اولین دانشگاه اختصاصی هوش مصنوعی دنیا در ابوظبی افتتاح شد

اولین دانشگاه اختصاصی هوش مصنوعی دنیا در ابوظبی افتتاح شد

کارشناسان معتقدند هوش مصنوعی در آینده تاثیر زیادی روی اقتصاد امارات خواهد گذاشت و دانشگاه هوش مصنوعی محمد بن زاید با پرورش نیروی لازم برای بازار کار می تواند این کشور را برای یک جهش تکنولوژیک در آینده آماده کند.

دانشگاه هوش مصنوعی محمد بن زاید (MBZUAI) در شهر ۶ کیلومتر مربعی «مصدر» در شیخ نشین ابوظبی واقع شده است و دانشجویان بومی و بین المللی می توانند در دوره کارشناسی ارشد (۲ ساله) و دکتری (۴ ساله) در آن تحصیل کنند.

پیش بینی می شود هوش مصنوعی در آینده ای نه چندان دور تاثیر زیادی روی اقتصاد امارات و کل دنیا بگذارد؛ به همین خاطر اماراتی ها می خواهند در این زمینه پیشرو بوده و با پرورش نیروی کار متخصص در زمینه هوش مصنوعی، خود را برای یک جهش بزرگ در زمینه فناوری آماده کنند.

اولین دانشگاه اختصاصی هش مصنوعی دنیا در ابوظبی افتتاح شد

طبق گزارشی که موسسه PWC Middle East سال گذشته منتشر کرد، هوش مصنوعی تا سال ۲۰۳۰ حدودا ۹.۶ میلیارد دلار به صنعت امارات کمک خواهد کرد که بیش از ۱۳ درصد از سهم تولید ناخالص ملی را به خود اختصاص می دهد.

«Fady Richmany»، یکی از مدیران شاخه اماراتی شرکت Dell Technologies می گوید امارات همواره از کشورهایی بوده که تلاش می کند به مرکز نوآوری و برتری تکنولوژیکی تبدیل شود و ساخت دانشگاه هوش مصنوعی محمد بن زاید در راستای همین چشم انداز صورت گرفته است. او در مورد پتانسیل هوش مصنوعی می گوید:

«تکنولوژی های در حال ظهور مثل هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در شغل ها انقلاب به پا کرده و فرصت های جدیدی برای آماده کردن مردم برای شغل های بهتر ایجاد می کنند.»

«Jackson Lieu»، مدیر شرکت BIGO Technology در خاورمیانه، آفریقای شمالی و اروپا اعلام می کند که شرکت آنها در سال جاری میلادی قصد استخدام ۵۰ متخصص هوش مصنوعی فقط در منطقه خاورمیانه را دارد و قرار است در آینده متخصصین بیشتری را در این زمینه به خدمت بگیرند.

دانشگاه هوش مصنوعی محمد بن زاید از هم اکنون دانشجو پذیرفته و کلاس ها در سپتامبر ۲۰۲۰ (شهریور ماه ۹۹) شروع خواهند شد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato