رئیس پلیس آگاهی: مالباختگان با مراجعه به سامانه نما اموال خود را تحویل بگیرند

سردار «محسن حسن خانی» رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی اعلام کرد مالباختگان می‌توانند از طریق مراجعه به سامانه «نما» و با همکاری مقامات قضائی، اموال به به سرقت رفته خود را تحویل بگیرند.

حسن خانی از راه اندازی سایت نما که نمایش دهنده اموال کشف شده است، از اواخر سال گذشته خبر داد و گفت تاکنون حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار نفر به این سایت مراجعه کرده‌اند:

«برخی از اموال مسرقه که در خانه یا محل دستگیری سارقان کشف می‌شود، قابل شناسایی نیستند، به همین دلیل سامانه «نما» طراحی شده تا اموال غیرقابل شناسایی در این سایت نمایش داده شوند و افرادی که اموال خود را شناسایی کرده‌اند بتوانند با دلایل و مدارک و مستندات خود به حوزه آگاهی مراجعه کنند و اموال خود را با هماهنگی مقامات قضائی تحویل بگیرند.»

برای استفاده از این سامانه ابتدا باید در صفحه اول سایت نما یا همان سامانه اموال مکشوفه، کالاهای کشف شده در ۶ دسته طبقه‌بندی می‌شوند و هر کدام چند گروه دیگر دارند؛ بنابراین شما باید وارد گروه مورد نظر خود شوید. مثلا در دسته «لوازم الکترونیک» وارد گروه «تلفن همراه» می‌شوید. از میان گزینه‌های نمایش داده شده، موبایل خود را شناسایی می‌کنید.

سامانه نما

 

بعد از ورود به صفحه کالای مورد نظر باید «فرم اعلام کد کالای مکشوفه» را تکمیل و در انتها درخواست خود را درج کنید و کد رهگیری دریافت کنید. نکته مهمی که در اینجا وجود دارد این است که شما پیش از این باید سرقت خود را در پلیس ثبت کرده و «شماره کلاسه پرونده» دریافت کرده باشید.

سامانه نما

در نهایت نیز شما می‌توانید درخواست ثبت شده خود را در دو بخش پیگیری کنید. اول بخش «پیگیری درخواست» که در آن باید کد رهگیری درخواست  و دوم بخش «پیگیری درخواست با کد ملی» باید کدملی و شماره کلاسه پرونده خود را وارد کنید.

سامانه نما

شایان ذکر است در حال حاضر این خدمات صرفا در سایت نما انجام می‌شود و فعلا خبری از عرضه این خدمات در سامانه‌هایی چون دولت الکترونیک نیست.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟