پاکسازی بیش از 20 میلیون اکانت جعلی از سایت لینکدین

پاکسازی بیش از 20 میلیون اکانت جعلی از سایت لینکدین

پاکسازی بیش از 20 میلیون اکانت جعلی از سایت لینکدین

بیش از ۲۱.۶ میلیون حساب کاربری جعلی در سایت لینکدین ایجاد شده. مسئولین این سایت شبکه سازی حرفه ای می گویند از ابتدای سال جاری میلادی تا ماه ژوئن در حال رسیدگی به اکانت های تقلبی بوده اند.

حتی لینکدین هم از شر اکانت های تقلبی در امان نیست؛ طبق گزارشی که در وبلاگ لینکدین منتشر شده، این پلتفرم به طور خودکار از ساخت ۱۹.۵ میلیون اکانت جعلی در همان مرحله ابتدایی ثبت نام جلوگیری کرده. این یعنی به بیش از ۹۵ درصد از اکانت های جعلی حتی اجازه نمایش داده شدن در این سایت هم داده نشده است.

لینکدین

لینکدین در ادامه پاکسازی پلتفرم خود از اکانت های تقلبی، دو میلیون اکانت را پیش از گزارش کاربران محدود کرده. فعالیت ۶۷ هزار اکانت نیز پس از گزارش کاربران محدود شده است.

مدیران لینکدین می گویند به کمک همکاری نیروی انسانی با هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی موفق شده اند این حجم عظیم از اکانت های جعلی را مدیریت کنند:

«۹۸ درصد از اکانت هایی که محدود یا حذف کردیم به کمک سنگر دفاعی اتوماتیک ما (شامل هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی) انجام شد. بقیه به طور دستی حذف شدند.»

جالب است بدانید سایت لینکدین حدود ۶۴۵ میلیون عضو دارد.

مبارزه با اکانت های جعلی به یکی از دغدغه های بزرگ شبکه های اجتماعی تبدیل شده است. بزرگ ترین شبکه اجتماعی دنیا یعنی فیسبوک حدود سه ماه پیش اعلام کرد بیش از ۳ میلیارد اکانت تقلبی را از این پلتفرم حذف کرده. ماهانه حدود ۲.۳۸ میلیارد کاربر از این پلتفرم استفاده می کنند.

اینستاگرام نیز با مشکل حساب های کاربری تقلبی دست به گریبان بوده و تابستان سال گذشته با اضافه کردن بخش About this Account به حساب های کاربری تا حدودی با این مشکل مقابله کرد. کاربران می توانند با رفتن به این بخش از تقلبی یا واقعی بودن آن باخبر شوند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل