اعتراف هکر روس به هدایت یکی از بزرگترین حملات سایبری تاریخ آمریکا

اعتراف هکر روس به هدایت یکی از بزرگترین حملات سایبری تاریخ آمریکا

اعتراف هکر روس به هدایت یکی از بزرگترین حملات سایبری تاریخ آمریکا

یک شهروند روس به رهبری بزرگترین حمله هک کامپیوتری که بانک‌ها و تشکیلات مالی ایالات متحده را هدف گرفته بود اعتراف کرد. او در سال ۲۰۱۴ به یکی از بزرگترین بانک‌های آمریکا با نام JPMorgan Chase حمله کرده و توانست ۱۰۰ها میلیون دلار به جیب زده و داده بیش از ۸۰ میلیون مشتری JPMorgan را سرقت کند.

«آندری تیورین» ۳۵ ساله همچنین به جرم هک سایر سازمان‌های مالی، دفترهای کارگزاری و شرکت‌های دیگر متهم شناخته شد. در مجموع او به جرایمی از جمله نفوذ کامپیوتری، کلاهبرداری مالی و شرط‌بندی آنلاین غیر قانونی اعتراف کرد.

دادستان‌های پرونده اعلام کرده‌اند که وی از سال ۲۰۱۲ تا اواسط ۲۰۱۵ رهبری یک کمپین عظیم هک کامپیوتری را بر عهده داشت که منجر به سرقت اطلاعات ۱۰۰ میلیون مشتری کمپانی‌های هدف شد. تنها در حمله به JPMorgan که در سال ۲۰۱۴ اتفاق افتاد اطلاعات بیش از ۸۰ میلیون مشتری به سرقت رفت تا بزرگترین یا حداقل یکی از بزرگترین حمله‌های هکری انجام شده علیه سازمان‌های اقتصادی آمریکا لقب بگیرد.

هک کامپیوتری

البته که تیورین در این راه تنها نبوده و حمله‌ها را با همراهی و دستور «گری شالون» رهبری می‌کرد. شالون از داده‌های سرقت شده برای مقاصد مختلفی مثل کلاهبرداری امنیتی استفاده کرده و یکی از این طرح‌ها شامل دستکاری عمدی قیمت سهام عمومی شرکت‌ها یا مشتریانی می‌شد که تیورین آن‌ها را هک کرده بود.

تیورین همچنین حملاتی علیه سایر شرکت‌های آمریکایی و خارجی ترتیب داده و اطلاعات به دست آمده از آن‌ها را در اختیار تشکیلات اقتصادی شالون و یا همدستان مجرم دیگر خود قرار می‌داد. این تشکیلات خلافکارانه شامل کسب و کارهای شرط بندی غیر قانونی نیز می‌شد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تیورین با پرداخت بیش از ۱۹ میلیون دلار به عنوان غرامت موافقت کرده است. مقیاس عظیم و طراحی حرفه‌ای حمله‌های انجام شده، بازپرس‌های آمریکایی را به این باور رسانده بود که به احتمال دست داشتن دولت روسیه یا دولت‌های دیگر فکر کنند. در نهایت بررسی‌ها این نتیجه را در بر داشتند که حمله‌ها توسط افرادی با اهداف کاملا مالی انجام شده و ردی از ارتباط آن‌ها با دولت‌های دیگر مشاهده نشد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل