تلگرام هویت معترضان سیاسی هنگ کنگ را پنهان می کند

تلگرام هویت معترضان سیاسی هنگ کنگ را پنهان می کند

تلگرام طی روزهای آینده آپدیت جدیدی را که برای محافظت از هویت معترضان سیاسی هنگ کنگ طراحی شده به مرحله اجرا در خواهد آورد. بر اساس گزارش رویترز این قابلیت جدید شماره تلفن کاربران را پنهان می‌کند تا مقامات قادر به ردیابی هویت افراد حاضر در گرو‌ه‌های چت معترضانه نباشند.

تا به حال قابلیت‌های مبتنی بر امنیت تلگرام آن ‌را به اپلیکیشن قابل اعتمادی برای فعالان سراسر دنیا تبدیل کرده است. در حال حاضر هم معترضان هنگ‌کنگی از بستر تلگرام برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات مرتبط با فعالیت‌هایشان استفاده می‌کنند. اطلاعاتی از جمله محل تظاهرات، دست به دست کردن کد ورود به ساختمان‌ها برای پنهان شدن از چشم ماموران و همینطور اعلام هویت ماموران مخفی در تلگرام بین معترضان این کشور رد و بدل می‌شود.

 معترضان سیاسی هنگ کنگ

بنیانگذار تلگرام پاول دوروف چند ماه پیش و اندکی بعد از شروع اعتراضات اعلام کرده بود که شبکه این پیامرسان تحت حمله‌های DDoS قرار گرفته است و IP بیشتر حمله کنندگان از چین بود. از آنجایی که هر کسی می‌تواند به چت‌های گروهی اضافه شود معترضان بر این باور هستند که مقامات برای فهمیدن هویت اعضای گرو‌ه‌ها وارد آن‌ها شده و تعداد زیادی شماره تلفن به آن اضافه می‌کردند. بعد از اینکه اپ شماره تلفنی را با یکی از نام‌های کاربری در گروه تطبیق می‌داد، مقامات می‌توانستند اطلاعات کامل آن کاربر را با شماره تلفنش و از طریق اپراتور سرویس دهنده به دست بیاورند.

به گفته منبع رویترز، تلگرام شواهدی مبنی بر استفاده مقامات از این روش پیدا کرده اما هنوز مشخص نیست که آیا این روش امکان شناسایی و ردیابی معترضان را برای آن‌ها فراهم کرده یا ۹۰۰ دستگیری اخیر با همین روش ممکن شده است یا خیر.

به هر حال آپدیت جدید تلگرام به کاربران اجازه می‌دهد تطبیق با استفاده از شماره تلفن را غیر فعال کنند. البته این قابلیت می‌تواند پیدا کردن افراد را در تلگرام با استفاده از وارد کردن شماره تلفنشان سخت‌تر کند اما به معترضان سیاسی هنگ کنگ برای مخفی نگه داشتن هویتشان کمک خواهد کرد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato