مک بوک پرو در برابر مک بوک ایر؛ کدام یک انتخاب بهتری است؟

مک بوک پرو در برابر مک بوک ایر؛ کدام یک انتخاب بهتری است؟

اپل امروز با حذف چند مدل و توقف تولید آن ها تعداد مدل های مک بوک قابل خرید را کمتر کرده است. از این به بعد مک بوک ۱۲ اینچی (مدلی که تنها یک پورت USB نوع C داشت) و مک بوک ایر متعلق به قبل از سال ۲۰۱۸ دیگر تولید نمی شوند. در نتیجه کاربران تنها قادر به خرید مک بوک پرو و مک بوک ایر هستند.

اختلاف مدل های پایه مدل پرو و ایر به ۲۰۰ دلار رسیده است

در نظر اول ممکن است انتخاب برای افراد ساده تر شده باشد، زیرا اپل انتخاب بین این دو دستگاه را نیز آسان تر کرده است. قیمت مک بوک ایر حالا صد دلار کاهش یافته و به ۱۰۹۹ دلار برای مدل پایه رسیده است. با این قیمت، مدل های پایه مک بوک ایر و مک بوک پرو که قبلا صد دلار تفاوت قیمت داشتند حالا اختلافشان به ۲۰۰ دلار رسیده است. و این رقم ممکن است آنقدری باشد که بسیاری کاربران را به سمت خرید مک بوک ایر متمایل کند، اما برخی دلایل وجود دارند که خرید مک بوک پرو را در طولانی مدت به انتخاب بهتری بدل می کنند.

مک بوک پرو

مک بوک ایر نیز حالا از صفحه نمایش True Tone استفاده می کند که رنگ ها را طبق شرایط محیط تغییر می دهد تا به چشمان کاربر فشار کمتری وارد شود. کیبورد جدید آن هم از ماده هایی استفاده می کند که قرار است باعث شود شاهد تکرار مشکلات گذشته در آن نباشیم. هردو این تغییرات عالی هستند و باعث می شوند فاصله مک بوک ایر با مک بوک پرو مدل پایه کمتر شود.

مک بوک پرو
مقایسه مدل های پایه مک بوک پرو و مک بوک ایر

با این حال اگر در لپتاپ خود به دنبال کمی قدرت بیشتر باشید، بروزرسانی های اخیر مک بوک پرو ۱۳ اینچی ممکن است برایتان جذاب باشند. در مدل پایه این لپتاپ نیز از صفحه نمایش True Tone استفاده شده است و تاچ بار نیز به آن اضافه شده (قابلیتی که بسیاری طرفدارش نیستند). چیپست Core i5 مورد استفاده در آن هم با چهار هسته پردازشی به طور چشمگیری از مدل دو هسته ای استفاده شده در مک بوک ایر قوی تر است. صفحه نمایش آن هم با وجود برخورداری از اندازه و رزولوشن مشابه، از مک بوک ایر روشن تر است.

اپل هزینه ارتقای SSD را نیز کاهش داده است

مک بوک پرو و مک بوک ایر مدل پایه در بسیاری موارد از نظر سخت افزاری مشابه یکدیگرند، اما ۲۰۰ دلاری که بابت مشخصات مک بوک پرو می پردازید ممکن است ارزشش را داشته باشد. تصمیم دیگری که باید بگیرید این است که آیا پرداخت ۲۰۰ دلار بیشتر برای مک بوک پرو بهتر است یا ارتقای رم مک بوک ایر به ۱۶ گیگابایت. در نهایت تصمیم گیری به شما و نحوه استفاده تان از کامپیوتر بستگی دارد.

علاوه بر این اپل هزینه ارتقای SSD در مدل های مختلف مک بوک ها را نیز کاهش داده است. تا پیش از این برای ارتقای SSD مک بوک پرو از ۵۱۲ گیگابایت به چهار ترابایت کاربران مجبور به پرداخت هزینه ای ۲۸۰۰ دلاری بودند، اما حالا این رقم نصف شده و به ۱۴۰۰ دلار رسیده است. برای ارتقای مدل ۲۵۶ گیگابایت به چهار ترابایت نیز هزینه از سه هزار دلار به ۱۶۰۰ دلار رسیده. این رقم برای ارتقا از ۲۵۶ گیگابایت به دو ترابایت نیز از ۱۲۰۰ دلار به ۸۰۰ دلار و به یک ترابایت از ۶۰۰ دلار به ۴۰۰ دلار رسیده است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato