کشف یک موشک هوا به هوا و تعداد زیادی سلاح در قرارگاه نئونازی های ایتالیا

گروهی از نئونازی ها تعدادی از افراد خود را برای مبارزه در کنار جدایی طلبان منطقه «Donbass» اوکراین به این ناحیه فرستاده بودند. حالا به نظر می رسد پس از اتمام ماجراجویی های این گروه و بازگشتشان به ایتالیا، سلاح هایی را به خانه برگردانده اند که عجیب ترینشان یک موشک هوا به هوا است که به شکل نامعلومی از قطر به آن جا منتقل شده.

کشف این موشک درجریان مجموعه ای از حملات نیروهای پلیس ویژه ایتالیا به اهداف این چنینی رخ داده است. این حملات بخشی از تحقیقات در حال انجام درباره جناح سیاسی «Forza Nuova» ایتالیا و گروه های شورشی افراطی است که در منطقه Donbass جنگیده بودند.

موشک ساخت فرانسه است و به نیروی هوایی قطر فروخته شده بود

حملات دیگر نیز به کشف پروپاگاندای پرو نازی و پرو فاشیست به همراه تعداد زیادی چاقو و سلاح غیر قانونی دیگر مانند پنجه بوکس، یک چوب بیس بال که عبارت «رهبر موسلینی» روی آن حک شده بود و عکس هایی از این رهبر فاشیست ایتالیایی در جنگ جهانی دوم منجر شد. این گروه ها پس از اظهارات پرو فاشیستی رهبر حزب فورزا نووا، طبق قوانین ضد فاشیستی ایتالیا تحت بازرسی بودند. با حمله روز گذشته پلیس ایتالیا به منطقه ای در جنوب میلان به قرارگاه نئونازی ها، مجموعه ای از سلاح های مدرن اتوماتیک از جمله 9 مسلسل، هفت سلاح کمری، صداخفه کن، سرنیزه و دیگر سلاح های نظامی کشف شد.

نئونازی

اما گل سر سبد این سلاح ها یک موشک بود. موشک Matra Super 530 F که یک موشک هوا به هوا با برد کم تا متوسط محسوب می شود و برای مسلح کردن جت های میراژ 2000 قطری به این کشور فروخته شده بود. این موشک که درون بسته بندی قرار داشت در وضعیت آماده به کار به سر می برد؛ با این حال گفته شده دارای کلاهک انفجاری نبود.

اینکه چطور یک موشک ساخت فرانسه که به قطر فروخته شده بود سر از قرارگاه گروهی نئو فاشیست در ایتالیا در آورده مشخص نیست. اما یکی از افراد بازداشت شده در این حمله به نام «Fabio Del Bargiolio» سال 2001 به عنوان نامزد حزب فورزا نووا در انتخابات مجلس سنای ایتالیا شرکت کرده بود، قبلا به عنوان بازرس در گمرک مشغول به کار بوده است. به گفته پلیس او قصد داشته موشک را به قیمت حدودا 530 هزار دلار به یک مقام دولتی خارجی بفروشد.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟