جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

ابتکار یک سرآشپز استرالیایی؛ طبخ غذا با گوشت کانگورو کشت یافته در آزمایشگاه

یک سرآشپز استرالیایی در اقدامی جالب با استفاده از گوشت کانگورو پرورش یافته در آزمایشگاه آشپزی کرد. جورج پپو ۲۸ ساله این گوشت را با کمک نمونه کوچکی از گوشت کانگورو که از مزرعه ای در سیدنی استرالیایی به دست آورده و به مدت چهار هفته در آزمایشگاه کشت داده بود، تهیه کرد.

او برای این کار نمونه گوشت کانگورو را درون یک محلول مملو از مواد غذایی پرورش داد که مشخصا شامل سرم جنین گاوی می شود و از رویان گاوهای باردار به دست می آید. به این ترتیب سلولی که این آشپز پیشتر از بدن کانگورو گرفته بود با سرعت شروع به تقسیم شدن کردن و در نهایت ماده خوراکی مورد نظر از آن حاصل گردید.

جرج پپو با استفاده از گوشت به دست آمده در آزمایشگاه موفق شد غذایی با شمایل پیراشکی بخارپز شده تهیه نماید و آن را به عنوان نمونه اولیه از غذای خود در اختیار خبرنگار وال استریت ژورنال قرار داد.

گوشت کانگورو

البته به گفته او بافت گوشت تهیه شده در آزمایشگاه برخلاف استیک های موجود در فروشگاه ها بسیار سست بوده با این حال طبق ادعای آقای پپو عطر و طعم آن کاملا شبیه به گوشت کانگورو است.

شاید بد نباشد بدانید که پپو علاقه ای وافر به این روش تهیه غذا دارد؛ او هم اکنون موسس و مدیرعامل شرکتی به نام VOW است که تحت عنوان نخستین شرکت تهیه گوشت پاک در استرالیا شناخته می شود.

تولید هرکیلوگرم گوشت کانگورو در آزمایشگاه حدود ۲ هزار دلار استرالیا هزینه می برد

طبق برآوردهای پپو تولید هرکیلوگرم گوشت کانگورو در آزمایشگاه حدود ۲ هزار دلار استرالیا هزینه می برد و جالب اینکه او پیشتر گوشت خوک و برخی گیاهان را هم در آزمایشگاه تولید کرده بود تا تجربه غذاهای عجیب و غریبش را وسعت بدهد.

مقامات نیو ساوت ولز (جایی که پپو در آن سکونت دارد) بسیار نسبت به ایجاد روشهای جدید برای تولید غذا خوشبین هستند و به همین خاطر اخیرا مبلغ ۲۵ هزار دلار را برای کمک به فعالیت های تحقیقاتی به وی اهدا کرده اند.

طبق اعلام حامیان محیط زیست اشتهای رو به افزایش بشر برای مصرف گوشت خصوصا در اقتصادهای نوظهوری نظیر چین پایدار نیست چراکه گوشت سفید و قرمز به منابعی بیشتر از پروتئین های گیاه پایه برای تولید نیاز دارد.

منبع:
dailymail
برچسب ها

مطالب مرتبط

استفاده از نانوذرات برای از بین بردن عفونت های باکتریال

محققان دانشگاه نیو ساوت ولز استرالیا برای مقابله با زیست لایه های مضر راه جدیدی کشف کرده اند. روش غیر سمی آنها که با ترکیب نانوذرات و گرما همراه است، می تواند استفاده های گسترده ای در علم پزشکی داشته باشد. هنگامی که باکتری به عنوانی واحدی مجزا و مستقل وجود داشته باشد، انسان قادر است... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x