ثبت رکورد سریع ترین فروش در خانواده پرچمداران هواوی برای سری پی 30

در سال ۲۰۱۷ که هواوی گوشی های پی ۱۰ و پی ۱۰ پلاس را معرفی کرد تقریبا ۹ ماه طول کشید تا میزان فروش آنها به رقم ۱۰ میلیون دستگاه برسد و با افزایش محبوبیت این برند چینی، این مدت زمان برای فروش خانواده پرچمداران پی ۲۰ به پنج ماه تقلیل یافت. حالا با وجود مشکلاتی که چندماهی است دامنگیر هواوی شده، این شرکت توانسته رکورد خودش را هم بشکند.

این غول تکنولوژی چینی اعلام کرده که ظرف تنها ۸۵ روز از زمان عرضه بین المللی گوشی های سری پی 30 و پی 30 پرو (بررسی دیجیاتو) توانسته بالغ بر ده میلیون دستگاه از آنها را به فروش برساند. طبق خبری که کوین هو مدیر واحد موبایل هواوی منتشر کرده گوشی های سری پی ۲۰ این شرکت به ۶۲ روز بیشتر برای ثبت این رکورد نیاز داشتند.

سری پی 30

اما موفقیت سری پی 30 علاوه بر اینکه رکورد تازه ای را به نام سری پی هواوی ثبت کرد معیارهای جدیدی را هم برای پرچمداران این کمپانی تعریف نمود. تا به امروز محصولی که سریع ترین فروش را در گروه گوشی های پرچمدار هواوی داشت میت ۲۰ بود که ظرف چهار ماه و نیم توانست رکورد ۱۰ میلیون دستگاه را ثبت کند؛ حال آنکه این رقم دو ماه بیشتر از رکورد ثبت شده توسط پی ۳۰ و پی ۳۰ پرو است.

اشاره کنیم که هواوی هنوز هدف فروش سالانه خود برای سری پی ۳۰ را اعلام نکرده اما پیش بینی می شود که طی ماه های آتی شاهد کاهش تقاضا برای خرید گوشی های این شرکت باشیم. همانطور که در جریان هستید بعد از اعمال تحریم های آمریکا فروش هواوی در سطح بین المللی با افت ۴۰ درصدی روبرو شد و هواوی اعلام کرده که اگر این تحریم ها نبود پرچمداران جدیدش زودتر از این بازه زمانی رکورد فروش را می زدند. پس از این مساله موضوع عرضه پرچمداران جدید به بازار از جمله گلکسی نوت ۱۰ سامسونگ است که میتواند بر فروش محصولاتی نظیر پی ۳۰ اثر بگذارد.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟