امید به زندگی به زودی از ۱۰۰ سال فراتر می رود

امید به زندگی بالاتر از صد سال به لطف پیشرفت های صورت گفته در عرصه تکنولوژی و در نتیجه برطرف شدن مشکلات مربوط به سالخوردگی به زودی به امری عادی بدل می شود.

بنک آو امریکا در گزارشی پیش بینی کرده تکنولوژی هایی که مرگ را به تعویق می اندازند طی یک دهه آتی به اصلی ترین حوزه برای سرمایه گذاری بدل خواهند شد.

صنعت مربوط به این فناوری ها هم اکنون ۸۵ میلیارد پوند (۱۱۰ میلیارد دلار) ارزش دارد و آنطور که بنک آو امریکا پیش بینی کرده این رقم تا سال ۲۰۲۵ به ۶۰۰ میلیارد دلار می رسد.

امید به زندگی / اصلاح ژنتیکی

پیشرفت های صورت گرفته در کشفیات مربوط به این حوزه و اصلاح ژنتیک انسان، هوش مصنوعی و درمانهای جدید برای بیماری های صعب العلاج همگی از جمله حوزه های مهم سرمایه گذاری در گزارش بنک آو امریکا هستند.

براساس این گزارش همچنین دانش پزشکی تا سال ۲۰۲۰ هر ۷۳ روز دوبرابر می شود، در حالی که در سال ۲۰۱۰ این بازه برابر با ۳.۵ سال بود؛ یعنی هر سه سال و نیم یکبار علم پزشکی دوبرابر می شد.

هزینه توالی سنجی ژنوم ها نیز از سال ۲۰۰۳ میلادی تاکنون حدود ۹۹.۹۹۹ درصد کاهش پیدا کرده است که این مساله راه را برای پزشکی دقیق تر و در نتیجه افزایش امید به زندگی هموار نموده و انقلابی به نام techmanity را به راه انداخته است که در واقع همان نقطه برخورد تکنولوژی و بشریت است.

امید به زندگی

بنک آو امریکا با در نظر داشتن آنچه گفته شد پیش بینی کرده تلاش برای دور کردن مرگ که با نام نامیرایی هم شناخته می شود تا سال ۲۰۲۵ بازار بسیار بزرگی پیدا کند و ارزش آن به رقم ۵۰۴ میلیارد دلار برسد.

طبق آنچه در این گزارش آمده نامیرایی چرخه های سلامتی و طول عمر را بهبود بخشیده و حیات انسان را طولانی تر می کند؛ به موجب این امر نیز جمعیت جهان می توانند آزاد از بیماری ها، زندگی شادی را پشت سر بگذارند.

به گفته بنک آو امریکاا هم اکنون شرکت هایی نظیر  Intuitive Surgical و کمپانی Zimmer Biomet که تجهیزات پزشکی می سازد در این حوزه فعالیت دارند. شرکت زیمر همین اواخر همکاری تازه ای را با اپل کلید زد تا پژوهشی بالینی را روی ۱۰ هزار بیماری که جراجی ایمپلنت زانو و لگن انجام داده اند، آغاز کند.

رشته ژنومیک یکی دیگر از بازارهای رو به رشد را دارد و پیش بینی شده که صنایع مربوط به آن تا سال ۲۰۲۵ ارزشی برابر با ۴۱ میلیارد دلار پیدا کنند؛ این بازار در برگیرنده بررسی و اصلاح ژنوم انسان می شود.

ژنومیک نسل بعدی تکنولوژی اصلاح ژن را ارائه می کند و پیشرفت های انقلابی در پیشگیری و درمان بیماری ها را میتوان به آن نسبت داد.

همچنین شرکت هایی که راهکارهای مراقبتی انقلابی برای درمان بیماری های چالش برانگیزی نظیر آلزایمر، فیبروز کیستیک و پارکینسون ارائه می کنند به فرصت های طلایی و محبوب برای سرمایه گذاری بدل می شوند.

مطالب مرتبط

کشف بیش از 300 ویروس بزرگ با قابلیت های عجیب

محققان چندین ویروس عجیب از نقاط مختلف دنیا کشف کردند. آنها باکتریوفاژ (فاژ) یا همان ویروس هایی را کشف کرده اند که به باکتری ها حمله کرده و آنها را از بین می برند. این جانداران بسیار کوچک از نظر ابعاد، بسیار بزرگ تر از ویروس های معمولی بوده و توانایی ها پیچیده ای دارند... ادامه مطلب

جهش آمار قربانیان ویروس کرونا در چین؛ مرگ 242 نفر در یک روز

مقامات پزشکی استان هوبئی چین از مرگ 242 نفر به خاطر ابتلا به ویروس کرونا در روز چهارشنبه خبر دادند که بالاترین آمار مرگ و میر روزانه از زمان شیوع این ویروس در دسامبر سال گذشته میلادی محسوب شده و نسبت به رکورد قبلی (مرگ 103 نفر در یک روز) بیش از دو برابر افزایش... ادامه مطلب

شریک زندگی شاد، آلزایمر را از شما دور می کند

طبق پژوهش تازه ای که توسط محققان دانشگاه میشیگان انجام شده داشتن یک شریک زندگی شاد می تواند نقشی کلیدی در پیشگیری از زوال عقل و آلزایمر در سال های پایانی عمر ایفا کند. براساس این تحقیق فاکتورهای مختلف در سبک زندگی، نقش مهمی در ابتلای یک فرد به زوال عقل ایفا می کنند؛ برای... ادامه مطلب

آخرین بازمانده‌های ماموت پشمی از دیابت و ناباروری رنج می‌بردند

ماموت پشمی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین حیواناتی است که روی کره زمین قدم گذاشته است، چند هزار سال پیش منقرض شد. با این حال دانشمندان عقیده دارند که تعدادی از آن‌ها توانستند مدت بیشتری روی این کره خاکی دوام بیاورند و دنیای پسا عصر یخبندان را نیز ببینند. با این تفاوت که تغییرات ژنتیکی... ادامه مطلب

بروکلی و گل کلم به درمان کبد چرب کمک می‌کنند

محققان یک ترکیب طبیعی را در گیاهان خانواده کلم شناسایی کرده اند که به پیشگیری از ابتلا به کبد چرب و حتی درمان آن کمک می کند.کبد چرب غیر الکلی یکی از شایع ترین بیماری های کبدی است که در آن مصرف بیش از حد چربی اشباع، دیابت نوع ۲ و غیره باعث اشباع چربی بیش از حد... ادامه مطلب

هوش مصنوعی در نبرد با کرونا چه نقشی دارد؟

علی رغم تمام سنگرهایی که در برابر کرونا شکل گرفته، این ویروس مرموز به سرعت در حال تسخیر مناطق مختلف است. محققان برای مغلوب کردن ویروس زرادخانه ای از سلاح های مختلف را شکل داده اند که یکی از اجزای اصلی آن هوش مصنوعی است. اما این فناوری چگونه در نبرد با کرونا به داد... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟