توان‌ تک، نیازهای معلولان را با هدف مناسب‌سازی سرویس‌ها به استارت‌آپ‌ها منتقل می‌کند

«توان تک» امسال برای سومین بار و در سه بخش در نمایشگاه الکامپ حاضر شد تا ضمن معرفی خدمات خود به توان‌یابان و معرفی استارت‌آپ‌های آنها، نیازهای توان‌یابان را به استارت‌آپ‌ها منتقل کرده تا سرویس‌های خود را برای معلولان مناسب سازی کنند.

سومین نشست توان تک در الکامپ امسال با حضور «شاهین اکبریان طبری» مدیرعامل چارگون، «منصوره پناهی» مدیرعامل مجتمع نیکوکاری رعد و «رضا سخن‌سنج» مدیر روابط عمومی مجتمع نیکوکاری رعد برگزار شد. دهقانی با تاکید بر اینکه تکنولوژی می‌تواند زندگی توان‌یابان را راحت‌تر کند‌، گفت:

«امسال در کنار توان تک، ۲۵ مجموعه و NGO فعال در زمینه توان‌یابان حضور دارند تا نیازها و مشکلات توان‌یابان را با استارت‌آپ‌ها در میان بگذارند. این تبادل اطلاعات موجب خواهد شد تا آنها بتوانند خدمات خود را با نیازهای توان‌یابان متناسب کنند. چراکه این اقدام در نهایت موجب دسترس‌پذیری خدمات برای آنها خواهد شد.»

hamrah-mechanic

طبری هم با تاکید بر اینکه ۱ میلیارد نفر از جمعیت ۸ میلیاردی زمین توان‌یاب‌ هستند و نیاز به ساده‌سازی خدمات برای آنها ضروری‌ست، اظهار کرد که که نیازهای توان‌یابان فرصتی برای استارت‌آپ‌هاست تا بتوانند خدمات خود را گسترش دهند. او با انتقاد با نادیده گرفته شدن توانایی‌های معلولان عنوان کرد که یکی از شرایط استخدام در صدا و سیما به عنوان مجری برنامه معلول نبودن افراد است، درحالیکه بسیاری از معلولان حرکتی می‌توانند گویندگان بسیار خوبی باشند.

پناهی در پاسخ به این سوال دیجیاتو که چند معلول تحت پوشش رعد هستند و برای به روز شدن آموزش آنها با هدف ایجاد استارت‌آپ‌، توضیح داد:

«تا امروز ۶ هزار معلول در رعد کسب مهارت کرده‌اند و به صورت رایگان تحت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کارشناسی ارشد قرار گرفته‌اند. ما نیز همراه با پیشرفت تکنولوژی و فتصله گرفتن از تفکرات سنتی که توان‌یابان را جدا از فضای دیگران می‌دانستند، سعی کردیم تا آنها را با آموزش‌ها‌ی به روز و نیازهای آینده آشنا کنیم تا در آینده بتوانند کسب و کار خود را ایجاد کنند.»

طبری نیز در ادامه به دیجیاتو توضیح داد که متاسفانه غلبه نگاه سنتی به معلولان آنها را گوشه نشین کرده به نحوی که آنها حق خود نمی‌دانند که بتوانند در جامعه کسب و کار خود را داشته باشند. او با اشاره به «وحید رجبلو» موسس استارت‌آپ «توانیتو» و «حمیدرضا محترم» موسس استارت‌آپ «ناشنوایان پرتو تهران» که در راه‌اندازی استارت‌آپ‌های خود موفق بوده‌اند، عنوان کرد:

«توان‌یابانی که تاکنون اقدام به راه اندازی استارت‌آپ خود کرده‌اند بیشتر مشکلات خود را در نظر داشته‌اند و به دنبال راهی بوده‌اند تا خودشان مشکلات خودشان را مرتفع کنند.»

او در ادامه تاکید کرد که نگاه ترحم‌آمیز و سایرین و نادیده گرفتن توانمندی آنها، موجب شده تا توان‌یابان خود را از سایرین جدا بدانند:

«این درحالی‌ست که در نظر گیری نیازمندی‌های توان‌یابان فرصتی برای استارت‌آپ‌هاست تا بتوانند در این زمینه‌ها نیز شرکت کنند و خدمات خود را برای آنها متناسب کنند.»

hamrah-mechanic malltina

مطالب مرتبط

آنر با رونمایی از 9A اعلام کرد: به دنبال ایجاد یک اکوسیستم هوشمند در ایران هستیم

آنر ایران امروز (۲۵ مرداد) در رویدادی آنلاین، از جدیدترین میان‌رده‌ی خود موسوم به «9A» برای بازار کشورمان پرده برداشت؛ موبایلی میان‌رده که آمده تا در این بخش شلوغ بازار موبایل، خودی نشان دهد. اما این همه‌ی داستان نبود. آنر می‌خواهد محصولات بیشتری را به بازار ایران عرضه کند و در گذر زمان اکوسیستم هوشمند... ادامه مطلب

پخش زنده مراسم رونمایی از گوشی آنر 9A در ایران [تمام شد]

مراسم رسمی رونمایی آنر 9A در ایران، جدیدترین میان رده آنر، امروز ساعت 19 آغاز خواهد شد. آنر به عنوان یکی از برندهای فعالِ حوزه فناوری در بازار کشورمان، امروز از جدیدترین میان‌رده اقتصادی خود در بازار ایران رونمایی می‌کند. در این صفحه می‌توانید رویداد را به شکل آنلاین تماشا کنید.همچنین به گفته آنر، پیش‌فروش... ادامه مطلب

شبکه اجتماعی «لنزور» به فعالیت خود پایان می‌دهد

شبکه اجتماعی عکس محور «لنزور» که بسیاری از آن به عنوان جایگزین اینستاگرام و یا حتی «اینستاگرام ایرانی» یاد می‌کردند، پس از گذشت بیش از ۸ سال فعالیت و فراز و فرودهایی که تجربه کرد، در وب‌سایت خود اعلام کرده که تا پایان مرداد ماه، از دسترس خارج می‌شود و به فعالیتش پایان می‌دهد.شبکه اجتماعی... ادامه مطلب

نمایشگاه الکامپ در ماه‌های پایانی سال برگزار می‌شود

ستاد اجرایی بیست‌وششمین نمایشگاه الکامپ اعلام کرد با توجه به شیوع مجدد ویروس کرونا و نگرانی‌هایی که در مورد به خطر افتادن سلامت شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان وجود دارد، تاريخ برگزاری نمايشگاه الكامپ به ماه‌های پايانی سال جاری موكول می‌شود.ستاد اجرایی بیست و ششمین نمایشگاه الکامپ، از «استقبال دلگرم‌کننده شرکت‌ها، استارتاپ‌ها و سازمان‌های دولتی» تشکر کرده... ادامه مطلب

بیانیه مشترک MTN و ایرانسل: برنامه فوری برای خروج MTN از بازار ایران وجود ندارد

گروه MTN و ایرانسل با انتشار یک بیانیه خبری مشترک اعلام کردند که این گروه آفریقایی «هیچ برنامه قریب‌الوقوعی برای خروج از ایران ندارد». آخر هفته گذشته «راب شاتر» مدیرعامل MTN اعلام کرده بود که این گروه می‌خواهد فعالیت‌هایش را در قاره آفریقا متمرکز کند و به همین دلیل از خاورمیانه خارج خواهد شد. اما اکنون... ادامه مطلب

بررسی نماد «پرداخت»: آنچه درباره سهام شرکت به پرداخت ملت باید بدانید

پرداخت نام نماد شرکت به پرداخت ملت است که یکی از نمادهای ۱۸ گانه گروه رایانه در بازار دوم بورس ایران است. شرکت به پرداخت ملت به عنوان اسپانسر برخی از برنامه‌های تلویزیونی هم مطرح شده است. ارزش بازاری شرکت به پرداخت ملت در تیر ۹۹ بیش از ۷۶۰۰ میلیارد تومان با ۱ میلیارد و... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟