۲ میلیونی شدن اپلیکیشن بلد، پرنصب‌ترین نقشه و مسیریاب فارسی

۲ میلیونی شدن اپلیکیشن بلد، پرنصب‌ترین نقشه و مسیریاب فارسی

اپلیکیشن بلد اولین نقشه و مسیریاب فارسی با دو میلیون نفر کاربر است که در طول ۱۴ ماه از شروع به کار خود، توانسته خدمات متنوعی را در حوزه مربوط به نقشه و مسیریابی به کاربران خود ارائه دهد.

بلد در مدت شش ماه، به صورت هفتگی میانگین ۱۰% رشد داشته است و شانزدهمین اپلیکیشن در کافه بازار است که به دو میلیون نصب رسیده است. تیم فنی بلد با ۲۴ نسخه به روز رسانی گام‌های تازه‌ای برای تسهیل استفاده کاربران از این محصول برداشته است. این اپلیکیشن بعد از گذشت ۶ ماه توانسته با ۱۰ برابر کردن تعداد نصب خود به ۲ میلیون نصب فعال برسد. پرنصب‌ترین اپلیکیشن نقشه ایرانی بازه گسترده‌ای از اطلاعات را به کاربران خود ارائه می‌دهد. تعداد نقاط ثبت شده بر روی نقشه بلد بیش از ۵ برابر گوگل مپس در ایران است. داده‌های نقشه بلد با استفاده از سیستم جمع‌سپاری اطلاعات (کرادسورسینگ) روز به روز تکمیل شده است، همچنین خودروهای عکس برداری بلد، تا کنون بیش از ۶۰۰ هزار نقطه را بر روی نقشه ثبت کرده اند.

مسیریابی حمل و نقل عمومی در آخرین نسخه اپلیکیشن بلد رونمایی شده است. کیهان اصغری معاون مهندسی در نقشه و مسیریاب بلد از امکان مسیریابی با حمل و نقل عمومی در این اپلیکیشن خبر داد:

نقشه و مسیریاب بلد در سرویس حمل و نقل عمومی خود، مسیرهای ترکیبی شامل اتوبوس، مترو، تاکسی و پیاده را به کاربرانش پیشنهاد می‌دهد. در این سرویس، کاربران می‌توانند با انتخاب مبدا و مقصد، پیشنهادات مختلفی را که از سمت بلد به آنها داده می‌شود بررسی کنند و با توجه به شرایط خودشان بهترین مسیر را برای رسیدن به مقصد مورد نظر انتخاب کنند. در حال حاضر مسیریابی حمل و نقل عمومی در تهران قابل استفاده است و به زودی در اصفهان و مشهد نیز در دسترس قرار خواهد گرفت.

این اولین بار نیست که بلد با فناوری‌های جدید، مسیر رسیدن به شهر هوشمند را طی می‌کند. کاربران این محصول، تا کنون بیش از ۲.۶ میلیارد کیلومتر با بلد همسفر بوده اند. سفرهای بین شهری آمار بالایی در بلد دارند و میانگین مسافت طی شده در هر سفر ۸۰ کیلومتر است. مسیریابی بهینه و دقت بالا در زمان رسیدن به مقصد، تاثیر به سزایی در وقت کاربران داشته است. بلد پیش از این هم در ارائه نقشه‌های نمایشگاهی پیشگام بوده و در نمایشگاه کتاب و الکامپ نیز با ارائه اطلاعات شرکت کنندگان به هزاران نفر از مخاطبان این نمایشگاه‌ها یاری رسانده است.

با توجه به استفاده روزمره کاربران تلفن‌های هوشمند از نقشه برای جست‌وجو و مسیریابی به نظر می‌رسد که بلد توانسته بخش زیادی از نیازهای کاربرانش را برطرف کند. نسخه آخر و رونمایی از سرویس حمل و نقل عمومی در نقشه و مسیریاب بلد نه تنها گام بزرگی در مدیریت ترافیک خواهد بود، بلکه چشم‌اندازی روشن برای ایران هوشمند به حساب می‌آید.

نظرات ۱۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato