اسامی پیام‌ رسان‌های داخلی برتر توسط شورای عالی فضای مجازی اعلام شد

اسامی پیام‌ رسان‌های داخلی برتر توسط شورای عالی فضای مجازی اعلام شد

شورای عالی فضای مجازی کشور پیام رسان‌ های داخلی برتر برای انجام مکاتبات و ارائه خدمات اداری و استفاده نهادها و مؤسسات دولتی، عمومی و غیر دولتی را اعلام کرد.

شورای عالی فضای مجازی کشور اعلام کرده طبق بررسی‌های صورت گرفته سه پیام‌رسان اجتماعی «بله»، «سروش» و «گپ» را به عنوان پیام‌رسان‌های واجد شرایط برای انجام مکاتبات اداری و ارائه خدمات اداری و هم‌چنین انجام تبلیغات توسط نهادها و مؤسسات دولتی، عمومی و غیر دولتی در نظر گرفته است.

بر اساس بند ۱۱ مصوبه «سیاست‌ها و اقدامات ساماندهی پیام‌رسان های اجتماعی» شورای عالی فضای مجازی کشور استفاده از پیام‌رسان‌های اجتماعی خارجی برای مکاتبات اداری و ارائه خدمات اداری را ممنوع اعلام کرده و بند ۷ آن نیز تاکید بر آن دارد تا تمامی نهادها و مؤسسات دولتی، عمومی و غیر دولتی باید برای تبلیغات خود از محیط پیام‌رسان های اجتماعی صرفاً داخلی با بیش از یک میلیون کاربر فعال استفاده کنند.

شایان ذکر است که وزارت ارتباطات نیز چندی پیش اعلام کرده بود حمایت‌های مالی و فنی خود را از دو پیام رسان گپ و سروش به عنوان پیام‌رسان‌های برتر ادامه خواهد داد؛ لیستی که حالا به نظر می‌رسد بله نیز به آنها اضافه شده است.

بسیاری از خبرگزاری‌های دولتی و سازمان‌های دولتی و حاکمیتی نیز با فیلتر شدن تلگرام از این پیام رسان خارج شدند و چندی پیش فعالیت خود را از سر گرفتند و البته تاکید کردند که فعالیت‌شان روی تلگرام طلایی (نسخه غربال شده تلگرام) است و نه خود تلگرام اصلی. با این وجود به نظر می‌رسد بخشنامه جدید فعالیت در این شبکه‌ها را نیز منع کرده و صرفا سه پیام رسان منتخب را به عنوان جایی برای فعالیت ادارات دولتی و حکومتی معرفی کرده است.

گفتنیست بنا بر اعلام مرکز ملی فضای مجازی، موضوع «سیاست‌ها و اقدامات ساماندهی پیام‌رسان های اجتماعی» در جلسات ۳۶ تا ۴۰ شورای عالی فضای مجازی کشور به تصویب رسیده است و تمامی سازمان‌ها باید به این مصوبه التزام داشته باشند.

نظرات ۲۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato