چالش جدید شبکه اجتماعی چینی می تواند باعث کوری کاربران شود

چالش جدید شبکه اجتماعی چینی می تواند باعث کوری کاربران شود

چالش جدید شبکه اجتماعی چینی می تواند باعث کوری کاربران شود

اپلیکیشن اشتراک گذاری ویدئوی «Tik Tok» که تنها دو سال از معرفی آن می گذرد اکنون بیش از ۵۰۰ میلیون مخاطب دارد. این برنامه ی چینی که چند ماه قبل نیز با محدودیت هایی مواجه شده بود به کاربران اجازه می دهد هر ویدئوی ۳ تا ۶۰ ثانیه ای که می خواهند در آن به اشتراک بگذارند. حال یک چالش جدید در این شبکه اجتماعی به راه افتاده که توجه ها را به سوی آن جلب کرده است.

از آنجایی که اکثر مخاطبان این شبکه اجتماعی را نوجوانان و افراد کم سن و سال تشکیل می دهند، تاثیرات آن بر روی این دسته از افراد تبدیل به یک نگرانی شده. چندی پیش دادگاه عالی هند پس از آن که یک فرد ۱۹ ساله حین فیلم گرفتن برای این شبکه اجتماعی به دوستش شلیک کرد و او را کشت، استفاده از این اپلیکیشن را ممنوع اعلام کرد.

شخص شروع کننده چالش همه گیر شدن آن را پیش بینی نمی کرد

اکنون این چالش جدید نگرانی های استفاده از این برنامه را باز هم افزایش داده. این چالش از کاربران می خواهد که ژله، نرم کننده پوست دست، وایتکس و خمیر اصلاح صورت را در کیسه ی پلاستیکی مخلوط کنند و حداقل یک دقیقه روی یکی از چشمانشان قرار دهند. «گرگ لمرز» کسی که این چالش را به راه انداخته ادعا کرده بود این کار رنگ چشم را تغییر می دهد. اگرچه این موضوع کاملا دروغ بوده و به هیچ عنوان حقیقت ندارد.

قرار دادن موادی حاوی کلر نزدیک چشم می تواند منجر به آسیب های جدی به پوست و چشم کاربر شود و در موارد حادتر با پاره شدن کیسه به کوری منجر بیانجامد.

چالش جدید تیک تاک
واکنش یکی از کاربران توییتر به این چالش جدید

همه گیر شدن این چالش جدید وقتی اتفاق افتاد که یکی از کاربران ۱۶ ساله این شبکه اجتماعی با بیش از ۹۰ هزار دنبال کننده اقدام به انجام دادنش کرد. پست او بیش از ۵۷۴ هزار لایک و ۵ هزار کامنت دریافت کرد و ۳۵ هزار مرتبه نیز به اشتراک گذاشته شد. البته او پس از انجام این کار گفت آن را به هیچ کس توصیه نمی کند.

«لمرز» که خود یک دانشجوست در گفتگو با نشریه نیوز ویک گفت هیچ وقت فکر نمی کرده بقیه کاربران این کار او را تکرار کنند. وی پس از اینکه متوجه شد این چالش جدید همه گیر شده با انتشار پستی از چشم قرمز و پف کرده خود از دیگران خواست از تکرار این کار بپرهیزند زیرا مواد استفاده شده در این چالش می توانند به چشمان کاربر آسیب دائمی وارد کنند. شبکه اجتماعی تیک تاک هنوز به این موضوع واکنشی نشان نداده است.

نظر شما درباره چالش های این چنینی در شبکه های اجتماعی چیست؟

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل