اپل مانیتور Pro Display XDR را بدون پایه می فروشد

اپل دیشب در مراسم WWDC خود از مانیتور حرفه ای Pro Display XDR با قیمت 5999 دلار رونمایی کرد که با یک استند مگنتیک زیبا، تقریباً در تمامی جهات قابلیت چرخش و تنظیم را دارد؛ اما این پایه مانیتور لوکس به صورت جداگانه فروخته خواهد شد.

بر اساس اطلاعات موجود در صفحه رسمی مانیتور اپل، لوازم جانبی موجود در جعبه Pro Display XDR شامل کابل برق، کابل تاندربولت 3 پرو و یک پارچه برای تمیز کردن صفحه بوده اما خبری از پایه مانیتور نیست.

لازم به اشاره است که اپل در کنفرانس دیشب به فروش جداگانه استند پرو با امکان تغییر زاویه در جهت های مختلف اشاره کرده بود؛ اما نکته اینجاست که برای استفاده از Pro Display XDR باید حتماً پایه مانیتور مورد بحث را با قیمت 999 دلار خریداری کنید که این موضوع مسلماً برای کاربران خوشایند نخواهد بود.

سرور ابری
پایه مانیتور
پایه 999 دلاری اپل

البته اپل یک تبدیل پایه به نام VESA هم معرفی کرده که با قیمت 199 دلار، امکان اتصال پایه های تولید شده توسط شرکت های شخص ثالث را فراهم می کند که در چنین حالتی مشتری باید مبلغ دیگری هم برای پایه در نظر بگیرد.

تبدیل پایه برای Pro Display XDR با قیمت 199 دلار به فروش می رسد

در مجموع می توان گفت اپل بار دیگر با اعمال سیاست های سختگیرانه، کاربران را مجبور به پرداخت مبلغ اضافی برای استفاده از محصولات خود کرده و با این کار، یکی از گران ترین لوازم جانبی الزامی را روانه بازار نموده است.

پایه مانیتور

لازم به ذکر است که به احتمال قوی، هنگام خرید مانیتور Pro Display XDR کاربران مجبور به انتخاب یکی از دو گزینه 999 یا 199 دلاری خواهند بود؛ با این حال لحن مورد استفاده شرکت در جمله «پایه Pro و تبدیل VESA به صورت جداگانه فروخته می شوند» نشان می دهد که احتمال فروش نمایشگر بدون پایه نیز وجود خواهد داشت که در این صورت باید منتظر عرضه پایه های ارزان تر از سوی شرکت های شخص ثالث باشیم.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟