دوربین نظارتی فوجی‌فیلم SX800 پلاک ماشین را از یک کیلومتری می‌خواند [تماشا کنید]

دوربین نظارتی فوجی‌فیلم SX800 پلاک ماشین را از یک کیلومتری می‌خواند [تماشا کنید]

فوجی فیلم از اولین دوربین نظارتی دوربرد خود به نام SX800 رونمایی کرد. این دوربین با بزرگنمایی اپتیکال ۴۰ برابری مناسب نهادهای امنیتی، پاسگاه های مرزی و کارخانه های وسیع است.

فاصله کانونی لنز این دوربین از ۲۰ تا ۸۰۰ میلیمتر متغیر بوده و علاوه بر بزرگنمایی اپتیکال ۴۰ برابری، قابلیت بزرگنمایی دیجیتال ۱.۲۵ برابری را هم دارد. فوجی فیلم مدعی شده این مشخصات روی هم رفته SX800 را قادر به دستیابی به فاصله کانونی ۱۰۰۰ میلیمتری می کند که برای خواندن پلاک یک اتومبیل از فاصله ۱ کیلومتری کافی خواهد بود.

البته دوربین SX800 مشخصات فوق العاده ای ندارد؛ چون قبلاً دوربین دوربرد قدرتمند دیگری نظیر نیکون P1000 با زوم اپتیکال ۱۲۵ برابری و فاصله کانونی ۲۴-۳۰۰۰ میلیمتری را دیده بودیم. اما فوجی فیلم مدعی است محصول جدیدش قابلیت هایی دارد که مناظر ثبت شده از فواصل بسیار دور توسط آن را کاربردی تر می کنند.

دوربین SX800 از فوکوس خودکار بسیار سریع بهره برده و می تواند در عرض تنها ۰.۳ ثانیه روی سوژه فوکوس کند. این دوربین از لرزشگیر اپتیکال و یک موتور پردازشی ویژه برخوردار است که می تواند اثرات مه و گرما را در تصاویر کاهش دهد. این دوربین در هوای تاریک می تواند تصاویری با حساسیت ایزو ۸۱۹۲۰۰ ثبت کند.

برای آشنایی بهتر با دوربین SX800 فیلم زیر را تماشا کنید:

همانطور که در فیلم می بینیم به کمک این دوربین می توان نوشته تابلویی که در فاصله ۲.۲ کیلومتری قرار گرفته را خواند. همچنین از فاصله ۳ کیلومتری می توان تصویر تقریباً واضحی از برج توکیو به دست آورد. در تصویر زیر دوربین توانسته پلاک ماشینی را از فاصله ۱۰۰۰ متری ثبت کند:

دوربین SX800

فوجی فیلم دوربین SX800 را مناسب استفاده در مرزها، مناطق جنگلی، فرودگاه ها، بنادر و بزرگراه ها می داند. به نظر نمی رسد این دوربین قیمت بسیار بالایی داشته باشد و از این نظر برای سازمان ها به صرفه خواهد بود. این دوربین ۲۶ ژوئیه (۴ مرداد) به بازار عرضه خواهد شد اما قیمت آن هنوز شخص نشده است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato