هشدار پلیس فتا درباره افزایش کلاهبرداری‌ از طریق درگاه‌های جعلی بانکی

هشدار پلیس فتا درباره افزایش کلاهبرداری‌ از طریق درگاه‌های جعلی بانکی

کلاهبرداری از طریق سایت‌ها و درگاه‌های جعلی بانکی با موضوع یارانه نقدی همچنان ادامه دارد. سرهنگ «رامین پاشایی» معاون اجتماعی پلیس فتا در گفتگو با دیجیاتو اعلام می‌کند که به تازگی سایتی با آدرس «tavajohmohem.com» اقدام به کلاهبرداری از شهروندان با موضوع یارانه نقدی کرده است.

افراد سودجو با ارسال پیامک به شهروندان در رابطه با یارانه نقدی، افراد را به سایت جعلی می‌کشانند که یک درگاه بانکی فیشینگ هم در انتظار آنهاست. به همین ترتیب اطلاعات و مشخصات کارت افراد ذخیره می‌شود و از آن برای برداشت‌های غیرمجاز استفاده می‌کنند.

معاون اجتماعی پلیس فتا اعلام می‌کند که اقدامات قضایی و پیگیری انتظامی بر علیه دایرکنندگان این سایت‌ انجام شده است: «اگر هموطنان به هر دلیلی اطلاعات بانکی خود را در اختیار این سایت قرار داده‌اند می‌بایست بلافاصله نسبت به تغییر رمز دوم خود اقدام کنند.»

سرهنگ پاشایی همچنین با ذکر یک نکته مهم، خبر می‌دهد که در بازه زمانی فعلی، افراد باید دقت بیشتری در رابطه با فیشینگ‌های مالی داشته باشند:

«با توجه به راه‌اندازی رمز دوم یکبار مصرف (OTP) که عملاً دستیابی به اطلاعات حساب بانکی شهروندان از سوی مجرمین را محدود خواهد کرد، افراد کلاهبردار و سودجو در ماه‌های اخیر و تا قبل از اجرای اجباری این طرح، فعالیت‌ گسترده‌ای در خصوص دست‌یابی به اطلاعات کارت بانکی شهروندان را آغاز کرده‌اند. لذا لازم است شهروندان هوشیاری بیشتری داشته باشند و فریب تبلیغات دروغین را نخورند.»

سرهنگ پاشایی همچنین عنوان کرد که افراد باید اخبار مربوط به هرگونه ارائه خدمات دولتی نظیر هدفمندی یارانه‌ها، و یا سهمیه بندی بنزین را صرفاً از منابع رسمی پیگیری نموده و درصورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را از طریق سایت رسمی پلیس فتا جهت پیگیری‌های لازم اعلام نمایند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato