همراه اول در الکامپ: اپراتور اول از استارتاپ‌ها حمایت می‌کند

اپراتورها بخشی جدانشدنی از نمایشگاه الکامپ هستند. همراه اول هم به رسم هر سال در نمایشگاه الکامپ حضور پیدا کرده است تا خدمات خود را به بازدیدکنندگان معرفی، و از دستاوردهای جدیدش رونمایی کند.

امسال همراه اول به حوزههای استارتاپها و کودک و نوجوان توجه خاصی نشان داده بود. به غرفه همراه اول سر زدیم تا بیشتر با فعالیتهای اپراتور اول آشنا شویم.

به محض ورود به سالن خلیج فارس، با عبارت «تحقق رویای دیجیتال» که بزرگ روی غرفه همراه اول درج شده، روبهرو شدیم. در ورودی غرفه بخش کوچکی برای گپ و گفت اختصاص داده شده بود و در چهار وجه غرفه، به هر یک از بخشها و خدمات همراه اول، کانتر کوچکی اختصاصی داده شده بود که نسبت به سالهای قبل، رویکرد متفاوتی است.

اولین بخش به فروشگاه آنلاین همراه اول و سامانه گلچین اختصاص داشت. از طریق این سامانه میتوانید به صورت آنلاین سیم کارت مورد نظر خود را سفارش دهید و درب منزل یا از نزدیکترین دفتر پیشخوان آن را تحویل بگیرید.

غرفههای بعدی به انارتب و سیم کارت انارستان اختصاص داشتند. انارتب، تبلت ویژه کودکان است که امکان مدیریت سطوح دسترسی تبلت، سایتهای قابل بازدید، تماسها، زمان استفاده از تبلت ورا دارد. این امکانات به والدین اجازه میدهد روی نحوه استفاده کودکشان از تبلت نظارت داشته باشند.

به گفته کارشناس همراه اول، این تبلت در اهواز مونتاژ میشود و سیستم عامل آن که اندروید است، برای کودکان سفارشیسازی شده. این تبلت در اندازه ۷ اینچی به قیمت ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان عرضه شده و از سایت انارتب قابل خریداری است.

سیم کارت انارستان نیز سیم کارت ویژه کودکان است که به گفته همراه اول، «اینترنت پاک» را در اختیار کودکان قرار میدهد و دسترسی به سایتهای نامناسب برای کودکان در آن غیرفعال شده است. سیم کارت انارستان به نام والدین کودک صادر میشود و پس از رسیدن کودک به سن قانونی، قابل انتقال خواهد بود. ضمنا بستههای این سیمکارت ۴۰ درصد ارزانتر از سیم کارتهای عادی هستند.

در بخش شرقی غرفه، شرکت ستاره اول همراه اول مستقر بود که در زمینه خدمات USSD و ارزش افزوده فعالیت میکند. جدیدترین قابلیت این بخش، اضافه شدن امکان تهیه بیمه و بلیط هواپیما از طریق کد دستوری *1# است. کمی آن طرفتر، بخش فروش تجهیزات زیرساختی همراه اول حضور دارد که به فروش تجهیزات مخابراتی ایرانی و خارجی میپردازد.

جالبترین بخش غرفه همراه اول، هاب است. هاب، شتابدهنده استارتاپی همراه اول است که در دو شهر اصفهان و تهران فعالیت میکند. یکی هاب اصفهان است و یکی هاب شهید بهشتی که در دانشگاه شهید بهشتی قرار دارد. در این مراکز، فضای کار، سرمایهگذاری و خدمات مشاوره در اختیار استارتاپها قرار میگیرد.

در کنار هاب، شرکت حرکت اول قرار دارد که مرکز سرمایهگذاری خطرپذیر همراه اول است و استارتاپهایی که به حد مشخصی از رشد رسیده باشند، میتوانند برای جذب سرمایه به این شرکت مراجعه کنند.

اپلیکیشنهای آچاره و اوبار که محصول شرکت سانا گستر سبز هستند، از خروجیهای همین مرکز به شمار میروند. آچاره به ارائه خدمات منزل میپردازد که برای دریافت خدمات، باید از طریق اپلیکیشن آن درخواست بدهید.

اوبار نیز یک سرویس حمل و نقل بار است که انواع بارها و خودروهای سبک و سنگین را پوشش میدهد و به گفته کارشناس اوبار، در حال حاضر تمامی کشور فعال است. از ویژگیهایی جالب این سرویس، امکان بیمه کردن بار به صورت آنلاین در لحظه درخواست خودرو است.

بعد از این بخش، دو کانتر هم به مبیننت که از شرکتهای زیرمجموعه همراه اول است، اختصاص داشت. درست روبهروی غرفه همراه اول، غرفه بزرگ مبیننت قرار داشت و عجیب است که چرا این شرکت هم در همراه اول کانتر دارد و هم روبهروی آن غرفه تهیه کرده.

در گوشه شمال غربی غرفه، مرکز نوآوری همراه اول قرار داشت. این بخش در زمینه حمایت و سرمایهگذاری روی ایدههای مرتبط با تکنولوژی شهر هوشمند، اینتنرت اشیاء و فناوری 5G فعالیت میکند. به گفته کارشناس این بخش، افراد علاقهمند میتوانند از طریق سایت همراه اول، ایده یا دستاوردهای خود را برای دریافت حمایت ارسال کند.

انتظار داشتیم همراه اول همچون پارسال دستاوردهای جدید خود در زمینه فناوری 5G را به نمایش بگذارد که خبری از این مورد نبود و احتمالا در نمایشگاه تلکام شاهد ارائه این دستاوردها خواهیم بود.

مطالب مرتبط

رگولاتوری: تخلف اپراتورها حذف بسته‌های پرمصرف بود نه افزایش قیمت

مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری اعلام کرد افزایش تعرفه‌ای در بسته‌های اینترنتی اپراتورها صورت نگرفته بود و تنها برخی از بسته‌های پرمصرف از درگاه‌ آنها حذف شده است. این در حالیست که برخی از بسته‌های اینترنتی اپراتورها به گفته کاربران در فضای مجازی افزایش قیمتی ۵۰ درصدی را تجربه کرده بود.در یکی دو... ادامه مطلب

تعرفه اینترنت موبایل در ایران: واکاوی یک معادله پیچیده

در حالی که «محمدجواد آذری جهرمی» به تازگی گفته بود که 5G به ایران رسیده و به‌زودی در تهران رونمایی می‌شود، دو اپراتور اصلی موبایل کشور با افزایش قیمت بسته‌های اینترنت، وزیر و معاونش را غافلگیر کردند.این تغییرات هم صدای کاربران را درآورد و هم از سوی وزارت ارتباطات «غیرقانونی» اعلام شد. اما ماجرا چیست؟... ادامه مطلب

افزایش قیمت و حذف بعضی بسته‌های بلند مدت اینترنت ایرانسل و همراه اول

دو اپراتور همراه اول و ایرانسل تغییراتی در بسته‌های اینترنت خود داده‌اند. این تغییرات باعث شده است تا برخی از بسته‌ها افزایش قیمت پیدا کنند و برخی دیگر نیز که نزد کاربران محبوب بودند، مانند بعضی بسته‌های بلند مدت، به شکل کامل حذف شوند. این تغییر در پایان هفته انجام و باعث شد کاربران زیادی... ادامه مطلب

جهرمی: همراه اول تا شهریور ماه 5G را به پنج نقطه تهران می‌آورد

وزیر ارتباطات در مراسم افتتاحیه بزرگترین دیتاسنتر شمال غرب و غرب کشور توسط همراه اول اعلام کرد که تجهیزات فناوری 5G وارد ایران شده‌اند و تا پایان شهریورماه در ۵ نقطه تهران این خدمات عرضه خواهند شد.جهرمی خبر می‌دهد که تا شهریورماه ۵ نقطه از تهران 5G راه‌اندازی خواهد شد و این پروژه را بسیار... ادامه مطلب

مدیرعامل همراه اول: در سال ۹۸ حدود ۵۵ درصد درآمد عملیاتی خود را به دولت دادیم

مدیرعامل همراه اول در مراسم افتتاحیه بزرگترین مرکز داده غرب و شمال غرب کشور، جدیدترین آمارهای این اپراتور را بیان کرد اما نکته‌ای که در این میان مهم به نظر می‌رسید، آمارهایی بود که حکایت از سهم دولت از درآمدهای همراه اول داشت.«مهدی اخوان بهابادی»، مدیرعامل همراه اول اعلام کرد که این اپراتور در سال... ادامه مطلب

همراه اول بزرگترین دیتاسنتر خارج از تهران را افتتاح کرد

همراه اول یکی از بزرگترین مراکز داده اقماری شبکه ملی اطلاعات را در تبریز افتتاح کرد. به گفته مدیرعامل این اپراتور، «مرکز داده شهید قاضی طباطبایی»، بزرگ‌ترین دیتاسنتر ایرانی است که خارج از تهران افتتاح می‌شود. این مرکز داده با اهدافی نظیر توسعه شبکه موبایل در غرب و شمال غرب کشور، تأمین بستر و زیرساخت... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟