رییس هیات مدیره همراه اول: روبیکا حاصل همکاری مشترک همراه اول و ایرانسل است

در حاشیه برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه همراه اول اعلام شد که روبیکا در حقیقت یک پروژه مشترک حمایت شده از سوی همراه اول و ایرانسل است، هرچند بازیگران دیگری نیز در توسعه و رشد آن نقش دارند.

«مهدی اخوان بهابادی» رئیس هیات مدیره مجمع عمومی همراه اول از استراتژی جدیدی صحبت می‌کند که در آن دو اپراتور رقیب با یکدیگر همکاری می‌کنند تا به منافع مشترکی دست پیدا کنند. استراتژی همکاری دو رقیب در حال حاضر از سوی ایرانسل و همراه اول در روبیکا پیاده شده است چرا که بهابادی در ادامه صحبت‌های خود جزییات بیشتری درباره روبیکا گفت:

«روبیکا شرکت نیست بلکه پروژه است. چون حتی هنوز یک شرکت برای روبیکا ثبت نشده. این یک پروژه مشترک است که همراه اول و ایرانسل پشت این پروژه هستند. در حال حاضر دیتای رایگان در اختیار کاربران روبیکا قرار می‌دهیم که شاید چرایی آن برای شما سوال باشد. این یک تکنیک بازاریابی است و ما قصد داریم از روبیکا بعد از اینکه توسعه خوبی پیدا کرد و ارزش آن بالا رفت؛ درآمدزایی خواهیم داشت.»

رییس هیات مدیره همراه اول اشاره کرد که در واقع از فضاها و ظرفیت خالی شبکه همراه اول و ایرانسل برای رشد روبیکا استفاده شده است: «راهکار این بود که از ظرفیت خالی، برای ایجاد پروژه‌های مشترک استفاده کنیم.» رئیس هیات مدیره مجمع عمومی همراه اول اما تاکید می‌کند که این اپلیکیشن در حال حاضر سود مالی برای آنها به همراه ندارد:

«در روبیکا همکاری چندجانبه است و چند مجموعه کوچک دیگر نیز حمایت مالی انجام می‌دهند اما دو اپراتور سهم عمده دارند و احتمالاً طی چند هفته آینده خبرهای خوبی در این خصوص منتشر خواهیم کرد.»

بهابادی باور دارد ۲۶ میلیون کاربر در روبیکا، نشان دهنده این است که این پروژه تا به امروز مسیر خود را به درستی طی کرده است: «همراه اول اثبات کرد می‌تواند در چنین حوزه‌هایی نیز فعالیت کند. نمی‌توانم در خصوص میزان موفقیت این اپلیکیشن چیزی بگویم اما اوضاع خوب است و بیش از آن‌چه فکرش را کنید برای همراه اول، عایدی خواهد داشت.»

روبیکا

بهابادی خبر داد که در هفته‌های آینده برای روبیکا یک شرکت ثبت می‌شود. به گفته او بیشتر سهام روبیکا در اختیار همراه اول و ایرانسل است، اما بازیگران دیگری هم هستند. اگرچه او نامی از بازیگران نبرد، اما اظهار داشت که آن بازیگران دیگر هزینه‌های تبلیغاتی روبیکا را می‌دهند و به همین دلیل چیزی در صورت‌های مالی همراه اول نیست. در واقع، تنها هزینه‌ای که همراه اول و ایرانسل برای روبیکا می‌کنند، ارائه دیتای رایگان است و هزینه‌های تبلیغاتی، با بخش‌های دیگری است که هویت‌ آنها هنوز مشخص نیست.

موبایلت

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟