ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اختلال سرویس TD-LTE ایرانسل
تکنولوژی

اختلال سرویس TD-LTE ایرانسل به زودی برطرف خواهد شد

اگر از مشترکین ایرانسل هستید و اگر در شرق یا شمال شرق تهران سکنی می‌گزینید، احتمالا در یکی دو روز اخیر با مشکلات قطعی وصلی و یا افت سرعت سرویس TD-LTE مواجه بودید؛ اختلالی که ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۶:۲۰

اگر از مشترکین ایرانسل هستید و اگر در شرق یا شمال شرق تهران سکنی می‌گزینید، احتمالا در یکی دو روز اخیر با مشکلات قطعی وصلی و یا افت سرعت سرویس TD-LTE مواجه بودید؛ اختلالی که به گفته ایرانسل به خاطر وجود سیگنال‌های مختل‌کننده GPS در این نقاط شهری است.

ایرانسل خبر داده که تا این لحظه پیگیری‌های متعددی را درباره مشکل سیگنال‌های مختل‌کننده GPS انجام داده و تا حدی این اشکال را برطرف کرده اما از مشترکین خود خواسته تا زمان برطرف شدن کامل این موضوع صبر پیشه کنند.

اختلال سرویس TD-LTE ایرانسل

بیژن عباسی آرند در توییتر خود در پاسخ به کاربری که درباره مشکلات به وجود آمده نوشته اینگونه توضیح داده است:

«مشکل مربوط به سیگنال های اختلال کننده GPS در منطقه شرق تهران بوده که سایت های TDرا تحت تاثیر قرار داده. با پیگیری های انجام شده، سیگنال های مختل کننده و مزاحم شبکه تا حدودی کم شده و شرایط بهتر شده است. مشکل از شبکه نیست. اختلال کننده هایی در بخش هایی از شهر روشن می شود برای کاربردهای دیگر، که متاسفانه اثرات تخریبی و مخرب بر روی عملکرد شبکه TD گذاشته است. منشا اختلال در حال پیگیری و رفع است.»

عباسی همچنین تایید کرده که مشکل صرفا در این نقاط شهر تهران نبوده اما بخش اعظم آن در شرق و شمال شرق تهران رخ داده و ایرانسل تمرکز اولیه خود را برای حل مشکل این مناطق به کار برده است. او همچنین اعلام کرده که این مشکل به رگولاتوری هم منتقل شده تا مشکل را دنبال کنند. در حال پیگیری رفع منشا هستیم.

جمر جی پی اس  یا مسدود کننده  امواج جی چی اس که برخی کارشناسان معتقدند می‌تواند باعث بروز این مشکل شده باشد؛ تجهیزاتی است که در جهت قطع ارتباط بین دستگاه موقعیت یاب و ماهواره دریافت اطلاعات جی پی اس به کار برده می شود. به طوری که استفاده از دستگاه مانع دریافت اطلاعات  موقعیتی از جی پی اس به ماهواره می شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • javad rhmi
    javad rhmi | ۲۲ مرداد ۱۳۹۸

    الان سه ماهه که سرعتش خیلی افت کرده در حد 50 کیلوبایت هر بارم زنگ میزنیم میگن مشکل خارج از شبکست در حال بررسیه سرماهم که میشه دیتا چ استفاده شده باشه چه نشده باشه قطع میشه تازه جالبیش اینه مودمم فضابازه ولی بازم مشکل داره

  • Mohammad amirseifi
    Mohammad amirseifi | ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

    تازه امروز درست شده برای ما که توی جنوب تهران هستیم چون برای ما هم مودم tk2510 اختلال داشت و اینترنت مودم ایرانسل وصل نمیشد

مطالب پیشنهادی