سابین تجارت آریا: آماده همکاری با استارت آپ‌ها و فین‌تک‌ها هستیم

شرکت سابین تجارت آریا از جمله مجموعه‌هایی است که با سرمایه‌گذاری بانک ایران زمین قصد دارد تحول عظیمی در بانکداری الکترونیک ایجاد کند و در این راه از مدیران کارکشته و قدیمی این حوزه کمک می‌گیرد.

مهدی عباس نیا رییس هیات مدیره شرکت سابین تجارت آریا در نشست خبری این شرکت با اشاره به این موضوع که بانک ایران زمین از سال ۹۵ به مقوله بانکداری الکترونیک توجه ویژه‌ای داشته، تاکید کرد که بحث تحول دیجیتال همیشه سرلوحه برنامه‌های این بانک بوده است. عباس نیا می‌گوید که در راستای همین استراتژی نیز تغییرات گسترده‌ای در بانک ایران زمین رخ داده تا هرچه زودتر بتوانند به اهداف خود نزدیک شوند:

«در این بین دو راه در برابرمان وجود داشت، یکی استفاده از نیروهای بیرون سازمانی و دیگری استفاده از نیروهای درون سازمانی. ما راه حل اول را برگزیدیم. به شدت معتقدم که این روزها خلاقیت و ابداع از داخل یک مجموعه خلق نمی‌شود و امروزه مشتریان و مردم هستند که نیازها را تعریف می‌کنند و بر اساس آن ابداعاتی ایجاد می‌شود.»

عباس نیا با اشاره به سرمایه‌گذاری بانک ایران زمین روی شرکت سابین تجارت آریا تاکید دارد که به وسیله این شرکت و مدیران آن می‌توانند ارزش افزوده موثری در بانکداری الکترونیک خلق کنند. او با اشاره به این موضوع که سابین تجارت آریا مجوز پرداخت یاری دارد، عنوان کرد که این گروه مایل است تا روی شرکت‌های حوزه تلکام نیز سرمایه‌گذاری کند.

او می‌گوید که می‌خواهند حلقه‌های مفقود بانکداری الکترونیک را در کنار هم بچینند و در خدمت مشتریان باشند، برای همین هم مرکز نوآوری بانک ایران زمین را ایجاد کردند تا در آنجا به دور از قوانین و چارچوب‌های بانکداری سنتی، هر ایده‌ای را پرورش و شتابدهی کنند.

«فرهاد وکیلیان» مدیرعامل جدید شرکت سابین تجارت آریا ضمن اشاره به اینکه هلدینگ ایران زمین یکی از معدود شرکت‌هایی است که کلکسیون شرکت‌های صد در صدی بانکداری و پرداخت را دارد، به این موضوع تاکید می‌کند که آنها در سابین تجارت آریا قصد دارند که چند گروه کاری را تشکیل بدهند و بر اساس آن مسیر کاری و فعالیت این مجموعه را پیش ببرند:

«یکی اینکه لاین کسب و کاری را تقویت کنیم و هممه محصولات را داشته باشیم. دیگر اینکه در سابین تجارت آریا ۵ پروژه تعریف کردیم و هدفمان این است که بتوانیم یک اکوسیستم کامل پرداختی داشته باشیم. همچنین بر پروژه‌هایی که از سوی خود بانک ایران زمین به ما داده می‌شود نیز تمرکز داریم و در نهایت روی پروژه‌های به اصطلاح اتفاقی نیز حساب ویژه‌ای کرده‌ایم، پروژه‌هایی که ایده آنها به صورت تصادفی و اتفاقی از تیم‌ها و افراد خارج شرکت به دست می‌آید. ما تمایل زیادی به مشارکت در این پروژه‌ها داریم.»

به گفته وکیلیان استراتژی اصلی شرکت سابین تجارت آریا سرمایه‌گذاری‌های مشترک است و آنها قصد دارند تمام محصولات پرداختی را به علاوه زیرساخت‌های آن در مدت زمانی کوتاه ارائه نمایند. وکیلیان باور دارد آنها یکی از بازیگران قوی در عرصه پرداخت خواهند شد و تاکید می‌کند که بسیار بزرگتر از آنچه به نظر می‌رسد، فعالیت‌شان را گسترش خواهند داد.

رییس هیات مدیره شرکت سابین تجارت آریا در پاسخ به خبرنگار دیجیاتو مبنی بر همکاری بانک ایران زمین با فین‌تک‌ها در کنار پرداخت یارها برای رسیدن به پروژه‌های اتفاقی و دیگر مسائل نیز اینگونه پاسخ داد:

«بانک ایران زمین جزو معدود بانک‌هایی بود که از ابتدای امر سر سازگاری با استارت آپ‌ها و فین‌تک ها داشته و دارد و خواهد داشت. در این زمینه همیشه پیشتاز بودیم و رابطه‌مان را سهل و ساده برقرار کردیم. یکی از برنامه‌های بانک ایران زمین بانکداری باز بوده که امروزه هم تحقق یاقته و به جرات می‌توانم بگویم که اگر محدودیت‌های رگولاتوری نبود، الان تیم‌های مختلف می‌توانستند با این ابزار ما برای خودشان یک بانک تاسیس کنند.»

.

عباس نیا در ادامه بیشتر به مساله بانکداری باز پرداخت و به دیجیاتو گفت: «در این پلتفرم بیش از ۲۰۰ میکروسرویس بانکی وجود دارد که همین الان در اختیار شرکت‌های استارت آپی و فین‌تکی می‌تواند باشد. یکی از دلایلی که ما مرکز نوآوری ایران زمین را راه‌اندازی کردیم همین بود که نمی‌توانستیم با ساز و کار بانکداری سنتی پاسخگوی استارت آپ‌ها و فین‌تک‌ها باشیم، خواستیم از این ساختار بروکراسی بیرون بیاییم و در مرکز نوآوری ایران زمین دقیقا تمام مرزها شکسته است. ما در سرویس پرداخت هم همین استراتژی را اتخاذ کردیم.»

عباس نیا توسعه کسب‌وکارهای مشارکتی را یکی از استراتژی‌های پیشرفت و رشد بانک ایران زمین می‌داند و تاکید دارد که کسب‌وکارهای کوچک دیگر لازم نیست بسیاری از این سرویس‌ها را از نو خلق کنند و می‌توانند با دریافت این سرویس‌ها، کار را از جایی که آنها تمام کرده‌اند، شروع کنند.

مطالب مرتبط

وزارت ارتباطات برای برخورد با اپراتورها اختیارات بیشتری از دولت می‌گیرد

وزیر ارتباطات پس از یک غیبت طولانی در شبکه‌های اجتماعی امروز در گفتگویی با صداوسیما از آخرین وضعیت پیگیری افزایش قیمت بسته‌های اینترنت موبایل گفت.امروز ۱۳ مرداد ماه درست یک ماه از افزایش قیمت و حذف برخی از بسته‌های دو اپراتور همراه اول و ایرانسل (در اپلیکیشن‌ها و نه سایت این اپراتورها) می‌گذرد و با وجود... ادامه مطلب

چرا ایران مدرن به سمت شفافیت پیش نمی‌رود؟ معاون وزیر ارتباطات پاسخ می‌دهد

رییس سازمان فناوری اطلاعات در سمینار «ریشه‌های اداری و اجتماعی مقابله با شفافیت»، درباره موانع رشد شفافیت در نظام‌های اداری صحبت کرد. او توضیح داد چرا برخی نهادها در دنیای مدرن امروزی همچنان به محرمانه‌سازی اعتقاد دارند و چرا باید شفافیت را به عنوان راه اصلی انتخاب کرد.«امیر ناظمی» در این نشست با طرح این... ادامه مطلب

کرونا هم مشترکین اینترنت ثابت را بیشتر نکرد؛ ضریب نفوذ ۱۴۴ درصدی موبایل در کشور

بر اساس آخرین آمار رگولاتوری، تا پایان خرداد ۹۹ تعداد ۱۲۱ میلیون و ۹۲ هزار و ۲۳۲ سیم‌کارت در کشور فعال بوده و ضریب نفوذ تلفن همراه در ایران به بیش از ۱۴۴ درصد (دو درصد بیشتر از اسفند ۹۸) رسیده است.رگولاتوری به شکل فصلی گزارش‌های کاملی را از بخش‌های مختلف تحت نظارت خود منتشر... ادامه مطلب

فیلیمو باکس معرفی شد؛ ورود اولین سخت افزار هلدینگ صبا ایده به بازار

هلدینگ صبا ایده امروز از اولین سخت‌افزار خود تحت عنوان «فیلیمو باکس» رونمایی کرد. این گجت اندرویدی به کاربران اجازه می‌دهد تا در تلویزیون‌های خود، تجربه‌ی استفاده از محتوای فیلیمو را با کیفیت 4K داشته باشند.مشخصات سخت‌افزاری فیلیمو باکسفیلیمو باکس که با کد FB-101 معرفی شده، از فناوری 4K HDR بهره می‌برد. در واقع کاربران... ادامه مطلب

استارتاپ‌ها چگونه می‌توانند با کمپانی‌های بزرگ رقابت کنند؟

ورود به بازاری که کمپانی‌های بزرگ در آن حکمرانی می‌کنند، چالش‌برانگیز است، اما اگر با قوانین بازار آشنایی داشته باشید و بتوانید از آن‌ها به نفع خود استفاده کنید، موقعیت خود را بهبود می‌دهید.اگر به تازگی یک استارتاپ راه‌اندازی کرده‌اید و نمی‌دانید چگونه می‌توانید در بازار به فعالیت خود ادامه دهید و با کمپانی‌های بزرگ... ادامه مطلب

کوئرا دومین نمایشگاه آنلاین کار در حوزه برنامه‌نویسی را برگزار می‌کند

نمایشگاه آنلاین کار Quera Career Days بستری برای ایجاد ارتباط بهینه بین شرکت‌های برتر حوزه IT با دانشجویان و فارغ‌التحصیلان برترین دانشگاه‌های ایران خواهد بود. در این نمایشگاه بیش از ۲۰ شرکت معتبر حضور دارند و با کارجویان گفتگو می‌کنند.تا کنون بیش از ۲۰۰۰ برنامه‌نویس برای شرکت در نمایشگاه آنلاین کار کوئرا ثبت نام کرده‌اند؛... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟