اضافه شدن حالت تاریک به نسخه ی اندروید گوگل کروم

اضافه شدن حالت تاریک به نسخه ی اندروید گوگل کروم

پس از انتظارات بسیار و اضافه شدن حالت تاریک به مرورگر تحت ویندوز آن، بالاخره در آپدیت جدید این قابلیت به گوگل کروم اندروید هم اضافه شد. البته این امکان از ابتدا در دسترس نیست و برای فعال کردن آن باید از طریق فلگ های کروم (با تایپ کردن chrome://flags در نوار جستجو) اقدام کنید.

برای انجام این کار باید به ترتیب زیر عمل کنید:

بعد از وارد کردن آدرس chrome://flags/#enable-android-night-mode در نوار جستجوی کروم، در منو به دنبال گزینه ی "Android chrome dark mode" بگردید و "Enable" را انتخاب کنید. سپس از برنامه خارج شوید و آن را از طریق منوی تنظیمات دستگاه خود "Force Stop" کنید.

حالت تاریک گوگل کروم اندروید کروم

اگر یک بار این کارها را انجام دهید از دفعه های بعدی می توانید با رفتن به قسمت تنظیمات گوگل کروم اندروید این قابلیت را فعال یا غیر فعال کنید.

حالت تاریک گوگل کروم اندروید کروم

در نظر داشته باشید این امکان هنوز به صورت پایدار عرضه نشده و استفاده از آن ممکن است به بروز ایراداتی در اجرای کروم منجر شود. همچنین در حال حاضر این قابلیت قادر به تیره کردن محتویات وبسایت ها نیست و تیره شدن به نوار ابزار کروم و منوهای آن محدود می شود.

علاوه بر اضافه شدن حالت تاریک، گزینه ترجمه هم در منوی دسترسی سریع گوگل کروم اندروید اضافه شده که از طریق آن می توانید به صورت آنی وبسایت ها را به هر زبانی که می خواهید ترجمه کنید. البته این گزینه تنها زمانی فعال می شود که مرورگر احساس کند زبان وبسایت مورد نظر و گوشی یکی نیستند.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato