همراه اول در الکامپ: اپراتور اول از استارتاپ‌ها حمایت می‌کند

اپراتورها بخشی جدانشدنی از نمایشگاه الکامپ هستند. همراه اول هم به رسم هر سال در نمایشگاه الکامپ حضور پیدا کرده است تا خدمات خود را به بازدیدکنندگان معرفی، و از دستاوردهای جدیدش رونمایی کند.

امسال همراه اول به حوزههای استارتاپها و کودک و نوجوان توجه خاصی نشان داده بود. به غرفه همراه اول سر زدیم تا بیشتر با فعالیتهای اپراتور اول آشنا شویم.

به محض ورود به سالن خلیج فارس، با عبارت «تحقق رویای دیجیتال» که بزرگ روی غرفه همراه اول درج شده، روبهرو شدیم. در ورودی غرفه بخش کوچکی برای گپ و گفت اختصاص داده شده بود و در چهار وجه غرفه، به هر یک از بخشها و خدمات همراه اول، کانتر کوچکی اختصاصی داده شده بود که نسبت به سالهای قبل، رویکرد متفاوتی است.

اولین بخش به فروشگاه آنلاین همراه اول و سامانه گلچین اختصاص داشت. از طریق این سامانه میتوانید به صورت آنلاین سیم کارت مورد نظر خود را سفارش دهید و درب منزل یا از نزدیکترین دفتر پیشخوان آن را تحویل بگیرید.

غرفههای بعدی به انارتب و سیم کارت انارستان اختصاص داشتند. انارتب، تبلت ویژه کودکان است که امکان مدیریت سطوح دسترسی تبلت، سایتهای قابل بازدید، تماسها، زمان استفاده از تبلت ورا دارد. این امکانات به والدین اجازه میدهد روی نحوه استفاده کودکشان از تبلت نظارت داشته باشند.

به گفته کارشناس همراه اول، این تبلت در اهواز مونتاژ میشود و سیستم عامل آن که اندروید است، برای کودکان سفارشیسازی شده. این تبلت در اندازه ۷ اینچی به قیمت ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان عرضه شده و از سایت انارتب قابل خریداری است.

سیم کارت انارستان نیز سیم کارت ویژه کودکان است که به گفته همراه اول، «اینترنت پاک» را در اختیار کودکان قرار میدهد و دسترسی به سایتهای نامناسب برای کودکان در آن غیرفعال شده است. سیم کارت انارستان به نام والدین کودک صادر میشود و پس از رسیدن کودک به سن قانونی، قابل انتقال خواهد بود. ضمنا بستههای این سیمکارت ۴۰ درصد ارزانتر از سیم کارتهای عادی هستند.

در بخش شرقی غرفه، شرکت ستاره اول همراه اول مستقر بود که در زمینه خدمات USSD و ارزش افزوده فعالیت میکند. جدیدترین قابلیت این بخش، اضافه شدن امکان تهیه بیمه و بلیط هواپیما از طریق کد دستوری *1# است. کمی آن طرفتر، بخش فروش تجهیزات زیرساختی همراه اول حضور دارد که به فروش تجهیزات مخابراتی ایرانی و خارجی میپردازد.

جالبترین بخش غرفه همراه اول، هاب است. هاب، شتابدهنده استارتاپی همراه اول است که در دو شهر اصفهان و تهران فعالیت میکند. یکی هاب اصفهان است و یکی هاب شهید بهشتی که در دانشگاه شهید بهشتی قرار دارد. در این مراکز، فضای کار، سرمایهگذاری و خدمات مشاوره در اختیار استارتاپها قرار میگیرد.

در کنار هاب، شرکت حرکت اول قرار دارد که مرکز سرمایهگذاری خطرپذیر همراه اول است و استارتاپهایی که به حد مشخصی از رشد رسیده باشند، میتوانند برای جذب سرمایه به این شرکت مراجعه کنند.

اپلیکیشنهای آچاره و اوبار که محصول شرکت سانا گستر سبز هستند، از خروجیهای همین مرکز به شمار میروند. آچاره به ارائه خدمات منزل میپردازد که برای دریافت خدمات، باید از طریق اپلیکیشن آن درخواست بدهید.

اوبار نیز یک سرویس حمل و نقل بار است که انواع بارها و خودروهای سبک و سنگین را پوشش میدهد و به گفته کارشناس اوبار، در حال حاضر تمامی کشور فعال است. از ویژگیهایی جالب این سرویس، امکان بیمه کردن بار به صورت آنلاین در لحظه درخواست خودرو است.

بعد از این بخش، دو کانتر هم به مبیننت که از شرکتهای زیرمجموعه همراه اول است، اختصاص داشت. درست روبهروی غرفه همراه اول، غرفه بزرگ مبیننت قرار داشت و عجیب است که چرا این شرکت هم در همراه اول کانتر دارد و هم روبهروی آن غرفه تهیه کرده.

در گوشه شمال غربی غرفه، مرکز نوآوری همراه اول قرار داشت. این بخش در زمینه حمایت و سرمایهگذاری روی ایدههای مرتبط با تکنولوژی شهر هوشمند، اینتنرت اشیاء و فناوری 5G فعالیت میکند. به گفته کارشناس این بخش، افراد علاقهمند میتوانند از طریق سایت همراه اول، ایده یا دستاوردهای خود را برای دریافت حمایت ارسال کند.

انتظار داشتیم همراه اول همچون پارسال دستاوردهای جدید خود در زمینه فناوری 5G را به نمایش بگذارد که خبری از این مورد نبود و احتمالا در نمایشگاه تلکام شاهد ارائه این دستاوردها خواهیم بود.

مطالب مرتبط

«پلتفرم ابری دسترسی چندگانه» همراه اول محصول برگزیده سال ۹۸

همراه اول موفق شد در هفتمین همایش ملی ارزش آفرینی کسب و کارهای تعاملی و پلتفرم ها، جایزه ملی فاب را بخاطر ارائه محصول «پلتفرم ابری دسترسی چندگانه» از آن خود کند.پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) به عنوان تنها پژوهشگاه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه علوم و فناوری اطلاعات، همه ساله... ادامه مطلب

اولین دوشنبه سوری زمستان همراه اول؛ تا ۱۰۰ گیگ اینترنت رایگان برای مشترکین

طرح دوشنبه سوری همراه اول کماکان ادامه دارد و اپراتور اول این ماه هم در قالب طرح «دوشنبه سوری» به مشترکان خود تا ۱۰۰ گیگابایت اینترنت رایگان هدیه می دهد.به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران همراه اول در آخرین دوشنبه هر ماه با ارائه هدایایی در قالب طرح «دوشنبه سوری»، به استقبال... ادامه مطلب

اختصاص ۵ ميليارد تومان به سیل‌زدگان توسط همراه اول

بعد از وقوع سیل در استان سیستان و بلوچستان، اپراتورهای موبایل جزو اولین نهادهایی بودند که دست یاری به سوی سیل‌زدگان این استان دراز کرده و با رایگان کردن مکالمات تلفنی و دیتای اینترنت، سعی در کمک به بهبود هرچه زودتر رفاه سیل‌زدگان داشتند. در این میان اپراتور اول کشور اعلام کرده که ۵ میلیارد... ادامه مطلب

همراه اول و ایرانسل دیتای موبایل را در سیستان و بلوچستان رایگان کردند

عصر دیروز اعلام شد که مکالمه درون شبکه‌ای بین سه اپراتور برتر کشور در مناطق سیل زده رایگان بوده و حالا برای هرچه کمک بیشتر به افراد سیل زده و حفظ راه ارتباطاتی آنها با دیگر نقاط کشور، همراه اول و ایرانسل نیز اعلام کردند که اینترنت موبایل (همراه) در این مناطق نیز برای مشترکین‌شان... ادامه مطلب

مکالمه‌ درون شبکه ۳ اپراتور موبایل در مناطق سیل‌زده‌ استان سیستان و بلوچستان رایگان شد

روابط عمومی همراه اول، ایرانسل و رایتل اعلام کرده‌اند که بر اثر وقوع سیل در برخی مناطق استان سیستان و بلوچستان، ارتباطات این اپراتورها در مناطق حادثه دیده کماکان برقرار و مکالمه درون شبکه‌ای در هر ۳ اپراتور اصلی کشور رایگان است.شرکت ارتباطات سیار ایران در بیانیه خود ضمن ابراز همدردی با سیل‌زدگان جنوب کشور،... ادامه مطلب

همراه اول حامی تیم ملی امید ایران شد

همراه اول به صورت رسمی به عنوان حامی تیم ملی امید ایران در مسابقات فوتبال قهرمانی زیر ٢٣ سال آسیا و انتخابی المپیک ٢٠٢٠ توکیو تعیین شد.بر اساس اطلاعیه‌ای که روابط عمومی همراه اول منتشر کرده، این مجموعه به عنوان بزرگترین اپراتور تلفن همراه ایران در راستای مسئولیت اجتماعی و توجه ویژه به ورزش و... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟