آمار تازه از ضرر و زیان هنگفت خودروسازان؛ نگاهی به عواقب ورشکستگی صنعت خودرو کشور

صنعت خودروسازی ایران، پس از صنعت نفت بزرگ‌ترین صنعت در ایران است. تاریخچه ساخت خودرو در ایران به اوائل دهه 40 باز می‌گردد. در آن سال‌ها تنها چهار خودرو پیکان، آریا، شاهین و ژیان در ایران ساخته می‌شد و در این میان پیکان توانسته بود بالاتر از بقیه قرار گیرد.

این صنعت به عنوان بخش بزرگی از کل صنعت در بخش تولید ناخالص داخلی و اشتغال وظیفه بزرگی بر عهده داشته است. صنعت خودرو 18 درصد از کل صنعت کشور را تشکیل می‌دهد. این صنعت همچنین سهمی 3/5 درصدی از تولید ناخالص داخلی بر عهده دارد و در مجموع 12 درصد از اشتغال در بخش صنعت کشور را در اختیار دارد. به هر حال صنعت خودرو که 18 درصد از کل صنعت را در بردارد مشمول ماده 141 قانون تجارت شده و می‌توان گفت 18 درصد از کل صنعت در آستانه ورشکستگی است.

این روزها، صنعت خودروسازی ایران بدترین شرایط خود را در دهه‌های اخیر تجربه می‌کند و برخی از خودروسازان در مرز نابودی قرار دارند. عامل پدید آمدن چنین وضعیتی بی‌شک مدیریت اشتباه است. بحران ارزی و افزایش قیمت دلار، بسته شدن سایت ثبت سفارش و سایر مسائل که ناشی از سوءمدیریت در کشور هستند، باعث شدند خودروسازان به شرایط فعلی دچار شوند که بیش از هر چیزی، فشار مشکلات بر روی دوش مردم خواهد بود.

در آخرین اظهارنظرها در خصوص میزان بدهی خودروسازان، مشخص شد که آن‌ها حدود 22 هزار میلیارد تومان به قطعه سازان بدهکارند. همچنین پارس خودرو زیان انباشه 2954 میلیارد تومانی را ثبت کرده است و ایران خودرو و سایپا نیز ظاهرا چند برابر سرمایه اولیه خود زیان ده شده اند.

صورتهای مالی پارس خودرو نشان می‌دهد فروش داخلی این شرکت در سال ۹۶ حدود ۲۴۰ هزار دستگاه بوده که این میزان با کاهش ۴۱ درصدی در سال ۹۷ به ۱۴۰ هزار ۷۱۷ دستگاه رسیده است. زیان انباشته سایپادیزل به ۱۹۲۵ میلیارد تومان رسیده است که با رشد ۴۰ درصدی نسبت به سال قبل و افت تولید ۱۷ درصدی از روندی کاهشی در سود و افزایشی در میزان زیان حکایت دارد.

در مجموع می‌توان گفت زیان صنعت خودرو با زیانی که موسسه‌های اعتباری بر اقتصاد وارد کردند، برابر است. اما زیان صنعت خودرو به دلیل سیاست‌های نامناسب دولت بوده و زیان سنگین موسسات اعتباری به دلیل ضعف نظارتی بخش‌های مختلف.

تفاوت دیگر این است که دولت در جایی که مقصر نبوده، خسارت پرداخت کرده و در جایی که مقصر بوده در پرداخت تسهیلات و وام هم با سختگیری برخورد می‌کند و آن را سبب ایجاد تورم می‌داند، درحالی که پرداخت خسارات موسسات مالی و اعتباری سبب ایجاد تورمی بزرگ شد.

البته پیش‌بینی می‌شود بخشی از این بدهی با افزایش قیمت خودرو پرداخت شود اما فروش‌های سال گذشته که با قیمت قدیم انجام شده، بدهی سنگینی بر آن‌ها تحمیل کرده است که همچنان نیز ادامه دارد. در این بین، بازگشت شورای رقابت به قیمت‌گذاری خودرو می‌تواند شوک دیگری به بازار و صنعت خودرو وارد کند.

کمبود و نبود نقدینگی؛ چالش اصلی صنعت خودرو

چالش اصلی صنعت خودرو کمبود و نبود نقدینگی است. در این بین بانک‌ها نیز به دلیل مشکلات فراوان از پرداخت تسهیلات به خودروسازان ناتوان هستند. ضمن این ‎که افزایش قیمت مواد اولیه نیز از دیگر مواردی است که کار زنجیره تامین و به تبع آن صنعت خودرو را با مشکل مواجه کرده است.

در همین زمینه معاون طرح و برنامه وزارت صمت با مشکلات تولید در کشور می‌گوید: «تورم تولید در سال گذشته به 65 درصد افزایش یافت. ضمن این که هم اکنون تامین مالی حوزه تولید و صنعت به بدترین شکل ممکن انجام می‌شود.»

سعید زرندی با بیان این‎ که کاهش نقدینگی و مواد اولیه از چالش‌های سال گذشته بخش صنعت و معدن کشور بود، در خصوص وضعیت تولید خودرو و مشکلات مربوط به آن اظهار می‌کند: «در شرایط اقتصادی سال 97 و البته شرایط کنونی نمی‎توانستیم و نمی‌توانیم از صنعت خودرو حمایت نکنیم.»

وی در ادامه خواستار ایجاد تحول در صنعت خودرو می‌شود و می‌افزاید: «افزون بر این، تحول در بخش خودروسازی را خواستاریم. اما نمی‌توانیم در شرایط کنونی این بخش را رها کنیم. چرا که نخستین تحریم‌ها، تحریم بخش خودرو و قطعات بوده است.

البته در سال 97 با تدابیری بخش زیادی از این قطعات وارد و خودروها ساخته شد.» صحبت از حمایت صنعت خودرو در حالی مطرح می‌شود که این صنعت با چالش نقدینگی مواجه است و بانک مرکزی ماه‌ها است که پرداخت مابقی تسهیلات به خودروسازان را به دلایلی از جمله بار تورمی آن پرداخت نکرده است.

صنعت خودرو

متاسفانه سوء‌مدیریت و عدم اعتماد به دانش داخلی باعث شده هر روز وضع خودروسازی بدتر شود. راه نجات خودروسازی ایران تغییر روش‌های گزینش افراد فعال در صنعت ساخت خودرو است و خصوصی‌سازی باعث می‌شود تا افراد متخصص جایی باشند که باید باشند.

یکی دیگر از مشکلات مربوط به خودروسازان کمبود قطعات بوده است. خودروسازان و قطعه سازان سال گذشته از عدم همکاری گمرک به منظور ترخیص قطعات گله‌مند بودند. ضمن این که یکی از اصلی‌ترین چالش‌های تولید خودرو در سال گذشته و سال جاری که منجر به کاهش تیراژ تولید شد، کمبود یا نبود برخی از قطعات بوده است. چالشی که در نهایت به چالش بزرگ‌تری به نام خودروهای ناقص کف کارخانه تبدیل شده است.

در هر حال، زیان ده بودن صنعت خودرو که بخش بزرگی از کل صنعت کشور را در بردارد، شرایط حادی را ایجاد خواهد کرد. شرایطی که صرفا با پرداخت تسهیلات آن هم به صورت ناقص تغییر نخواهد کرد.

malltina

مطالب مرتبط

مدیرعامل آئودی: تسلا 2 سال از سایر خودروسازان جلوتر است

مدیرعامل جدید شرکت آئودی اعتقاد دارد که شرکت تسلا در زمینه خودروهای برقی و رانندگی خودران جلوتر از دیگر بازیگران اصلی صنعت خودروسازی جهان است و به همین دلیل شرکت او باید تلاش بیشتری برای کاهش فاصله با تسلا کند.مارکوس دویسمن (Markus Duesmann) که در تاریخ 1 آپریل سال 2020 سکان هدایت شرکت آئودی را... ادامه مطلب

قیمت حدودی سایپا ساینا S و کوییک S مشخص شد؛ مشخصات فنی و آپشن های نوادگان تیبا

ساینا، محصولی نسبتا اقتصادی در سبد سایپا است که مشابهت فنی با تیبا دارد. پلت‌فرم مورد استفاده در ساینا، کاملا مشابه تیبا است و با کد X200 شناخته می‌شود، حالا با فیس لیفت مجدد ساینا، شاهد تولد مدلی تازه تحت عنوان ساینا S هستیم که طبیعتا قرار است با قیمت بالاتری نسبت به تیبا و ساینا... ادامه مطلب

ثبت نام ایران‌خودرو: تمدید مهلت واریز وجه خودروهای فروش فوق العاده ایران‌خودرو تا دوشنبه بیستم مردادماه

آشفتگی بازار خودرو از مشخصات مهم سالهای اخیر است که بی‌ارتباط با وضعیت تولید شرکت‌های خودروساز نیست. نوسانات نرخ ارز در سه ماهه پایانی سال ٩٦، خروج آمریکا از برجام و وعده بازگشت تحریم‌ها در اردیبهشت ٩٧، به کاهش تحرک در خطوط تولید خودروسازان انجامید تا آنجا که تعداد خودروهای تولیدی در سال گذشته در مقایسه... ادامه مطلب

با ارزان‌ترین خودروی برقی آمریکا آشنا شوید؛ کندی K27 محصول مشترک چین و ایالات متحده

شرکت کندی آمریکا (Kandi America) که در زمینه تولید اتومبیل‌های الکتریکی کوچک فعالیت می‌کند، به تازگی از دو محصول جدید برای بازار ایالات متحده پرده‌برداری کرده است. این دو خودرو K27 و K23 نام داشته و با توجه به قیمت بسیار پایین خود می‌خواهند به ارزان‌ترین مدل‌های تمام الکتریکی آمریکا تبدیل شوند.کندی K27 و K23... ادامه مطلب

قیمت دنا پلاس اتوماتیک اعلام شد؛ از 175 تا 245 میلیون تومان برای پرچمدار ایران خودرو

حدود دو هفته قبل بود که خبر توقف عرضه چند خودرو تولید داخل در پی در دسترس نبودن تکنولوژی تولید گیربکس های اتوماتیک در کشور، در رسانه ها منتشر شد، حالا اما خبر می رسد که ایران خودرو قصد دارد تا با مشارکت یک شرکت کره ای، نسخه اتوماتیک دنا پلاس را با گیربکسی قدیمی... ادامه مطلب

شاهین کراس 200 میلیونی در راه است؛ نسخه کراس اوور سایپا شاهین معرفی شد

استقبال عجیب و غریب مشتریان در سراسر جهان از خودروهای کراس اوور باعث شده تا تقریبا تمامی خودروسازان چهارگوشه عالم، چنین محصولاتی را در سبد تولیدات خود بگنجانند، ظاهرا سرانجام خودروسازان ایرانی نیز تصمیم گرفته اند تا با تبعیت از همین الگو، خودروهای کراس اوور اصطلاحا ملی را عرضه کنند و در این میان، اولین... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟