امید به زندگی به زودی از ۱۰۰ سال فراتر می رود

امید به زندگی بالاتر از صد سال به لطف پیشرفت های صورت گفته در عرصه تکنولوژی و در نتیجه برطرف شدن مشکلات مربوط به سالخوردگی به زودی به امری عادی بدل می شود.

بنک آو امریکا در گزارشی پیش بینی کرده تکنولوژی هایی که مرگ را به تعویق می اندازند طی یک دهه آتی به اصلی ترین حوزه برای سرمایه گذاری بدل خواهند شد.

صنعت مربوط به این فناوری ها هم اکنون ۸۵ میلیارد پوند (۱۱۰ میلیارد دلار) ارزش دارد و آنطور که بنک آو امریکا پیش بینی کرده این رقم تا سال ۲۰۲۵ به ۶۰۰ میلیارد دلار می رسد.

امید به زندگی / اصلاح ژنتیکی

پیشرفت های صورت گرفته در کشفیات مربوط به این حوزه و اصلاح ژنتیک انسان، هوش مصنوعی و درمانهای جدید برای بیماری های صعب العلاج همگی از جمله حوزه های مهم سرمایه گذاری در گزارش بنک آو امریکا هستند.

براساس این گزارش همچنین دانش پزشکی تا سال ۲۰۲۰ هر ۷۳ روز دوبرابر می شود، در حالی که در سال ۲۰۱۰ این بازه برابر با ۳.۵ سال بود؛ یعنی هر سه سال و نیم یکبار علم پزشکی دوبرابر می شد.

هزینه توالی سنجی ژنوم ها نیز از سال ۲۰۰۳ میلادی تاکنون حدود ۹۹.۹۹۹ درصد کاهش پیدا کرده است که این مساله راه را برای پزشکی دقیق تر و در نتیجه افزایش امید به زندگی هموار نموده و انقلابی به نام techmanity را به راه انداخته است که در واقع همان نقطه برخورد تکنولوژی و بشریت است.

امید به زندگی

بنک آو امریکا با در نظر داشتن آنچه گفته شد پیش بینی کرده تلاش برای دور کردن مرگ که با نام نامیرایی هم شناخته می شود تا سال ۲۰۲۵ بازار بسیار بزرگی پیدا کند و ارزش آن به رقم ۵۰۴ میلیارد دلار برسد.

طبق آنچه در این گزارش آمده نامیرایی چرخه های سلامتی و طول عمر را بهبود بخشیده و حیات انسان را طولانی تر می کند؛ به موجب این امر نیز جمعیت جهان می توانند آزاد از بیماری ها، زندگی شادی را پشت سر بگذارند.

به گفته بنک آو امریکاا هم اکنون شرکت هایی نظیر  Intuitive Surgical و کمپانی Zimmer Biomet که تجهیزات پزشکی می سازد در این حوزه فعالیت دارند. شرکت زیمر همین اواخر همکاری تازه ای را با اپل کلید زد تا پژوهشی بالینی را روی ۱۰ هزار بیماری که جراجی ایمپلنت زانو و لگن انجام داده اند، آغاز کند.

رشته ژنومیک یکی دیگر از بازارهای رو به رشد را دارد و پیش بینی شده که صنایع مربوط به آن تا سال ۲۰۲۵ ارزشی برابر با ۴۱ میلیارد دلار پیدا کنند؛ این بازار در برگیرنده بررسی و اصلاح ژنوم انسان می شود.

ژنومیک نسل بعدی تکنولوژی اصلاح ژن را ارائه می کند و پیشرفت های انقلابی در پیشگیری و درمان بیماری ها را میتوان به آن نسبت داد.

همچنین شرکت هایی که راهکارهای مراقبتی انقلابی برای درمان بیماری های چالش برانگیزی نظیر آلزایمر، فیبروز کیستیک و پارکینسون ارائه می کنند به فرصت های طلایی و محبوب برای سرمایه گذاری بدل می شوند.

منبع:
dailymail

مطالب مرتبط

با این مسواک پیشرفته، دندانپزشک را به خانه بیاورید

کمپانی Philips Sonicare مسواک هوشمند جدیدی ساخته که از طریق بلوتوث و اپلیکیشنی، به موبایل متصل شده و اطلاعات سلامت دهان و دندان را در اختیار کاربر قرار می دهد. اگر به سلامت خود بسیار اهمیت می دهید، این مسواک 199 دلاری ویژگی های بسیاری برای ارائه دارد که آن را ارزشمند می سازد. مسواک جدید... ادامه مطلب

هوش مصنوعی بهتر از پزشکان می تواند حملات قلبی را پیش بینی کند

هر ساله تقریباً 20 میلیون نفر به خاطر بیماری های قلبی-عروقی می میرند. خوشبختانه تیمی از محققین دانشگاه ناتینگهام در انگلستان، نوعی الگوریتم یادگیری ماشینی را توسعه داده اند که می تواند احتمال بروز حمله یا سکته قلبی را با تبحری در سطح پزشکان حاذق و حتی فراتر از آنها پیش بینی نماید. دانشکده قلب و... ادامه مطلب

ساخت نوعی موش مجازی برای استفاده در آزمایشات پزشکی

طی یک قرن اخیر تقریبا هر نوع پیشرفت پزشکی بر اساس آزمایشاتی به دست آمده که روی حیوانات صورت گرفته اند. اما پیش بینی می شود که به زودی اثری از موش ها در این آزمایشگاه ها دیده نشود. پژوهشگران پروژه مغز انسانی نخستین گام ها را برای ساخت نوعی موش مجازی به منظور انجام آزمایشات... ادامه مطلب

فضاپیمای اُسیریس رکس با قرار گرفتن در مدار سیارک بونو، 2 رکورد ثبت کرد

فضاپیمای اسیریس رکس با چرخش خود به دور سیارک بونو دو رکورد جدید از خود به جا گذاشته است. فصاپیمای اسیریس رکس در هفته های اخیر پس از سفری 27 ماهه به سیارک بونو رسید و به سرعت بررسی سیارک را آغاز کرد. محققان نیاز به اطلاعاتی داشتند تا با استفاده از آنها ورود فضاپیما به مدار... ادامه مطلب

پژوهشگران برای نخستین بار، آب را با استفاده از لیزر خنک کردند

اغلب مردم تصورشان این است که لیزرها دستگاه هایی برای گرم کردن مواد هستند اما برای نخستین بار در دنیا، از این ابزارها برای خنک کردن آب استفاده شد. پژوهشگران دانشگاه واشنگتن موفق شدند با استفاده از یک لیزر مادون قرمز که پرتویی با دمای 20 درجه سانتی گراد تولید می کرد، آب را خنک... ادامه مطلب

شواهد علمی حاکی از تکامل گونه های حیوانی در محیط های شهری است

امروزه محیط زیست ما نسبت به صد سال قبل به طرز شگفت انگیزی تغییر کرده است. از طرف دیگر بر اساس نظریه تکامل، تغییر محیط بر روی صفات گونه های مختلف تاثیر گذار است، بنابرین ممکن است این تغییرات نه تنها بر رروی انسان بلکه بر روی حیواناتی که در محیط های شهری زندگی می... ادامه مطلب

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x