همه چیز درباره آیفون ۱۱

امید به زندگی به زودی از ۱۰۰ سال فراتر می رود

امید به زندگی بالاتر از صد سال به لطف پیشرفت های صورت گفته در عرصه تکنولوژی و در نتیجه برطرف شدن مشکلات مربوط به سالخوردگی به زودی به امری عادی بدل می شود.

بنک آو امریکا در گزارشی پیش بینی کرده تکنولوژی هایی که مرگ را به تعویق می اندازند طی یک دهه آتی به اصلی ترین حوزه برای سرمایه گذاری بدل خواهند شد.

صنعت مربوط به این فناوری ها هم اکنون ۸۵ میلیارد پوند (۱۱۰ میلیارد دلار) ارزش دارد و آنطور که بنک آو امریکا پیش بینی کرده این رقم تا سال ۲۰۲۵ به ۶۰۰ میلیارد دلار می رسد.

امید به زندگی / اصلاح ژنتیکی

پیشرفت های صورت گرفته در کشفیات مربوط به این حوزه و اصلاح ژنتیک انسان، هوش مصنوعی و درمانهای جدید برای بیماری های صعب العلاج همگی از جمله حوزه های مهم سرمایه گذاری در گزارش بنک آو امریکا هستند.

براساس این گزارش همچنین دانش پزشکی تا سال ۲۰۲۰ هر ۷۳ روز دوبرابر می شود، در حالی که در سال ۲۰۱۰ این بازه برابر با ۳.۵ سال بود؛ یعنی هر سه سال و نیم یکبار علم پزشکی دوبرابر می شد.

هزینه توالی سنجی ژنوم ها نیز از سال ۲۰۰۳ میلادی تاکنون حدود ۹۹.۹۹۹ درصد کاهش پیدا کرده است که این مساله راه را برای پزشکی دقیق تر و در نتیجه افزایش امید به زندگی هموار نموده و انقلابی به نام techmanity را به راه انداخته است که در واقع همان نقطه برخورد تکنولوژی و بشریت است.

امید به زندگی

بنک آو امریکا با در نظر داشتن آنچه گفته شد پیش بینی کرده تلاش برای دور کردن مرگ که با نام نامیرایی هم شناخته می شود تا سال ۲۰۲۵ بازار بسیار بزرگی پیدا کند و ارزش آن به رقم ۵۰۴ میلیارد دلار برسد.

طبق آنچه در این گزارش آمده نامیرایی چرخه های سلامتی و طول عمر را بهبود بخشیده و حیات انسان را طولانی تر می کند؛ به موجب این امر نیز جمعیت جهان می توانند آزاد از بیماری ها، زندگی شادی را پشت سر بگذارند.

به گفته بنک آو امریکاا هم اکنون شرکت هایی نظیر  Intuitive Surgical و کمپانی Zimmer Biomet که تجهیزات پزشکی می سازد در این حوزه فعالیت دارند. شرکت زیمر همین اواخر همکاری تازه ای را با اپل کلید زد تا پژوهشی بالینی را روی ۱۰ هزار بیماری که جراجی ایمپلنت زانو و لگن انجام داده اند، آغاز کند.

رشته ژنومیک یکی دیگر از بازارهای رو به رشد را دارد و پیش بینی شده که صنایع مربوط به آن تا سال ۲۰۲۵ ارزشی برابر با ۴۱ میلیارد دلار پیدا کنند؛ این بازار در برگیرنده بررسی و اصلاح ژنوم انسان می شود.

ژنومیک نسل بعدی تکنولوژی اصلاح ژن را ارائه می کند و پیشرفت های انقلابی در پیشگیری و درمان بیماری ها را میتوان به آن نسبت داد.

همچنین شرکت هایی که راهکارهای مراقبتی انقلابی برای درمان بیماری های چالش برانگیزی نظیر آلزایمر، فیبروز کیستیک و پارکینسون ارائه می کنند به فرصت های طلایی و محبوب برای سرمایه گذاری بدل می شوند.

مطالب مرتبط

تغییرات اقلیمی باعث ظهور گونه‌های جدیدی از قارچ‌های کشنده شده است

با ظهور و رشد گونه های قارچ کشنده طی چند سال اخیر محققان در پژوهشی جدید دریافته‌اند که گونه‌هایی از قارچ به خاطر تغییرات اقلیمی کره زمین به عواملی تهدید کننده و بیماری‌زا برای بشر تبدیل شده‌اند.پیشتر و در سال 2009 یک گونه جدید قارچ کشنده برای اولین بار در بدن یک بیمار ژاپنی پیدا... ادامه مطلب

شبکه‌های اجتماعی به دختران بیشتر آسیب می‌زنند

گزارشی جدید تأثیر شبکه‌های اجتماعی را در افزایش مشکلات روحی به ویژه در نوجوانان تأیید می‌کند اما در عین حال ادعا دارد که تأثیرات مخرب شبکه های اجتماعی در موارد خاص و برای افراد خاصی به وجود می‌آید.مثلا در این تحقیق آمده که در دختران استفاده مداوم از شبکه‌های اجتماعی می‌تواند باعث قرار گرفتن در... ادامه مطلب

دقت آزمایش خون آلزایمر به 94 درصد رسید؛ جایگزین بهتر برای اسکن مغزی

مطالعه جدید انجام شده در دانشکده پزشکی دانشگاه سنت لوییس نشان می‌دهد که نوع جدیدی از آزمایش خون می‌تواند علایم آلزایمر را سال‌ها پیش از بروز علایم اولیه این بیماری نشان دهد. این آزمایش خون حتی شاید عملکردی دقیق‌تر از اسکن‌های مغزی PET برای تشخیص آلزایمر داشته باشد.البته ایده استفاده از آزمایش خون برای تشخیص... ادامه مطلب

اپل CareKit را برای توسعه اپلیکیشن های حوزه سلامت عرضه می کند

اپل در کنفرانس Loop you in خود که امشب برگزار شد، از CareKit رونمایی کرد که پلتفرمی متن باز برای توسعه اپلیکیشن های سلامتی است. طراحی این پلتفرم همانند ResearchKit اپل است که به دانشمندان اجازه می دهد با استفاده از اطلاعات اپلیکیشن ها، تحقیقات خود را انجام دهند. اما CareKit پلتفرمی جدا است و... ادامه مطلب

چگونه استراتژی الیزابت هولمز او را میلیاردر کرد

در هر نسل، کار آفرینانی هستند که موفقیتشان سر به فلک می کشد. موفقیت را از ابعاد مختلف می توان بررسی کرد؛ بعضی جنبه مالی آن را مهم تر می دانند، بعضی کاربردی بودن و بعضی خدمت کردن به بشر را.از میان این افراد، یک گروه استثنایی وجود دارد: آن هایی که موفقیت کسب و کارشان... ادامه مطلب

اولین دستکاری ژنتیکی در سلول های انسانی به روش CRISPR؛ نبرد با سرطان ریه

به گزارش نشریه «Nature» قرار است در ماه آگوست، برای اولین بار دستکاری ژنتیکی سلول های انسانی به روش CRISPR در کشور چین به انجام برسد. در این برنامه ژن سلول های گلبول سفید خون (که نقش آنها مبارزه با عوامل بیماری زا است) فرد مبتلا به سرطان ریه دستکاری شوند تا بتوانند به جنگ سلول... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x