انتشار مشخصات تکمیلی پژو 208 جدید؛ ارزان ترین نوه پژو 206 چقدر قیمت می خورد؟

انتشار مشخصات تکمیلی پژو 208 جدید؛ ارزان ترین نوه پژو 206 چقدر قیمت می خورد؟

نسل جدید پژو ۲۰۸ که به صورت بنزین سوز، دیزلی و برقی توسط شرکت شیر نشان فرانسوی در نمایشگاه خودروی ژنو رسما پرده برداری شد از چند هفته آینده در بازار انگلستان به صورت رسمی قابل خرید و سفارش بوده و قیمت نهایی آن نیز مشخص شده است.

قیمت پایه مدل بنزین سوز Active مجهز به موتور ۱.۲ لیتری ۷۵ اسب بخاری برابر با ۱۶.۲۶۵ پوند (۲۳۵ میلیون تومان) است.

مدل ۹۹ اسب بخاری معادل ۱۷.۳۶۵ پوند ( ۲۵۱ میلیون تومان) و مدل مجهز به تجهیزات متوسط Allure به همراه همین موتور معادل ۱۸.۸۶۵ پوند ( ۲۷۳ میلیون تومان)  قیمت گذاری شده است. همچنین جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک به صورت یک آپشن انتخابی ۱/۱۰۰ پوندی (۱۶ میلیون تومان) به قیمت نهایی خودرو افزوده می شود.

بالاترین مدل بنزین سوز یعنی GT-Line نیز با موتور ۱۲۸ اسب بخاری و جعبه دنده اتوماتیک ۲۳.۳۴۵ پوند (۳۳۸ میلیون تومان) ارزش گذاری شده است.

قیمت گذاری مدل دیزلی مجهز به موتور ۱.۵ لیتری نیز از ۱۸.۸۷۰ پوند (۲۷۳ میلیون تومان) آغاز می شود. اما جالب ترین بخش قیمت گذاری مربوط به مدل برقی است.

e-208 در مدل پایه Active از ۲۸.۷۰۰ پوند (۴۱۶ میلیون تومان) و بالاترین مدل نیز ۳۳.۳۰۰ پوند (۴۸۲ میلیون تومان) ارزش گذاری شده است. این قیمت گذاری شامل کمک مالی دولت انگلستان برای خودروهای الکتریکی ارزان تر از ۵۰ هزار پوند به میزان ۳۵۰۰ پوند است.

در حال حاضر هنوز تجهیزات کامل مدل های مختلف توسط پژو اطلاع رسانی نشده است.

همانطور که می دانید نسل جدید پژو ۲۰۸ از پلت فرم مودلار گروه PSA با نام CMP بهره می برد. این پلت فرم در مدل DS 3 Crossback و نسل جدید اوپل کورسا استفاده شده است.

از مهم ترین رقبای پژو ۲۰۸ در بازار جهانی می توان به فورد فیستا، رنو کلیو، فولکس واگن پولو، مزدا ۲، سئات ایبزا و...اشاره کرد.

همچنین مهم ترین رقبای مدل برقی پژو ۲۰۸ نیز نیسان LEAF، رنو زویی، شورلت بولت هستند که البته به زودی فولکس واگن با معرفی از مدل ID3 خود تنور رقابت خودروهای برقی هاچبک را حسابی داغ تر خواهد کرد. در حال حاضر نیسان لیف در مدل با ظرفیت پایین تر باتری در حدود ۲۹ هزار پوند قیمت دارد و رنو زویی نیز با توجه به ابعاد کوچک تر قیمت پایه برابر با ۲۲ هزار پوند دارد.

پژو 208

پژو e-208 از بسته باتری با ظرفیت ۵۰kWh بهره می برد و طبق استاندارد جدید رانندگی و مصرف سوخت اتحادیه اروپا موسوم به WLTP برد حرکتی معادل ۳۳۸ کیلومتر خواهد داشت.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato