شیپور بستر خرید اقساطی خودرو را ایجاد کرد

مدیر بخش خودرو در پلتفرم شیپور از همکاری‌ با شرکت‌های لیزینگ و ایجاد امکان خرید اقساطی خودرو خبر می‌دهد. در حال حاضر این قابلیت برای خودروهای پژو و پراید که کارکردی تا مرز ۶۰ هزار کیلومتر و سنی زیر ۴ سال داشته باشند فعال شده است. شیپور در آینده تصمیم دارد همکاری‌اش با تعداد بیشتری از شرکت‌های لیزینگ را عملیاتی کند.

«احمد کیهانی»، مدیر بخش خودرو در شیپور در گفتگو با دیجیاتو می‌گوید: «با توجه به این مسئله که در سال اخیر تورم بالایی در بازار خودرو وجود داشته، همکاری را با یک شرکت لیزینگ که در آینده تعدادشان بیشتر می‌شود آغاز کرده‌ایم تا شاید همین مسئله تاثیر تورم و مشکلات اقتصادی را کمتر کند.»

او البته توضیح می‌دهد که شیپور هیچ مداخله‌ای در فروش اقساطی خودرو انجام نمی‌دهد و صرفاً به عنوان یک بستر عمل می‌کند تا شرکت‌های لیزینگ در اختیار متقاضیان باشند. او در مورد این فرایند گفت:

malltina

«فرض کنید یک شخص خودرویی ۱۰۰ میلیون تومانی را آگهی می‌کند و اتفاقاً روی فروش نقدی هم اصرار دارد. ما زیر آگهی امکانی را قرار داده‌ایم به نام خرید اقساطی که خریدار با کلیک روی آن می‌تواند ببیند که یک شرکت لیزینگ روی این خودرو خدمات می‌دهد. خریدار اینجا می‌تواند شرایط خودش مانند پیش پرداخت، تعداد اقساط و موارد مشابه را وارد کند و سپس به او نمایش داده می‌شود که آن شرکت لیزینگ به چه شرایطی خدمات اقساطی را ارائه می‌دهد. بلافاصله شرکت لیزینگ با خریدار تماس می‌گیرد و اقدامات بعدی انجام می‌شود.»

کیهانی در پاسخ به این سوال که شرکت‌های لیزینگ همکار با شیپور چه درصد سودی را دریافت می‌کنند نیز می‌گوید: «شرکت‌های لیزینگ تحت نظارت بانک مرکزی فعالیت می‌کنند و آنچه اینجا اتفاق می‌افتد هم همان شرایطی است که در حالت عادی و بر اساس قانون وجود دارد.»

مدیر بخش خودروی شیپور همچنین اشاره می‌کند که محدودیتی در فعالیت شرکت‌های لیزینگ با این پلتفرم وجود ندارد: «هدف ما ایجاد شفافیت و امنیت بیشتر برای کاربران‌مان است. ما هرچقدر بتوانیم تعداد عرضه‌کنندگان این خدمات را بیشتر کنیم، کاربران می‌توانند انتخاب بیشتری داشته باشند.»

گشودن درهای این پلتفرم به سوی شرکت‌های لیزینگ دومین تلاش شیپور در سال جاری برای ارائه خدماتی جدید و متمایز شدن نسبت به رقیب دیرینه و بزرگش، دیوار است. در اردیبهشت ماه، شیپور از همکاری مشترکی با استارت‌آپ «همراه مکانیک» خبر داده بود. مدیر بخش خودروی شیپور اکنون در پاسخ به این سوال که پس از دو ماه، نتایج این همکاری چه بوده‌اند، می‌گوید:

«در دو ماه این همکاری به صورت آزمایشی روی برخی از برندهای خودرو انجام شد و استقبالی مناسب و مشابه با پیش‌بینی‌های ما از آن شد. در آینده نزدیک تغییرات اساسی در این همکاری می‌دهیم و امکانات بیشتری را هم ارائه خواهیم داد. واقعیت این است که ما به این همکاری به چشم یکی از سرویس‌های هسته‌ای خود نگاه می‌کنیم و می‌خواهیم آن را هرچه بیشتر توسعه دهیم.»

کیهانی همچنین می‌گوید در روزهای آینده همکاری شیپور و همراه مکانیک از قالب آزمایشی خارج می‌شود. مدیر بخش خودروی شیپور در پاسخ به سوال دیگر دیجیاتو مبنی بر اینکه حذف قیمت‌های خودرو از پلتفرم‌های آگهی در دو ماه اخیر چه ضربه‌ای به این کسب‌وکارها زده است، می‌گوید:

«وقتی به وب‌سایت‌های مختلفی که در صنعت نیازمندی درگیر هستند نگاه می‌کنم، می بینم که همه شرکت‌ها در زمینه خودرو افت ترافیک داشته‌اند. متاسفانه امروز این دید وجود دارد که برداشت قیمت از پلتفرم‌ها باعث کاهش قیمت شده است، در حالی که این تصور کاملاً اشتباه است و مولفه‌های مختلفی بر مسئله افزایش یا کاهش قیمت تاثیرگذار هستند.»

او توضیح می‌دهد که اکنون در خصوص برگرداندن قیمت‌ها جلساتی با شورای عالی فضای مجازی، دادستانی کل کشور، اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی و صنف خودرو جلساتی برگزار شده است: «ما در شیپور به دنبال ارائه راهکارهای صحیح و بلندمدت هستیم تا پاک‌ کردن صورت مسئله. جلسات همچنان در حال پیش رفتن است اما مراجع مختلفی درگیر این موضوع هستند که باید نظرات و پیشنهادات خودشان را ارائه دهند. نظر ما این است که هرچقدر زودتر قیمت‌ها برگردانده شود، کمک بیشتری به شفافیت بازار می‌کند. چراکه اگر برخی از افراد تاثیرگذار این بازار به شبکه‌های اجتماعی کوچ کنند، دیگر هیچ مرجعی نمی‌تواند جلوی آنها را برای انتشار قیمت بگیرد.»

مطالب مرتبط

الکامپ برگزار می‌شود، مگر اینکه ستاد مبارزه با کرونا برگزاری نمایشگاه‌ها را لغو کند

بیست‌وششمین دوره از نمایشگاه الکامپ قرار است ۲۸ الی ۳۱ شهریور ماه برگزار شود. اما شیوع کرونا در کشور و همچنین قرمز شدن اخیر وضعیت تهران این پرسش را به وجود آورده است که آیا بزرگ‌ترین نمایشگاه حوزه فناوری اطلاعات که در چند سال اخیر به میعادگاهی برای استارتاپ‌ها تبدیل شده، برگزار خواهد شد یا... ادامه مطلب

بررسی نماد «رافزا»: آنچه باید درباره سهم شرکت رایان هم افزا بدانید

رافزا نماد شرکت رایان هم افزا در بازار دوم فرابورس ایران است که به تازگی در تیر ۹۹ عرضه اولیه شد و بیش از ۴.۵ میلیون سهامدار حقیقی و حقوقی در خرید سهام این شرکت، اقدام کردند. رافزا ۲۰۰ میلیون قطعه سهم است و از شرکت های کوچک گروه رایانه و فعالیت های وابسته بازار... ادامه مطلب

ساخت ایران؛ نگاهی به رشد برندهای ایرانی در گزارش سال ۹۸ دیجی‌کالا

گزارش جامع سال ۹۸ دیجی‌کالا که اخیراً منتشر شد، بخش‌های خواندنی بسیاری دارد اما یکی از مهم‌ترین بخش‌های آن مربوط به برندهای ایرانی در دیجی‌کالا است. چرا مهم؟ به این دلیل که دیجی‌کالا بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی ایران است و روزانه ۳۰۰ هزار کالا را پردازش می‌کند. حالا این فروشگاه با این حجم از فعالیت و... ادامه مطلب

استارتاپ‌های سلامت محور: ممنوعیت تست کرونا در منزل، جان مردم را به خطر می‌اندازد

توصیه رییس جمهور به توسعه فعالیت‌های آنلاین تنها یک چشمه از حمایت‌های دولتی و غیردولتی از کسب‌وکارهای آنلاین در ایام شیوع کرونا است. تقریبا هیچ کس نبود که مخالف فعالیت آنلاین کسب‌وکارها در این ایام باشد تا رفت و آمد جمعیت در سراسر کشور کمتر شود. استفاده از خدمات آنلاین بیشتر شد و فروشگاه‌های اینترنتی... ادامه مطلب

فلایتیو در نشست خبری آنلاین: می‌توانیم اولین باشیم ولی می‌خواهیم بهترین باشیم

«علی کشفی» هم‌بنیانگذار فلایتیو باور دارد که آنها می‌توانند بازیگر اول بازار حوزه گردشگری در آینده‌ی پس از کرونا باشند، هرچند او تاکید دارد که آنها بیشتر از آنکه به دنبال اولین بودن باشند، می‌خواهند بهترین باشند. او همچنین می‌گوید که آنها در دوران کرونا برخلاف سایر پلتفرم‌های مشابه، هیچ تعدیل نیرویی نداشتند و به تمام... ادامه مطلب

پنج شرکت حوزه صوت و تصویر فراگیر «خلاق» معرفی شدند؛ نگاهی به فعالیت این شرکت‌ها

دبیرخانه شرکت‌های خلاق در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ۵ شرکت فعال در حوزه صوت و تصویر فراگیر که از سوی «ساترا» معرفی شده بودند را به عنوان «شرکت خلاق» معرفی کرد. بر این اساس این ۵ شرکت می‌توانند از مواردی چون جذب سرمایه و دریافت تسهیلات و دیگر مزایای شرکت‌های خلاق بهره‌مند شوند.براساس... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟