سابین تجارت آریا: آماده همکاری با استارت آپ‌ها و فین‌تک‌ها هستیم

شرکت سابین تجارت آریا از جمله مجموعه‌هایی است که با سرمایه‌گذاری بانک ایران زمین قصد دارد تحول عظیمی در بانکداری الکترونیک ایجاد کند و در این راه از مدیران کارکشته و قدیمی این حوزه کمک می‌گیرد.

مهدی عباس نیا رییس هیات مدیره شرکت سابین تجارت آریا در نشست خبری این شرکت با اشاره به این موضوع که بانک ایران زمین از سال ۹۵ به مقوله بانکداری الکترونیک توجه ویژه‌ای داشته، تاکید کرد که بحث تحول دیجیتال همیشه سرلوحه برنامه‌های این بانک بوده است. عباس نیا می‌گوید که در راستای همین استراتژی نیز تغییرات گسترده‌ای در بانک ایران زمین رخ داده تا هرچه زودتر بتوانند به اهداف خود نزدیک شوند:

«در این بین دو راه در برابرمان وجود داشت، یکی استفاده از نیروهای بیرون سازمانی و دیگری استفاده از نیروهای درون سازمانی. ما راه حل اول را برگزیدیم. به شدت معتقدم که این روزها خلاقیت و ابداع از داخل یک مجموعه خلق نمی‌شود و امروزه مشتریان و مردم هستند که نیازها را تعریف می‌کنند و بر اساس آن ابداعاتی ایجاد می‌شود.»

عباس نیا با اشاره به سرمایه‌گذاری بانک ایران زمین روی شرکت سابین تجارت آریا تاکید دارد که به وسیله این شرکت و مدیران آن می‌توانند ارزش افزوده موثری در بانکداری الکترونیک خلق کنند. او با اشاره به این موضوع که سابین تجارت آریا مجوز پرداخت یاری دارد، عنوان کرد که این گروه مایل است تا روی شرکت‌های حوزه تلکام نیز سرمایه‌گذاری کند.

او می‌گوید که می‌خواهند حلقه‌های مفقود بانکداری الکترونیک را در کنار هم بچینند و در خدمت مشتریان باشند، برای همین هم مرکز نوآوری بانک ایران زمین را ایجاد کردند تا در آنجا به دور از قوانین و چارچوب‌های بانکداری سنتی، هر ایده‌ای را پرورش و شتابدهی کنند.

«فرهاد وکیلیان» مدیرعامل جدید شرکت سابین تجارت آریا ضمن اشاره به اینکه هلدینگ ایران زمین یکی از معدود شرکت‌هایی است که کلکسیون شرکت‌های صد در صدی بانکداری و پرداخت را دارد، به این موضوع تاکید می‌کند که آنها در سابین تجارت آریا قصد دارند که چند گروه کاری را تشکیل بدهند و بر اساس آن مسیر کاری و فعالیت این مجموعه را پیش ببرند:

«یکی اینکه لاین کسب و کاری را تقویت کنیم و هممه محصولات را داشته باشیم. دیگر اینکه در سابین تجارت آریا ۵ پروژه تعریف کردیم و هدفمان این است که بتوانیم یک اکوسیستم کامل پرداختی داشته باشیم. همچنین بر پروژه‌هایی که از سوی خود بانک ایران زمین به ما داده می‌شود نیز تمرکز داریم و در نهایت روی پروژه‌های به اصطلاح اتفاقی نیز حساب ویژه‌ای کرده‌ایم، پروژه‌هایی که ایده آنها به صورت تصادفی و اتفاقی از تیم‌ها و افراد خارج شرکت به دست می‌آید. ما تمایل زیادی به مشارکت در این پروژه‌ها داریم.»

به گفته وکیلیان استراتژی اصلی شرکت سابین تجارت آریا سرمایه‌گذاری‌های مشترک است و آنها قصد دارند تمام محصولات پرداختی را به علاوه زیرساخت‌های آن در مدت زمانی کوتاه ارائه نمایند. وکیلیان باور دارد آنها یکی از بازیگران قوی در عرصه پرداخت خواهند شد و تاکید می‌کند که بسیار بزرگتر از آنچه به نظر می‌رسد، فعالیت‌شان را گسترش خواهند داد.

رییس هیات مدیره شرکت سابین تجارت آریا در پاسخ به خبرنگار دیجیاتو مبنی بر همکاری بانک ایران زمین با فین‌تک‌ها در کنار پرداخت یارها برای رسیدن به پروژه‌های اتفاقی و دیگر مسائل نیز اینگونه پاسخ داد:

«بانک ایران زمین جزو معدود بانک‌هایی بود که از ابتدای امر سر سازگاری با استارت آپ‌ها و فین‌تک ها داشته و دارد و خواهد داشت. در این زمینه همیشه پیشتاز بودیم و رابطه‌مان را سهل و ساده برقرار کردیم. یکی از برنامه‌های بانک ایران زمین بانکداری باز بوده که امروزه هم تحقق یاقته و به جرات می‌توانم بگویم که اگر محدودیت‌های رگولاتوری نبود، الان تیم‌های مختلف می‌توانستند با این ابزار ما برای خودشان یک بانک تاسیس کنند.»

.

عباس نیا در ادامه بیشتر به مساله بانکداری باز پرداخت و به دیجیاتو گفت: «در این پلتفرم بیش از ۲۰۰ میکروسرویس بانکی وجود دارد که همین الان در اختیار شرکت‌های استارت آپی و فین‌تکی می‌تواند باشد. یکی از دلایلی که ما مرکز نوآوری ایران زمین را راه‌اندازی کردیم همین بود که نمی‌توانستیم با ساز و کار بانکداری سنتی پاسخگوی استارت آپ‌ها و فین‌تک‌ها باشیم، خواستیم از این ساختار بروکراسی بیرون بیاییم و در مرکز نوآوری ایران زمین دقیقا تمام مرزها شکسته است. ما در سرویس پرداخت هم همین استراتژی را اتخاذ کردیم.»

عباس نیا توسعه کسب‌وکارهای مشارکتی را یکی از استراتژی‌های پیشرفت و رشد بانک ایران زمین می‌داند و تاکید دارد که کسب‌وکارهای کوچک دیگر لازم نیست بسیاری از این سرویس‌ها را از نو خلق کنند و می‌توانند با دریافت این سرویس‌ها، کار را از جایی که آنها تمام کرده‌اند، شروع کنند.

تور کیش

مطالب مرتبط

آیا وام استارتاپی در دوران کرونا، مداخله در فضای کسب‌وکار است؟ سازمان فناوری پاسخ می‌دهد

«محمدجواد آذری جهرمی»، وزیر ارتباطات و معاونش «امیر ناظمی» به تازگی اعلام کرده‌اند که وزارت ارتباطات برای جلوگیری از تعدیل نیرو به استارتاپ‌ها وام می‌دهد. در این میان پرسش‌های بسیاری مطرح می‌شود؛ از چرایی این‌کار گرفته تا شفافیت و سوال‌هایی اساسی‌تر مانند اینکه آیا همین‌کار وزارت ارتباطات نوعی مداخله در فضای کسب‌وکار محسوب می‌شود یا... ادامه مطلب

استارتاپ‌های بیمیتو و ازکی ادغام شدند

از بین سه بازیگر اصلی صنعت بیمه آنلاین در ایران، دو بازیگر تصمیم به ادغام با هم گرفته‌اند. با ادغام استارتاپ‌های «بیمیتو» و «ازکی»، شرکت جدیدی تاسیس خواهد شد که «گروه صنعتی ماموت» روی آن سرمایه‌گذاری قابل توجهی را انجام خواهد داد.رقابت استارتاپ‌های فعال در صنعت بیمه آنلاین، در چند سال اخیر با بیلبوردهای شهری... ادامه مطلب

شیوع کرونا چگونه ثبات استارتاپ‌ها را محک می‌زند؟

روزبه‌روز شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا افزایش پیدا می‌کند. ویروس کرونا تاثیر مخربی روی اقتصاد جهانی داشته و عملکرد بسیاری از شرکت‌ها را با مشکل مواجه کرده. در این میان اقدامات صورت گرفته برای جلوگیری از شیوع این ویروس، آسیب شدیدی به دنیای استارتاپ‌ها زده که برای مثال می‌توان به مشکلات مربوط به تامین... ادامه مطلب

استارتاپ «ایران رنتر» با جذب سرمایه از «ارتباط فردا» به دنبال چیست؟

«امیر حق‌رنجبر»، مدیرعامل استارتاپ «ایران رنتر» در گفتگو با دیجیاتو خبر داد که «فینووا»، نهاد سرمایه‌گذاری شرکت تجارت الکترونیک «ارتباط فردا»، در این استارتاپ سرمایه‌گذاری کرده است. اگرچه او رقم دقیق این جذب سرمایه را اعلام نمی‌کند اما عقیده دارد که این سرمایه‌گذاری، «بزرگ‌ترین جذب سرمایه‌ی یک استارتاپ در حوزه فین‌تک در ایران بوده است»؛... ادامه مطلب

توضیح مدیرعامل «آی هوم» درباره تعدیل نیرو و استراتژی جدید این استارتاپ

مدیرعامل «آی هوم» خبر تعدیل ۷۰ نیرو در این استارتاپ را تایید کرد و با ارسال توضیحاتی برای دیجیاتو، از استراتژی جدید این استارتاپ گفت.«علیرضا نصری» اعلام می‌کند که در ماه‌های گذشته، آی هوم در شرایط سخت اقتصادی و رکورد در بازار مسکن، درگیر اتخاذ یک تصمیم سخت بود که این تصمیم سرانجام در روزهای گذشته... ادامه مطلب

ولوکوپتر مسیرهای تاکسی هوایی را در جنوب شرقی آسیا آزمایش می‌کند

استارتاپ هوانوردی ولوکوپتر (Volocopter) در همکاری با اپلیکیشن درخواست تاکسی گرب (Grab)، تاکسی هوایی را در جنوب شرقی آسیا آزمایش می کند.این دو شرکت با امضای یادداشت تفاهم به دنبال یافتن مناسب ترین شهرها و مسیرها برای تاکسی های هوایی، ارزیابی بهترین موارد استفاده برای تاکسی هوایی و همچنین امکان آزمایش پروازهای مشترک در شهرهای... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟