همه چیز درباره آیفون 13
توسعه شبکه 5G روسیه به هواوی محول شد

توسعه شبکه 5G روسیه به هواوی محول شد

هواوی که از سوی آمریکا یک تهدید امنیتی محسوب می شود به تازگی قراردادی را با شرکت مخابراتی MTS به امضا رسانده و متعهد شده که شبکه ۵G روسیه را طی سال آتی در این کشور راه اندازی کند.

این توافق در حاشیه دیداری امضا شد که میان شی جین پینگ رهبر چین و ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در مسکو اتفاق افتاد.

MTS طی بیانیه ای که پیرامون راه اندازی ۵G در روسیه منتشر کرد چنین آورده است:

براساس این توافق هواوی توسعه تکنولوژی های ۵G و پایلوت راه اندازی شبکه نسل ۵ موبایل را بین سال های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ در خاک روسیه بر عهده می گیرد.

در این بیانیه همچنین آمده است که گو پینگ یکی از روسای چرخشی هواوی از امضای این توافق بسیار خوشحال بوده است.

شبکه 5G روسیه
گو پینگ رئیس چرخشی هواوی

در جریان دیدار میان رهبران روسیه و چین شی جین پینگ از ولادیمیر پوتین با نام «دوست صمیمی» اش یاد کرد و خاطرنشان نمود که آنها طی شش سال گذشته سی مرتبه با یکدیگر دیدار کرده اند. این هشتمین سفر آقای شی به مسکو از سال ۲۰۱۲ تاکنون محسوب می شود.

رهبران چین و روسیه تاکنون سی مرتبه با یکدیگر دیدار کرده اند

همانطور که در خبرها خواندید در ماه می بود که ترامپ از بیم جاسوسی، شرکت های آمریکایی را از فروش تجهیزات پیشرفته تکنولوژیکی به هواوی منع کرد و از آن زمان چینی ها یک روز خوش ندیدند.

دستور ترامپ در مورد این کمپانی چینی از سه ماه دیگر وارد فاز اجرایی می شود و کارشناسان حالا ابراز نگرانی کرده اند که این امر موجودیت هواوی را که به شدت به چیپ های تولید آمریکا برای محصولاتش وابسته است زیر سوال می برد.

شبکه 5G روسیه
ترزا می نخست وزیر انگلستان

تا بحال چندین شرکت از جمله گوگل که سیستم عامل موبایلی اش روی طیف وسیعی از اسمارت فون های دنیا اجرا می شوند مراودات خود با هواوی را قطع کرده اند.

شرکت های اروپایی نیز یکی پس از دیگر قراردادهای خود با هواوی برای توسعه ۵G را لغو کردند هرچند گفته می شود کشورهایی نظیر انگلستان همچنان تمایل دارند از هواوی در بخش های غیرکلیدی شبکه ۵G خود کمک بگیرند که البته ترزا می نخست وزیر بریتانیا در این رابطه گفته است دولتش هنوز تصمیمی در این رابطه اتخاذ نکرده است.

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato