همه چیز درباره آیفون ۱۱

سیستم خودکار بررسی رزومه گوگل چه نمونه‌هایی را رد می‌کند؟

استخدام در گوگل رویایی دست نیافتی برای بسیاری از فعالان حوزه تکنولوژی محسوب می‌شود اما طی کردن روند چنین استخدامی به چند دلیل بسیار سخت است. یکی از این دلایل سیستم خودکار بررسی رزومه گوگل محسوب می‌شود که مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی است.

شاید شما رزومه کاملی و مناسبی دارید و حتی از صلاحیت لازم برای حضور در این شرکت نیز برخوردارید اما اخیراً مشخص شده که ساکنین مانتین ویو از سیستم خودکار بررسی رزومه جدیدی استفاده می‌کنند که به دلایلی بسیار ساده، برخی رزومه‌ها را بطور خودکار حذف می‌کند. این سیستم پس از حذف بیشتر رزومه‌های ارسال شده، نمونه‌های بدون نقص را برای کارشناسان استخدام این کمپانی می‌فرستند. حال سوال اینجاست که سیستم خودکار بررسی رزومه گوگل چه نمونه‌هایی را رد می‌کند؟

بررسی رزومه گوگل

مستر بلیط

Laszlo Bock مدیر

Laszlo Bock پیش از اینکه استارتاپ Humu را پایه گذاری کند و فعالیت در حوزه‌ی یادگیری ماشینی را آغاز کند، نايب رییس بخش نیروی انسانی گوگل در سال ۲۰۱۴ میلادی بود و مسئولیت بررسی رزومه‌های ارسالی به مانتین ویو را بر عهده داشت.

او مدعی شده که سیستم استخدام گوگل از ۵ سال پیش تاکنون آنچنان تغییر نکرده و همان روند قدرتمند همیشگی خود را طی می‌کند چرا که این سیستم در آن زمان هم نوآورانه و کامل بوده است.

بررسی رزومه گوگل

هفته‌ای ۵۰ هزار رزومه برای گوگل فرستاده می‌شود

او مدعی شده که در سال ۲۰۱۴ به صورت هفتگی ۵۰ هزار رزومه برای گوگل ارسال شده و بیش از ۲۰ هزار نمونه‌ را شخصاً خود او بررسی کرده است. البته در آن زمان ساکنین مانتین ویو سیستم خودکار بررسی رزومه خاصی داشتند که تنها نمونه‌های منحصر به فرد را از میان تمامی این رزومه‌ها جدا می‌کرد و آنها را در اختیار متخصصین قرار می‌داد.

سیستم خودکار بررسی رزومه گوگل پنج اشتباه بسیار ساده را در نظر می‌گیرد و اگر آنها را در هر قسمتی از رزومه بیابد، آن را کنار می‌گذارد. می‌توان این پنج اشتباه ساده را بدین شکل خلاصه کرد:

۱-  رزومه‌هایی که غلط املایی دارند

بررسی رزومه گوگل

شاید تصور کنید که هیچکس آنقدر حواس پرت نیست که رزومه‌ای با غلط املایی بفرستد اما به گفته‌ی Bock تقریباً ۵۸ درصد از رزومه‌هایی که برای گوگل فرستاده می‌شود، غلط املایی دارد.

البته این کارشناس باور دارد که حواس پرتی دلیل اصلی ظاهر شدن غلط املایی در یک رزومه نیست بلکه اصولاً آنهایی که بسیار محتاط هستند و سعی دارند رزومه‌هایشان چندین بار ویرایش کنند، با چنین مشکلی مواجه می‌شوند.

۲- رزومه‌هایی که طولانی هستند

بررسی رزومه گوگل

قانون مطلوبی در زمینه‌ی طول یک رزومه کامل وجود دارد و بر اساس آن، برای ذکر ۱۰ سال تجربه‌ی کاری، تنها یک صفحه کافیست. مسلماً جا دادن تمامی ویژگی‌های یک شخص در یک رزومه کاری سختی است اما بعید است که کارشناسان برای خواندن رزومه‌های چند صفحه‌ای وقت بگذارند. حتی سیستم بررسی رزومه گوگل نیز رزومه‌های بلندتر از یک صفحه را کنار می‌گذارد.

بهتر است اینگونه تصور کنید که یک رزومه تنها این وظیفه را دارد تا کارفرما را راضی کند، وقتی برای مصاحبه با شما کنار بگذارد. یک رزومه نباید حجمی از اطلاعات بسیار زیاد را در چند صفحه جمع آوری کند. به همین دلیل است که کارشناسان پیشنهاد می‌دهند برای هر عنوان شغلی یا محل کار به خصوص، رزومه دوباره ویرایش شود تا در ضمن کوتاه بودن بتواند ویژگی‌های مهم برای این عنوان شغلی یا محل کار به خصوص را در خود داشته باشد.

۳- رزومه‌هایی که قالب اشتباهی دارند

بررسی رزومه گوگل

حتی اگر سعی دارید شغلی به عنوان هنرمند یا طراح بدست آورید، بهتر است رزومه‌ی شما تمیز، مرتب و خوانا باشد. فونت شماره ۱۰، ۱.۳ سانتیمتر به عنوان فاصله‌ میان هر خط، صفحه‌ای سفید و عبارات مشکی می‌تواند انتخاب‌های استانداردی باشد.

بهتر است که رزومه‌ی خود را در فرمت‌های مختلف نظیر ورد یا برنامه‌های دیگر مشاهده کنید و سعی کنید تمامی شرایط را در نظر بگیرید. حتی فایل رزومه را به همراه ایمیل یا پیغامتان بفرستید. PDF می‌تواند گزینه مناسبی باشد چرا که اجازه دستکاری و ویرایش را به راحتی برای دیگران فراهم نمی‌کند.

۴- رزومه‌هایی که در آنها اطلاعات محرمانه فاش می‌شود

بررسی رزومه گوگل

شما به عنوان یک کارمند از اطلاعاتی خبر دارید که کارفرمای شما دوست ندارد دیگران به آنها پی ببرند اما گاهی اوقات این اطلاعات به قدری جنجالی و خاص به شمار می‌روند که شما سعی می‌کنید با ذکر آنها، کارفرمای بعدی خود را تحت تاثیر قرار دهید.

با این وجود Bock مدعی شده که ۵ تا ۱۰ درصد رزومه‌هایی که برای گوگل فرستاده می‌شوند، چنین مشکلی دارند و سیستم خودکار بررسی رزومه گوگل ، بلافاصله آنها را رد می‌کند چرا که هیچ شرکتی علاقه ندارد شخصی را استخدام کند که رازهایش را فاش می‌نماید.

۵- رزومه‌هایی که در آنها دروغ به چشم می‌خورد

بررسی رزومه گوگل

دروغ گفتن در رزومه، امر بسیار شایعی است. طی یک بررسی تحقیقاتی ۲۶ درصد بزرگسالان زیر ۴۰ سال اعتراف کرده‌اند که در رزومه‌هایشان دروغ دیده می‌شود و ۸۵ درصد از کارشناسان استخدام دروغ‌هایی در رزومه‌های دریافتی خود پیدا نموده‌اند.

با پیشرفت تکنولوژی و آسانتر شدن جستجو در اینترنت، تمامی ادعاهای مختلف افراد را می‌توان طی چند دقیقه اعتبار سنجی کرد. بدین ترتیب اگر کسی در رزومه‌اش دروغ بگوید، کار بسیار ساده لوحانه‌ای انجام داده چرا که کارفرما می‌تواند در چند دقیقه به دروغگو بودن وی پی ببرد.

سیستم بررسی خودکار رزومه‌ گوگل که مبتنی بر یادگیری ماشینی است نیز می‌تواند به صورت اتوماتیک برخی از محتوای داخل رزومه را با اطلاعات فرد در شبکه‌های اجتماعی مختلف چک کند و درستی برخی ادعا‌ها را بسنجد. بنابراین هر شخصی که بخواهد در مانتین ویو مشغول بکار شود، راه سختی در پیش دارد.

منبع:
inc
برچسب ها

مطالب مرتبط

10 نکته جهت نوشتن یک رزومه حرفه ای

ویژگی های زیادی وجود دارد که  گنجاندن آنها می تواند یک رزومه را از سطح عادی به حرفه ای برساند؛ در ادامه 10مورد از آنها را بررسی می کنیم:پاراگراف های کوتاهدر یک رزومه کوتاه بودن پاراگراف ها یک مزیت مهم به شمار می رود. افرادی که مسئول بررسی صدها رزومه هستند، ترجیح می دهند به... ادامه مطلب

۲۲ راهنمایی برای نوشتن رزومه ای بهتر

رزومه هنوز هم یکی از رایج ترین ابزار هایی است که در فرایند جستجو به دنبال شغل تازه به کار گرفته می شود. با این حال کمبود اطلاعات کافی و عدم بررسی ویژگی های یک رزومه ی خوب و قابل دفاع از سوی کسانی که اقدام به نوشتن و فرستادن آن می کنند در بسیاری... ادامه مطلب

چرا رزومه تان اثرگذاری کافی را ندارد؟

رزومه باید کارهای مهمی برایتان انجام دهد؛ قرار است تنها در 20 یا حتی 10 ثانیه معرف هوش، تجارب و دستاوردهای کاری پیشین، شخصیت و درک کلی شما از کسب و کار باشد. اگر رزومه شما خوب نباشد، هیچ کس به شما نمی گوید: «تجارب کاریتان عالی است ولی رزومه تان خوب نیست. لطفاً آن... ادامه مطلب

ترفند های اثبات شده برای نوشتن رزومه کاری خوب و کوتاه

نوشتن رزومه کاری خوب آنچنان ساده نیست و تفاوت‌های زیادی میان یک نمونه رزومه کاری حرفه‌ای با مدل‌های معمولی آن وجود دارد. با این وجود کاربر در ابتدا باید بداند که رزومه کاری چیست و نمونه یک رزومه کاری خوب باید شامل چه ویژگی‌هایی باشد. با این حال چند ترفند کارآمد در رزومه نویسی وجود دارد که نوشتن... ادامه مطلب

رزومه تک صفحه ای ایلان ماسک ثابت می کند نیازی به رزومه های چندصفحه ای نیست

فرض کنید ایلان ماسک بودید؛ یکی از تأثیرگذار ترین کارآفرینان تاریخ فناوری، که دو دهه موفقیت چشمگیر استارتاپی در کارنامه ی خود دارد.به این ترتیب دستاورد های شما طیف گسترده ای خواهند داشت؛ از ایجاد صنعتی در حوزه ی پرداخت های الکترونیکی گرفته تا تکان دادن بازار انرژی های خورشیدی، ساخت خودروهای برقی با عملکرد... ادامه مطلب

معمول ترین دروغ هایی که افراد در رزومه هایشان می نویسند کدام اند؟

حتی در بازارهایی که به نفع جویندگان کار است، متقاضیان برای پیدا کردن شغل رؤیایی خود باید زمان زیادی صرف کنند. بنابراین نباید جای تعجب باشد اگر بیش از نیمی از کارفرماهایی که به دنبال نیروی کار می گردند متوجه وجود دروغ در رزومه ی افراد می شوند؛ این، یافته ی تازه ترین پژوهش کریر بیلدر است.منطقی... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x