ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سامانه مکان یابی موبایل
تکنولوژی

بازگشایی پرونده هزاران دانمارکی به خاطر موقعیت یابی اشتباه در شبکه موبایل

شناسایی دو باگ در سامانه مکان یابی موبایل دانمارک، مراجع قضایی این کشور را به بازبینی هزاران رای صادره در دادگاه وادار کرده است. پلیس دانمارک برای تبدیل داده های خام موبایل به اطلاعات جغرافیایی ...

شناسایی دو باگ در سامانه مکان یابی موبایل دانمارک، مراجع قضایی این کشور را به بازبینی هزاران رای صادره در دادگاه وادار کرده است.

پلیس دانمارک برای تبدیل داده های خام موبایل به اطلاعات جغرافیایی از سیستم خاصی استفاده می کند اما وجود یک باگ در آن باعث حذف بخشی از اطلاعات حیاتی شده و در نتیجه مکان نهایی آنچنان که باید دقیق محاسبه نمی شد. مقامات پلیس تاکید کرده اند که پس از شناسایی این ایراد در ماه مارس آن را رفع کرده اند.

باگ دوم هم باعث می شد در برخی موارد پلیس به اشتباه موبایل را متصل به یک دکل مخابراتی خاص تشخیص دهد. این مورد افراد را به حضور در مناطق و صحنه‌های جرمی متهم می کرد که هرگز در آنجا حاضر نبوده اند.

سامانه مکان یابی موبایل

به دنبال گزارش پلیس مبنی بر شناسایی این باگ ها، مقامات دانمارکی در حال بازبینی ۱۰۷۰۰ هزار پرونده قضایی مختومه هستند چرا که اطلاعات غلط سامانه مکان یابی موبایل ممکن است در رای صادره تاثیر گذاشته باشد. سابقه تعدادی از این پرونده ها به سال ۲۰۱۲ باز می گردد.

این بازبینی شامل پرنده هایی می شود که هنوز در دادگاه به سر می برند. در برخی موارد هم افرادی که مجرم شناخته شده اند، در حال سپری کردن دوران محکومیت خود هستند و این در حالی است که ممکن است تنها بر اثر یک باگ چند سال از عمرشان بر باد رفته باشد.

علاوه بر این مقامات دستور داده اند که تا دو ماه دیگر و تکمیل بازرسی ها از داده های مکان یابی موبایل به عنوان مدرک در دادگاه استفاده نشود. در صورتی که پلیس دانمارک این ابزار را از کمپانی دیگری تهیه نکرده باشد، احتمالا باگ ها به سیستم آنها محدود شده و کشورهای دیگری را درگیر این چالش نخواهد کرد.

از طرف دیگر شناسایی این باگ ها به بحث و جدل پیرامون نحوه استفاده سازمان های قضایی از اطلاعات تلفن همراه دامن خواهد زد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی