تیم کوک: می خواهیم مک پرو را همچنان در آمریکا تولید کنیم

در جریان جلسه تیم کوک با سرمایه‌گذاران، مدیر عامل اپل اعلام کرد که این شرکت قصد دارد همچنان مک پرو 2019 را در ایالات متحده مونتاژ کند.

تیم کوک در واقع این بیانیه را در پاسخ به سوالی که درباره روند انتقال تولید مک پرو به خارج از ایالات متحده پرسیده شده بود اعلام کرد. به خاطر تعرفه‌هایی که آمریکا روی قطعات وارداتی از چین اعمال می‌کند، اپل پیشتر تصمیم گرفته بود که مونتاژ محصولاتش را در آمریکا ادامه دهد تا از این تعرفه‌های اضافی مصون باشد.

کوک در این باره گفته:

از آنجا که ما تا به حال مک پرو را در داخل ایالات متحده تولید می‌کردیم از این به بعد هم قصد ادامه همین روند را داریم. بنابراین در حال حاضر مشغول انجام سرمایه‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های لازم برای این کار هستیم. به همین خاطر است که درخواست معافیت گمرکی داده‌ایم و امیدواریم که این درخواست ما نتایج مثبتی در پی داشته باشد.

این در حالیست که درخواست معافیت گمرکی اپل چند روز پیش توسط ترامپ رد شد اما به نظر، کوک همچنان امیدوار به نتایجی است که در آینده به نفع اپل رقم بخورند. در واقع بیانیه اخیر کوک مستقیما رئیس جمهور ایالات متحده را هدف قرار داده و هدف راسخ اپل برای ادامه مونتاژ مک پرو را در آمریکا نشان می‌دهد.

مک پرو 2019

قبلا وال استریت ژورنال خبر داده بود که تولید مک پرو احتمالا به صورت کامل به چین منتقل خواهد شد و اپل هم این مساله را تائید یا تکذیب نکرد. در این صورت هر دو سمت موضوع می‌تواند درست باشد: به این صورت که این شرکت در ابتدا تولید و مونتاژ کامل مک پرو 2019 را به چین منتقل کند و بعد از اینکه آماده‌سازی‌های لازم را انجام داد، انتقال خط مونتاژ به ایالات متحده را شروع کند.

قرار است مک پرو جدید پاییز امسال برای عرضه آماده شود و البته هنوز تاریخ دقیقی برای عرضه رسمی آن اعلام نشده است.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟