روغن موتور مناسب خودروی شما چیست؟

وجود روغن برای کارکرد روان و مناسب پیشرانه خودروی شما کاملا ضروری و حیاتی است و اگر شما خواهان عمر طولانی برای پیشرانه خود هستید، اساسا بایستی از روغن مناسب و استاندارد استفاده کنید.

بنابراین بایستی متصدی تعویض روغن شما را نسبت به محصولی که برای خودرویتان استفاده می‌کند، آگاه سازد اما بهتر است خودتان نیز اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید.

تور کیش

در گام اول بهتر است در فواصل مابین هر سرویس روغن، سطح روغن موجود در خودرو را چک نمایید تا از آسیب‌های ناشی از کاهش میزان سطح روانکار پیشرانه مصون بمانید. در صورتی که قبلا این کار را انجام نداده‌اید، به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کنید.

 

با رجوع به دستورالعمل‌ها، به اطلاعاتی نظیر سطح دقیق میزان روغن در شرایط گرم و سرد بودن موتور و نیز اینکه چه میزان زمان باید منتظر بمانید تا موتور خودرو سرد شده و سپس سطح روغن آن را چک کنید، پی خواهید برد. به طور کلی بهتر است چند دقیقه پس از خاموش نمودن موتور داغ خودرو گیج روغن را چک نمایید.

اگر فکر می‌کنید که نیاز به تعویض نوع روغن خودرویتان دارید، با اطلاعات و گزینه‌های مختلفی در فروشگاه‎ها مواجه خواهید شد.

برای مثال مشخصات بهترین روغن برای موتورهای دیزل کاملا با روغن مناسب برای پیشرانه های بنزینی متفاوت است. روانکار پیشرانه‌های توربوشارژ نیز ویژگی‌های مختص به خود را دارند. یک فاکتور گیج کننده دیگر نیز به سینتتیک و نیمه سینتتیک بودن روغن مربوط می شود. ضمنا درجات مختلفی از این روغن‌ها برای انتخاب پیش روی شما قرار خواهند داشت.

بنابراین با دیجیاتو همراه شوید تا مناسب‌ترین روغن را برای خودرویتان شناسایی نماییم.

درجات روغن به چه معنا هستند؟

درجات مختلفی از روغن‌ها آن بیرون انتظار شما را می‌کشند که هرکدام تحت برندهای متفاوت عرضه می‌شوند. اگر به لیبل روی ظرف روغن موتور نگاهی بیندازید، رقم هایی به صورت 20w-50 و 10w-40 و غیره را مشاهده خواهید نمود که این ارقام به گرانروی (ویسکوزیته یا ضخامت) روغن اشاره دارند.

روغن موتور های امروزی اصولا رقیق‌تر بوده و خیلی سریع درون منافذ پیشرانه نفوذ می‌کنند. بدین ترتیب مانع آسیب رسیدن به قطعات فلزی موتور که در تماس با هم عمل می‌نمایند، می‌شود.

برخی پیشرانه‌های جدیدتر با ظرافت بیشتری ساخته می‌شوند بنابراین احتیاج به روغن‌های رقیق‌تر دارند. روغن‌های رقیق‌تر با ویسکوزیته پایین‌تر از نظر اقتصادی نیز به صرفه‌تر خواهند بود.

اکثر روغن‌های امروزی دارای گستره‌های مختلفی از گرانروی هستند. به عنوان مثال در استاندارد SAE روغنی با مشخصه 20w-50 موجود است. عدد 20 گرانروی روغن در سرما و عدد 50 میزان گرانروی(عدم تمایل به جاری شدن) آن را در دمای کارکرد موتور را نشان می‌دهد.

W به معنای Winter (زمستان) است. یعنی روغن چهار فصل بوده و در سرما گرانروی آن کم و در گرما گرانروی آن بیشتر می‌شود.

همچنین شما می توانید در شرایط اضطرار، روغن‌ها با درجات مختلف و از برندهای گوناگون را با هم مخلوط نمایید، بدون اینکه نگران آسیب جدی رسیدن به موتور خودروتان باشید. به هر حال صرف حضور روغن در موتور بهتر از نبودن آن است؛ البته بهتر است بعد از آن که به روغن استاندارد موتور خودرو دسترسی پیدا کردید، روغن استاندارد را حتما جایگزین نمایید.

ویژگی‌های روغن موتور

به منظور پیچیده‌تر کردن مسائل، یک گستره از استانداردهای مختلف روغن موتور نیز وجود دارد اما مناسب ترین شان ارقام ACEA هستند. بسیاری از خودروسازان اروپایی و آسیایی از این استانداردها برای پیشرانه های بنزینی پیروی می‌نمایند.

  • A1 fuel economy petrol
  • A3 High performance and/or extended drain
  • A5 Fuel economy petrol with extended drain capability

گرید صحیح روغن موتور اتومبیل خود را بیابیم

مهمترین راه برای پی بردن به این مهم مراجعه به دفترچه نگهداری خودرو یا تماس با نمایندگی کمپانی سازنده است. روی ظرف روغن را به دقت بررسی کنید تا از صحیح بودن گرید آن اطمینان حاصل نمایید.

روغن سینتتیک چیست؟

برخی خودروهای مدرن نیاز به روغن سینتتیک دارند که ناخالصی کمتری درون آن یافت می‌شود، اما نوع آن از موتوری به موتور دیگر می‌تواند متفاوت باشد و باید به دفترچه راهنما یا نمایندگی کمپانی مربوطه مراجعه شود.

دو گزینه از این دست موارد موجود است: نوع تمام سینتتیک برای موتورهای مدرن عملکرد بالا مناسب است؛ نوع نیمه سینتتیک نیز شامل روغن تمام سینتتیک به همراه برخی مواد افزودنی است.

چه زمانی نیاز به تعویض روغن موتور داریم؟

برخی از نشانه‌های این مهم عبارتند از: روغن سیاه و کثیف، لرزش و صدای زیاد موتور، استشمام بوی روغن سوخته در کابین و روشن شدن چراغ چک یا چراغ روغن (در صورتی که ایراد مربوط به سایر بخش‌ها نباشد).

گاهی اوقات خودروها دچار روغن سوزی می‌شوند که این مورد را می توان از دود آبی رنگ متصاعد شده از اگزوز تشخیص داد.

و یا اینکه خودرو به روغن ریزی دچار می‌شود که در این صورت بایستی با توجه به دستورالعمل های فنی، میزان روغن لازم را به موتور اضافه کرد.

روغن موتور

شما می‌توانید از روغن‌های تمام سینتتیک با طول عمر بالا استفاده کنید؛ می‌توان آنها را تا مدت حداکثر دو سال یا 29 هزار کیلومتر تعویض نکرد. در نتیجه به دلیل دفعات کمتر مراجعه برای سرویس روغن، با وجود قیمت گرانتر روغن‌های تمام سنتتیک، صرفه اقتصادی نیز برایتان به دنبال خواهد داشت.

آیا نیازی به تعویض فیلتر روغن هست؟

در هر مرتبه سرویس روغن لازم است حتما فیلتر روغن تعویض گردد. فیلتر مستعمل مقداری روغن کثیف را در خود نگه می‌دارد که در صورت عدم تعویض، آلودگی آن با روغن جدید ترکیب شده و اثرات مفید ناشی از تعویض روغن را کاهش می‌دهد.

روغن موتور

اما هنگامی که تنها مقداری روغن به پیشرانه خودرو اضافه می‌کنید، نیاز مبرمی به تعویض فیلتر روغن وجود ندارد. درضمن این مورد که بعد از چه مقدار پیمایش و یا گذشت چه مدت نیاز به تعویض روغن پیدا خواهید کرد، بسته به مشخصات هر پیشرانه و نوع روغن متفاوت خواهد بود. در این زمینه می‌توانید به دفترچه نگهداری خودرو نگاهی بیاندازید.

منبع:
autoexpress
برچسب ها

مطالب مرتبط

10 باور غلط در زمینه تعمیر و نگهداری از خودرو

حتما بسیاری از شما عزیزان هم تا به حال با توصیه‎های گوناگونی برای نگهداری از خودرو مواجه شده‎اید؛ این توصیه‎ها می‎توانند از سوی دوستان و آشنایان به شما ابلاغ گردند و یا اینکه توسط شرکت سازنده به اطلاع شما رسانده شوند.این گونه پیشنهادها معمولا زمینه‌هایی نظیر بهینه‎سازی مصرف سوخت، افزایش توان موتور و یا به... ادامه مطلب

هشدار تازه به رانندگان؛ توزیع فیلتر روغن های تقلبی ارزان قیمت در بازار

روغن موتور پس از مدتی با جذب ذرات اسیدی و دوده کیفیت خود را از دست می دهد. این روغن با عبور از منافذ فیلتر روغن تصفیه می گردد و با این کار دوام روغن موتور افزایش می یابد اما نکته اینجاست که این فیلتر در صورتی که استاندارد نباشد، می تواند آسیبی های جبران... ادامه مطلب

هشداری به رانندگان؛ افزایش شدید تقلب در بازار روغن موتور و روغن گیربکس

این روزها تقلب در بازار لوازم یدکی و روانکارهای خودرو به یکی از معضلات بزرگ نه تنها خریداران و بلکه تعمیرکاران تبدیل شده است. علاوه بر تقلب، قیمت ها نیز افزایش یافته است که همین موضوع سبب می شود صاحبان خودرو در فواصل زمانی بیشتری نسبت به تعویض قطعات و روانکارها اقدام کنند. افرادی که... ادامه مطلب

نوآوری کاسترول نکسل؛ تبدیل آدامس، درخت کریسمس و باتری قدیمی به روغن موتور

کاسترول یا با تلفظ صحیح تر کسترول یکی از مطرح ترین برندها در زمینه روغن موتور و روان سازهای خودرویی به شمار می رود. برند کاسترول در سال 1899 در انگلستان پایه گذاری شده و مقر اصلی آن در لیورپول قرار دارد. کاسترول دارای زیرشاخه ای به نام نکسل (Nexcel) است که در واقع بخش... ادامه مطلب

افزایش 70 درصدی قیمت روغن موتور توسط تولید کنندگان

به گفته کارخانجات روغن سازی، از سال 93 تا کنون تنها با افزایش 9 درصدی قیمت روانکار موافقت شده بود که این موضوع مشکلات متعددی برای تولیدکنندگان به وجود آورده است.به ‌دنبال افزایش هزینه تولید انواع روانکارها به ‌ویژه روغن موتور، تولیدکنندگان این محصولات اعلام کرده بودند یا باید از کیفیت خود بکاهند یا قیمت‌ها... ادامه مطلب

هر آنچه از سرویس های دوره ای خودرو باید بدانید- بخش دوم

صرف نظر از خودرویی که دارید، سرویس های دوره ای، از اقدامات جدایی ناپذیرِ نگهداری خودرو هستند. به عبارت دیگر هیج تفاوتی ایجاد نمی کند که مالک چه خودرویی هستید، برای تداوم خط بقای خودروتان، سرویس ها باید به موقع و در زمان معین انجام شوند. سرویس، صرفا تنها تعویض روغن و فیلتر ها نیست.... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟