همه چیز درباره آیفون ۱۱

اعترافات رئیس دانشگاه MIT در مورد کمک های مالی جفری اپستین

رافائل ریف رئیس موسسه فناوری ماساچوست اعلام کرده که نتنها در جریان کمک های جفری اپستین به آزمایشگاه رسانه این دانشگاه بوده بلکه نامه تشکری هم بابت این کمک ها برای او ارسال کرده است.

ریف که در یادداشتی به جامعه MIT این سخنان را مطرح کرد مدعی شد یادش نمی آید آن نامه را چه زمانی امضا کرده اما این اتفاق در اوت ۲۰۱۲ و زمانی که تنها شش هفته از ریاستش می گذشت رخ داده است.

MIT از کمک های مالی این میلیاردر آمریکایی که به خاطر قاچاق جنسی دختران نابالغ در زندان به سر می برد و سرانجام خودکشی کرد برای خرید تجهیزات آزمایشگاه و حمایت مالی از دانشمندانش استفاده می کرد و آنطور که رئیس MIT گفته اعضای ارشد مدیریتی این دانشگاه نیز از هدایایی که آزمایشگاه رسانه بین سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ از اپستین دریافت کرده کاملا آگاه بوده اند.

ٰرئیس دانشگاه MIT

رئیس MIT حتی پذیرفت در آخرین جلسه ای که به ریاست وی در دانشگاه تشکیل شده در رابطه با این هدایا صحبت شده است. او در این باره گفت:

من می دانم که ما باید سوال های بیشتری در مورد جفری اپستین و تعاملاتش با Joi (مدیر سابق آزمایشگاه رسانه MIT که اخیرا استعفا کرد) می پرسیدیم. ایراداتی که در فرایند های دانشگاه وجود دارند باید از بین بروند.

شرکت حقوقی Goodwin Procte که بر پرونده MIT نظارت دارد همچنین دریافته که در سال ۲۰۱۳ و زمانی که اولین کمک مالی اپستین به این دانشگاه از سوی اعضای ارشد تیم مدیریتی کشف شد Ito تلاش کرده آنها را متقاعد به دریافت هدیه کند که مدیران با این درخواست موافقت کردند اما تاکید کردند که اپستین نباید از این اتفاق برای تبلیغ رسانه ای یا افزایش شهرت و اعتبار خود استفاده نکند و از Ito خواستند که به اپستین بگوید نمی توانند نام او را در فهرست حامیان مالی دانشگاه به صورت علنی اعلام کنند.

جفری اپستین

ریف در ادامه صحبتهای خود چنین گفت:

آنها اطلاعاتی کلی در مورد پیشینه اپستین داشتند و میدانستند که او پیشتر یکبار محکوم شده است. از طرفی Joi باور داشت که اپستین رفتارهای مجرمانه خود را کنار گذاشته است. اطلاعاتی که ما امروز در مورد اپستین داریم در آن زمان برایمان آشکار نبود.

جفری اپستین که به اتهام قاچاق جنسی در زندان به سر می برد ماه گذشته خودکشی کرد. پیشتر آزمایشگاه رسانه MIT در بیانیه ای اعلام کرد که این دانشگاه طی ۲۰ سال گذشته ۸۰۰ هزار دلار کمک مالی از اپستین دریافت کرده است. بعدها Ito تایید کرد که این میلیاردر آمریکایی ۵۲۵ هزار دلار به آزمایشگاه رسانه MIT اختصاص داده و ۱.۲ میلیون دلار نیز صرف سرمایه گذاری های شخصی خود برای تحقیقات کرده است.

این درحالی است که پیشتر نشریه نیویوکر با استناد به اسناد داخلی MIT و اطلاعات به دست آمده از کارکنان فعلی و سابق این موسسه مدعی شده بود اپستین بالغ بر ۷.۵ میلیون دلار بودجه در اختیار این دانشگاه گذاشته که از این مقدار دو میلیون دلارش را بیل گیتس تامین کرده است. گیتس هم روز گذشته اعلام کرد صرفا به خاطر حلقه ثروتمندان اطراف اپستین با او دیدار می کرده و قصد داشته با کمک این افراد به بهبود سلامت جهانی کمک کند.

منبع:
cnet

مطالب مرتبط

دانشمندان MIT شیشه ای ساخته اند که به سرعت از حالت شفاف به مات تبدیل می شود

تیمی از محققین دانشگاه MIT به تازگی روشی ابداع کردند که می تواند شیشه را به سرعت از حالت شفاف به مات و بالعکس تبدیل نماید. آنها از مواد الکتروکرومیک در این فرایند بهره گرفتند که با اعمال الکتریسیته ناچیز سریعاً شیشه را به رنگ تیره در می آورد.البته این اولین روش ابتکاری برای تغییر... ادامه مطلب

ناسا ربات انسان نمای خود را در اختیار دانشمندان آمریکایی قرار می دهد

ناسا قصد دارد با ارسال ربات انسان نمای R5 (که با نام والکری نیز شناخته می شود) به مریخ و دیگر نقاط خارج از جو زمین، تحقیق و پژوهش فرازمینی را وارد مرحله جدیدی کند. این ربات 130 کیلویی با 1.8 متر قد، در ابتدا به منظور عملیات های جستجو و نجات طراحی شده بود... ادامه مطلب

تزریق مستقیم انسولین به دیواره معده با کپسول خوراکی هوشمند MIT

برای افرادی که به دیابت نوع 2 مبتلا هستند، تزریق انسولین یکی از امور روزانه است که البته انجام آن چندان خوشایند نیست. هرچند تا کنون اقدامات زیادی در جهت تسهیل فرآیند دریافت انسولین توسط پژوهشگران انجام شده، اما ایده جدید مؤسسه MIT نسبت به بقیه کاربردی تر است.محققان MIT نوع خاصی از کپسول های... ادامه مطلب

دانشجویان MIT با کمک هوش مصنوعی پیتزا پختند

در روزگاری به سر می‌بریم که هوش مصنوعی می‌تواند متخصصان را در پیش بینی احتمال مرگ بیماران شکست دهد، پیشرفت تومور‌ سرطانی را پیش بینی کند، فایل های صوتی را به ویدیو بدل کرده و حتی ۵۰ بیماری چشمی را تشخیص دهد. حال به نظر می‌رسد که این تکنولوژی به قدری پیشرفت کرده که دانشجویان MIT برای پخت پیتزا از آن... ادامه مطلب

بازیابی صدای گفتار یک فرد از روی ویدئوی صامت لرزش های خفیف ایجاد شده در پوسته ی یک بسته ی چیپس

بسته ی چیپس سیب زمینی که در دست دارید می تواند آنچه شما می گویید را شنیده و برای دیگران آشکار سازد! جمله ی عجیبی است ولی بر اساس تحقیقات اخیر صورت گرفته توسط محققین در دانشگاه MIT واقعیت پذیرفته.این محققین با قرار دادن یک دوربین در مقابل یک بسته ی چیپس، درست در زمانی که... ادامه مطلب

توسعه بال های انعطاف پذیر کامپوزیتی با همکاری MIT و ناسا

بال ها از پیشرفته ترین و پیچیده ترین قطعات در یک وسیله پرنده به شمار می آیند و معمولاً بیشترین فشارها و تنش ها را در حین پرواز تحمل می کنند. حال محققین دانشگاه MIT با مشارکت ناسا موفق به توسعه بال کامپوزیتی جدیدی شده اند که دارای قابلیت ارتجاعی و حتی تغییر شکل کنترل شده... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x