دیپ فیک بسیار طبیعی از 20 سلبریتی [تماشا کنید]

دیپ فیک بسیار طبیعی از 20 سلبریتی [تماشا کنید]

دیپ فیک بسیار طبیعی از 20 سلبریتی [تماشا کنید]

«جیم میسکیمن» (Jim Meskimen)، استند آپ کمدین و مقلد صدای آمریکایی که در کارنامه وی گویندگی در آثاری همچون «لیگ عدالت» و «بتمن: شوالیه گاتهام» به چشم می خورد، یک ویدیوی دیپ فیک منتشر کرده و در آن ادای بیست سلبریتی را در می آورد.

کمدین مذکور به لطف تکنولوژی دیپ فیک به تقلید صدا از بازیگرانی همچون جورج کلونی، کالین فرث، ایان مک‌کلن، رابرت دنیرو و آرنولد شوارتزنگر می پردازد. او کار تقلید را بسیار خوب انجام می دهد، پیشنهاد می کنیم تماشای ویدیوی دو دقیقه ای را از دست ندهید:

میسکیمن به شکلی قابل باور و طبیعی به ترتیب ادای جان مالکوویچ، کالین فرث، رابرت دنیرو، تامی لی جونز، نیک آفرمن، جورج کلونی، کریستوفر واکن، آنتونی هاپکینز، فیل مک‌گراو، نیکلاس کیج، آرنولد شوارتزنگر، مورگان فریمن، برایان کرانستون، کریستف والتس، جو پشی، جک نیکلسون، جورج دبلیو بوش، ایان مک‌کلن، ران هاوارد و رابین ویلیامز را در می آورد.

دیپ فیک، ویدیوهایی ساختگی هستند که به افراد اجازه می دهند به کمک هوش مصنوعی و الگوریتم های ترکیبی صدا و پردازش تصویر، صورت یک فرد را روی صورت خود کپی کنند. این تکنولوژی روز به روز پیشرفته تر شده و امکان تشخیص ویدیوهای اصلی از تقلبی را بیش از پیش دشوار تر کرده است.

با پیشرفته تر شدن دیپ فیک پای آن به دنیای سیاست هم باز شد. پس از انتشار ویدیوی دیپ فیک از نانسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان آمریکا، کنگره این کشور مجبور شد تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کند. مقامات آمریکا می ترسند این تکنولوژی روی انتخابات سال ۲۰۲۰ این کشور اثر بگذارد.

یکی از محققان علوم کامپیوتری دانشگاه کالیفرنیا به نام دکتر «لی» معتقد است در حال حاضر می توان ویدیوهای دیپ فیک را با چشمان غیرمسلح تشخیص داد اما تنها ۶ ماه دیگر با ویدیوهای دیپ فیک غیر قابل تشخیص فاصله داریم و برای شناسایی آنها باید از ابزارهای مخصوص کمک بگیریم.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل