سیستم چهار چرخ محرک یا تمام چرخ محرک؟ شباهت‎ها و تفاوت‌ها 4WD با AWD

در این مطلب قصد داریم به مقایسه شباهت‎ها و تفاوت‌‎های میان دو سیستم انتقال نیروی پیشرانه یعنی سامانه تمام چرخ محرک و چهارچرخ محرک بپردازیم.

به عنوان مثال یکی از تفاوت‎های سامانه تمام چرخ محرک با چهار چرخ محرک این است که سیستم تمام چرخ محرک را می توان هر روزه و در هر موقعیتی به کار گرفت اما چهار چرخ محرک برای موقعیت‏‎های زمانی و مکانی خاصی که خودرو برای حرکت نیاز به قدرت و کشش بیشتری دارد، مورد استفاده قرار می‎گیرد.

سامانه تمام چرخ محرک (all-wheel drive) چگونه کار می‌کند؟

سامانه تمام چرخ محرک برای جاده‌های شهری بهینه سازی شده است. این سیستم قادر است قدرت موتور را همواره به سمت هر چهار چرخ خودرو روانه کند.

این سیستم کمک می‎کند تا در جاده های لغزنده برفی و بارانی، خودروی خود را بهتر به پیش برانید. در خودروهای پرقدرت و اسپرت نیز سامانه تمام چرخ محرک موجب می‌شود تا خودرو در عبور پرشتاب از پیچ‌ها یا هنگام شتاب‎گیری اولیه عملکرد باثبات‎تری داشته و دچار مشکلات ناشی از عدم تعادل مناسب نگردد.

بسیاری از سیستم‎های تمام چرخ محرک گشتاور پیشرانه را بر حسب نیاز و بطور غیرمنظم به سمت چرخ‎های جلو و عقب روانه می‌کنند و برای مصرف بهینه‎تر سوخت، گاهی اوقات نیرو را تنها به یک محور تحویل می‌دهند.

تمام‎چرخ محرک را می‌توان در جاده های معمولی و فاقد ناهمواری‎های غیرعادی به کار گرفت؛ این سیستم با هر نوع تایری نیز قابل استفاده است.

بنابراین سامانه تمام چرخ محرک همان چیزی است که رانندگان عادی برای حرکت باثبات در شرایط بدِ آب و هوایی به آن نیاز دارند.

به همین دلیل امروزه سیستم تمام چرخ محرک بر روی بسیاری از خودروهای کراس اوور و شاسی بلند حضور پررنگی دارد .حتی این سیستم به محدوده وانت‎های پیکاپ نیز رسیده است؛ جایی که مدت‎های طولانی قلمرو حکومت سیستم چهار چرخ محرک بوده است.

سامانه چهارچرخ محرک( four-wheel drive) چطور کار می‎کند؟

این سیستم تنها برای عبور از مسیرهای صعب العبور آفرودی یا سطوح بسیار لغزنده طراحی شده است. چهار چرخ محرک یک سیستم پاره وقت است که بایستی از طریق فشردن یک دکمه یا چرخاندن یک کلید و یا اعمال فشار بر یک اهرم آن را فعال نمود.

انجام این کار باعث قفل شدن محورهای جلو و عقب با یکدیگر می‎شود و موجب می‌شود تا محورهای جلو و عقب در حین حرکت با سرعت یکسانی بچرخند.

در شن، برف و گِل این سیستم باعث می‌شود تا گشتاور موتور همواره بدون اتکا به پردازش‎های کامپیوتری به منظور سنجش میزان لغزش تایرها، به سوی حداقل یک چرخ جلو و عقب ارسال شود.

این بدان معنی است که در شرایط فوق العاده لغزنده قدرت بیشتری از موتور به سطح زمین می‎رسد تا شما بتوانید به حرکت خود در این شرایط سخت ادامه دهید.

با این تفاسیر سیستم چهار چرخ محرک اصلا مناسب جاده‌های شهری نیست و برای خودروهای آفرود نظیر جیپ رانگلر و فورد اف150 کاربرد دارد.

محدودیت‌های سیستم چهار چرخ محرک

هنگام عبور از پیچ‎ چرخ‎های یک خودرو با سرعت‎های متفاوتی گردش می‎نمایند. می‎توانید این موضوع را هنگام دور زدن یک اتومبیل در برف مشاهده نمایید که چرخ‌ها قوس‎هایی یکسان با طول‎های کمی متفاوت از خود برجای می‎گذارند.

سیستم تمام چرخ محرک از یک دیفرانسیل مرکزی یا یک مجموعه کلاچ کوپلینگ بین محورهای جلو و عقب بهره می‌برد تا این تغییر سرعت چرخ ها را در عبور از پیچ‎ها پوشش داده و به راحتی از پیچ عبور کند.

اما یک سیستم چهار چرخ محرک محورهای جلو و عقب را طوری قفل می‎کند که تمام چرخ ها با سرعت یکسانی بچرخند و این امر می‎تواند در جاده‎های شهری و حین عبور از پیچ‌ها بسیار مشکل آفرین باشد.

سیستم چهار چرخ محرک

در این وضعیت می‌توانید لرزش محورها را احساس کرده و حتی تایرها به طور نامنظم خورده می‌شوند. این سیستم می‌تواند از این جهت که دور زدن را در جاده‌های شهری سخت می‌کند خطرناک نیز باشد.

در دنیای امروز برخی از اتومبیل‌ها نظیر مرسدس جی واگن از هر دو قابلیت تمام و چهار چرخ محرک بهره می‌برند که با قفل کردن دیفرانسیل مرکزی از حالت تمام چرخ به چهار چرخ تغییر وضعیت خواهند داد.

اگرچه سیستم های چهار و تمام چرخ محرک حدود دو برابر کشش بیشتر نسبت به خودروی تک محوره در سطوح لغزنده ایجاد می‎نمایند اما کمکی به توقف یا دور زدن شما نخواهند کرد.

میزان کشش هر یک از تایرها در هر کدام از این سیستم‎ها (چه تک و چه دودیفرانسیل) یکسان است و ترمزهای تمام تمامی چرخ ها برای توقف خودرو دائما فعال هستند و از این جهت فرقی نمی‎کند که از چه سیستمی بهره ببرید.

اگر خواهان حرکت باثبات‎ و چسبندگی بیشتر در سطوح لغزنده و برفی هستید؛ بهتر است از لاستیک‌های زمستانی مناسب در خودرویتان استفاده کنید تا میزان خطر سُر خوردن را به حداقل برسانید.

مطالب مرتبط

جنرال موتورز با اولتراکروز به جنگ اتوپایلوت تسلا می رود

یکی از ویژگی‌های محصولات تسلا که آنها را از دیگر خودروها متمایز می‌کند، سیستم اتوپایلوت است. حتما می‌دانید این سیستم با تکیه بر سخت‌افزار و نرم‌افزار پیشرفته، می‌تواند در برخی شرایط معین هدایت خودرو را بر عهده بگیرد.اما به غیر از اتوپایلوت، سیستم دیگری به نام سوپر کروز وجود دارد که قابلیت‌های آن اخیرا بسیار... ادامه مطلب

معرفی باتری یک میلیون مایلی جنرال موتورز؛ تیر خلاص برای خودروهای بنزینی

عمر و میزان شارژدهی باتری فاکتورهایی هستند که در رابطه با لوازم الکترونیکی مورد توجه قرار می‌گیرند. با توجه به گسترش استفاده از پیشرانه‌های تمام الکتریکی در وسایل نقلیه، این دو فاکتور وارد حوزه خودرو نیز شده و خریداران مدل‌های برقی بسیار به آن اهمیت می‌دهند.این امر اصلا هم بی‌دلیل نیست، زیرا از یک سو... ادامه مطلب

پایان زود هنگام برای رنو تلیسمان؛ محبوبیت شاسی‌بلندها بازهم قربانی گرفت

در گذشته نه‌چندان دور، بیشتر افراد وقتی قصد خرید خودروی جدیدی را داشتند، به سراغ مدل‌های سواری می‌رفتند. اما اکنون سلیقه عموم مشتریان تغییر پیدا کرده و نشستن بر پشت فرمان خودروی شاسی‌بلند به یک تب جهانی تبدیل شده است. این تغییر سلیقه، خودروسازان را بیش از پیش به سمت تولید مدل‌های شاسی‌بلند سوق داده... ادامه مطلب

فراری: فن‌آوری باتری موجود جوابگو ساخت یک سوپرخودرو برقی نیست

انریکو گالیرا مدیر ارشد بخش تجاری شرکت فراری اعلام کرده است که اسب سرخ مارانللو تا پیش از سال 2025 به سراغ ساخت یک سوپرخودرو برقی نخواهد رفت و دلیل اصلی آن ناکافی بودن فن‌آوری فعلی موجود در باتری‌های رایج امروزی است.او در مصاحبه‌ای با مجله اتوکار انگلستان عنوان کرده است:ما به‌طور قطع معتقدیم که... ادامه مطلب

چرا خودرو شما به آن اندازه که نشریات می‌گویند، سریع نیست؟

زمانی بود که رسیدن از سرعت 0 به 100 کیلومتر بر ساعت مهم‌ترین ملاکی بود که به آن توجه می‌کردیم. دیگر اعداد همچون قدرت، گشتاور، وزن، ضریب دنده و... در درجه اهمیت بعدی قرار داشتند. مسئله مهمی که در این رابطه وجود داشت این بود که در شرایط عادی عددی بدست می‌آمد که با عدد مطرح... ادامه مطلب

با پینینفارینا اتونومیا آشنا شوید، یک شبیه‌ساز رانندگی پیشرفته برای دانشمندان و مشتریان

استودیوی طراحی پینینفارینا (Pininfarina) در حال آزمایش پروژه‌ای جدید است که از دل آن یک سرویس پیشرفته برای مشتریان بیرون خواهد آمد. این سرویس با نام اوتونومیا (AutonoMIA) شناخته شده و به مشتریان اجازه خواهد داد درک بهتری از طراحی‌ها و تجربه کاربری داشته باشند.هسته اصلی سرویس اتونومیا را در حقیقت یک دستگاه شبیه‌ساز تشکیل... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟