ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

دیدار ترامپ و مدیرعامل توییتر
تکنولوژی

انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا؛ موضوع دیدار محرمانه ترامپ و دورسی

مدیران ارشد توییتر روز گذشته ملاقاتی با دونالد ترامپ داشتند تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ پیرامون سلامت مکالماتی که در این پلتفرم اتفاق می افتد به بحث و تبادل نظر بپردازند. ترامپ ...

Maryam Mousavi
نوشته شده توسط Maryam Mousavi | ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۰

مدیران ارشد توییتر روز گذشته ملاقاتی با دونالد ترامپ داشتند تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ پیرامون سلامت مکالماتی که در این پلتفرم اتفاق می افتد به بحث و تبادل نظر بپردازند.

ترامپ نیز تصویری از این دیدار را در صفحه توییتر خود منتشر کرد که جک دورسی مدیرعامل توییتر را به همراه جمعی از مدیران ارشد آن در دفتر ریاست جمهوری آمریکا نشان می دهد.

دیدار ترامپ و مدیرعامل توییتر

در طول دیدار ترامپ و مدیرعامل توییتر موضوعاتی چون تعهد توییتر به حفاظت از سلامت گفتگوهای عمومی صورت گرفته روی این پلتفرم پیش از انتخابات سال ۲۰۱۰ آمریکا به بحث گذاشته شد.

دورسی مدیرعامل توییتر در ایمیلی که پیش از ملاقات برای کاکنان شرکت متبوعش ارسال کرد اظهار داشت که باور دارد چنین گفتگوهایی با ترامپ اختلافات را کم می کند و آنها را به ارائه راهکارها رهنمود می کند.

دورسی در ادامه ایمیل خود آورده بود:

من با هر کدام از رهبران دنیا که برایم دعوتنامه ارسال کردند دیدار کرده ام و باور دارم که مذاکراتم با آنها ثمربخش بوده و نتایج معناداری را به دنبال داشته است. تعدادی از شما  احتمالا از دیدارهای من با ترامپ حمایت خواهید کرد و برخی نیز ممکن است باور داشته باشید که این قبیل دیدارها ابدا نباید اتفاق بیافتند. در نهایت باور دارم که ملاقات با سران کشور برای گوش دادن به حرف های هم و در نهایت اشتراک گذاری اصول و ایده هایمان با هم امری ضروری است.

گفتنی است دیدار ترامپ و مدیرعامل توییتر چند ساعت بعد از آن اتفاق افتاد که ترامپ از طریق اکانت رسمی خود در توییتر این شبکه اجتماعی را به خاطر آنچه رفتار «خیلی تبعیض آمیز» علیه خود خواند مورد انتقاد قرار داد و مدعی شد که این رفتار باعث پایین آمدن تعداد فالورهای او شده است. او همچنین اظهار داشت که توییتر در طول سالیان اخیر درگیر بازی های سیاسی شده و «افراد زیادی نسبت به این رفتار توییتر» انتقاد دارند.

شاید بد نباشد اشاره کنیم که ترامپ معمولا شرکت های بزرگ عرصه تکنولوژی آمریکا را به جهت گیری های سیاسی متهم می کند اما اینبار دقیقا از توییتر نام برد. در نوامبر سال گذشته ترامپ مدعی شد که توییتر فالورهای اکانت رسمی اش را کم کرده است.

این در حالی است که پیشتر خبر رسید به خاطر سختگیری توییتر به بات ها و حذف برخی اکانت های غیرفعال در این پلتفرم از شمار دنبال کنندگان هنرمندان و نام های بزرگ نیز کاسته شد و جالب است بدانید که در نتیجه اجرای همین استراتژی تعداد ۲۰۰ هزار نفر از فالوورهای دورسی نیز کم شد.

سال گذشته به خاطر حذف اکانت های غیرفعال در توییتر، ۲۰۰ هزار نفر از دنبال کنندگان جک دورسی کم شد

توییتر معمولا از سوی محافظه کاران و لیبرال های جوامع غربی مورد انتقاد قرار می گیرد. برخی مدعی هستند که این شبکه اجتماعی تلاش چندانی برای مانیتور کردن حضور ترامپ در پلتفرم خود انجام نداده و برخی نیز از آن به خاطر استمرار حضور ترامپ در توییتر (حتی بعد از نقض قوانین آن) انتقاد کرده اند. با این حال اما توییتر اعلام کرده که مسدود کردن حساب کاربری یکی از رهبران جهان نظیر ترامپ از توییتر ممکن است دسترسی مردم به برخی اطلاعات مهم و تبادل نظر در رابطه با آنها را دشوار کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • .:KAHZAD:.
    .:KAHZAD:. | ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

    با اینکه از توییتر استفاده نمیکنم اما پاراگراف اخرو درست میگه دورسی

مطالب پیشنهادی