فورد از یک سبد چرخ دار فروشگاهی با سیستم ترمز خودکار رونمایی کرد [تماشا کنید]

کمپانی فورد در اقدامی غیر منتظره از یک سبد چرخدار با سیستم ترمز خودکار رونمایی کرد. این سبد که برای فروشگاه ها ساخته شده، بر مبنای تکنولوژی کمک به پیشگیری از برخورد فورد توسعه یافته است.

اگر با محصولات فورد آشنایی داشته باشید، حتما می دانید که اکثر آنها از تکنولوژی فوق بهره می برند. هسته اصلی این تکنولوژی را دوربین و رادار تشخیص دهنده سایر خودروها، عابرین پیاده و دوچرخه سواران تشکیل می دهد. در شرایط اضطراری و در صورت عدم واکنش به موقع از سوی راننده، این تکنولوژی به طور خودکار با درگیر کردن ترمزها از سرعت خودرو می کاهد.

سبد چرخ دار مجهز به سیستم ترمز خودکار، مکانیسمی مشابه دارد. دوربین ها و رادارهای موجود روی این سبد، با اسکن کردن محیط اطراف و تشخیص افراد یا اجسام، در صورت لزوم آن را متوقف می کنند.

4890800b-ford-selfbraking-trolley-prototype-5

آقای آنتونی ایرسون (Anthony Ireson) مدیر بازاریابی فورد در قاره اروپا در این باره گفته:

تکنولوژی کمک به پیشگیری از برخورد به مشتریان کمک می کند از تصادف ها یا اثرات ناشی از برخورد جلوگیری کنند. به نظر ما ایده مشابه پیاده سازی شده روی سبد چرخ دار تا حد زیادی عالی بوده و می تواند مزایای این تکنولوژی را به رانندگان نشان دهد.

3bdc2b25-ford-selfbraking-trolley-prototype-1

در حال حاضر سبد چرخدار پیشرفته فورد در مراحل تحقیقاتی به سر برده و تنها نمونه های اولیه از آن توسعه یافته اند، به عبارت دیگر قرار نیست به این زودی ها شاهد بکارگیری این سبد در فروشگاه های مختلف باشیم و مهندسین فورد با اختراع آن سعی کرده اند نحوه بهره برداری از تکنولوژی های خودرویی در حل مشکلات روزمره را به نمایش بگذارند.

فورد

تولید انبوه سبدهایی با قابلیت ترمز خودکار، می تواند یک خبر خوب برای والدین باشد، زیرا ایمنی کودکان که معمولا علاقه زیادی به بازی با سبدهای فروشگاهی دارند، ارتقا یافته و از احتمال بروز حوادث کاسته می شود.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟