شبیه سازی سگ های پلیس توسط چینی‌ها

شبیه سازی سگ های پلیس توسط چینی‌ها

با توجه به این نکته که سگ‌های مختلف مهارت‌های مخصوص به خودشان را دارند، آموزش دادن همه آن‌ها به یک روش مشخص کار سخت و زمان‌بری محسوب می‌شود. چینی ها اما با کپی کردن بهترین نمونه از این سگ ها در زمان صرفه جویی می کنند

در حال حاضر محققان چینی در حال تمرین دادن یک گرگی ۲ ماهه هستند که از روی یک نژاد عالی کاراگاهی نمونه برداری شده است. طبق گفته این محققان، روند آموزش سریع‌تر از گذشته بوده و این سگ با سرعت بیشتری مهارت‌های مورد نیاز را یاد گرفته و به خوبی از پس وظایف خود بر می‌آید.

گفته می‌شود که این سگ‌ها با نمونه برداری از سلول‌های سوماتیک سگ بالغ به دست می‌آیند. این سلول‌ها در پیدایش بافت‌ها و اندام‌های بدن نقش مهمی را ایفا می‌کنند و از همین رو دانشمندان چینی هم از آن‌ها برای رسیدن به یک جنین شبیه‌سازی شده و در مرحله بعدی آماده‌سازی آن برای تولد استفاده می‌کنند.

سگ پلیس
یک نوع گرگی

وان جیو شنگ به عنوان یکی از محققان این پروژه می‌گوید در حال حاضر سگ آزمایشی آن‌ها به خوبی در حال یادگیری مهارت‌های مورد نیاز یک سگ پلیس است و این امکان وجود دارد که او به زودی و پس از ۱۰ ماه آموزش در اداره پلیس مشغول به کار شود.

او می‌گوید سگ فعلی تنها جنبه آزمایشی دارد و آن‌ها قصد دارند طی ۱۰ سال آینده تعداد زیادی از سگ‌های پلیس را به این روش پرورش داده و حتی به یک بانک سلولی بزرگ برای تربیت و بزرگ‌ کردن سگ‌هایی با ویژگی‌های برتر دسترسی پیدا کنند.

اصلاح ژنتیکی موضوع تازه‌ای درچین نیست. پیش از این هم محققی چینی به نام Jiankui He مدعی شده بود که با همکاری چند متخصص دیگر و از طریق روش کریسپر، DNA دو نوزاد را به گونه ای اصلاح کرده که آن‌ها در برابر ویروس HIV مقاوم شده‌اند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato