ناسا به شما 18000 دلار می دهد تا دو ماه استراحت کنید

ناسا به شما 18000 دلار می دهد تا دو ماه استراحت کنید

اگر فکر می کنید برای همکاری با ناسا به هوش فوق العاده و مدرک دانشگاهی معتبر نیاز دارید، سخت در اشتباهید. ناسا در حال حاضر به داوطلبان ۱۴ هزار پوند (حدود ۱۸۰۰۰ دلار) می دهد تا به مدت دو ماه فقط استراحت کنند. طی این مدت، ناسا تأثیر جاذبه مصنوعی روی بدن انسان را مطالعه می کند.

پروژه AGBRESA یا «پژوهش جاذبه مصنوعی در حال استراحت» طی هفته جاری توسط ناسا و با همکاری آژانس فضایی اروپا (ESA) در مرکز هوافضای آلمان (DLR) آغاز شده است. پژوهشگران برای اولین بار می توانند تأثیر جاذبه مصنوعی روی بدن انسان را مطالعه کنند. جاذبه مصنوعی برای حذف اثرات مخرب شرایط بی وزنی به کار می رود.

ناسا به دنبال ۱۲ مرد و ۱۲ زن داوطلب است که بین ۲۴ تا ۵۵ سال سن داشته باشند و ۶۰ روز به استراحت بپردازند. تمام داوطلبین باید به زبان آلمانی صحبت کنند. تختخواب ها در بخش تحقیقات پزشکی Envihab در مرکز هوافضای آلمان در شهر کلن قرار دارند. تمامی آزمایشات، صرف وعده های غذایی و فعالیت های تفریحی و سرگرمی در حالت درازکش روی تختخواب انجام می شوند.

کل پروژه ۸۹ روز طول خواهد کشید که شامل ۵ روز آشنایی اولیه، ۱۴ روز استراحت و توانبخشی مخصوص فضانوردان در ابتدا و انتهای تحقیقات، و ۶۰ روز استراحت در حالت درازکش روی تخت است. حرکات داوطلبین در این مدت کاملاً محدود خواهد شد تا احتمال فشار و کشیدگی روی عضلات، تاندون ها و سیستم اسکلتی به حداقل برسد.

تخت ها با شیب ۶ درجه ای به سمت سر تنظیم شده اند تا جابجایی مایعات بدن در شرایط سفر فضایی را شبیه سازی کنند. نیمی از شرکت کنندگان در شرایط جاذبه مصنوعی قرار می گیرند. برای ایجاد جاذبه مصنوعی، محفظه با سرعت ۳۰ بار در دقیقه می چرخد و خون را به سمت اعضای انتهایی بدن می راند. دانشمندان دائماً قابلیت های شناختی، قدرت عضلانی، تعادل و عملکرد قلبی-عروقی داوطلبین را می سنجند.

با اینکه ۱۸۰۰۰ دلار رقم قابل توجهی محسوب می شود، اما همان طور که خواندید شرکت کنندگان هم شرایط فوق العاده سختی را تجربه می کنند. داوطلبان احتمالی تا سوم خرداد ماه برای ثبت نام فرصت دارند.

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato