اختلال سرویس TD-LTE ایرانسل به زودی برطرف خواهد شد

اختلال سرویس TD-LTE ایرانسل به زودی برطرف خواهد شد

اگر از مشترکین ایرانسل هستید و اگر در شرق یا شمال شرق تهران سکنی می‌گزینید، احتمالا در یکی دو روز اخیر با مشکلات قطعی وصلی و یا افت سرعت سرویس TD-LTE مواجه بودید؛ اختلالی که به گفته ایرانسل به خاطر وجود سیگنال‌های مختل‌کننده GPS در این نقاط شهری است.

ایرانسل خبر داده که تا این لحظه پیگیری‌های متعددی را درباره مشکل سیگنال‌های مختل‌کننده GPS انجام داده و تا حدی این اشکال را برطرف کرده اما از مشترکین خود خواسته تا زمان برطرف شدن کامل این موضوع صبر پیشه کنند.

اختلال سرویس TD-LTE ایرانسل

بیژن عباسی آرند در توییتر خود در پاسخ به کاربری که درباره مشکلات به وجود آمده نوشته اینگونه توضیح داده است:

«مشکل مربوط به سیگنال های اختلال کننده GPS در منطقه شرق تهران بوده که سایت های TDرا تحت تاثیر قرار داده. با پیگیری های انجام شده، سیگنال های مختل کننده و مزاحم شبکه تا حدودی کم شده و شرایط بهتر شده است. مشکل از شبکه نیست. اختلال کننده هایی در بخش هایی از شهر روشن می شود برای کاربردهای دیگر، که متاسفانه اثرات تخریبی و مخرب بر روی عملکرد شبکه TD گذاشته است. منشا اختلال در حال پیگیری و رفع است.»

عباسی همچنین تایید کرده که مشکل صرفا در این نقاط شهر تهران نبوده اما بخش اعظم آن در شرق و شمال شرق تهران رخ داده و ایرانسل تمرکز اولیه خود را برای حل مشکل این مناطق به کار برده است. او همچنین اعلام کرده که این مشکل به رگولاتوری هم منتقل شده تا مشکل را دنبال کنند. در حال پیگیری رفع منشا هستیم.

جمر جی پی اس  یا مسدود کننده  امواج جی چی اس که برخی کارشناسان معتقدند می‌تواند باعث بروز این مشکل شده باشد؛ تجهیزاتی است که در جهت قطع ارتباط بین دستگاه موقعیت یاب و ماهواره دریافت اطلاعات جی پی اس به کار برده می شود. به طوری که استفاده از دستگاه مانع دریافت اطلاعات  موقعیتی از جی پی اس به ماهواره می شود.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato