محققان MIT به توانایی ربات‌ها در برداشتن اشیا سرعت بخشیدند

برداشتن یک لیوان برای انسان ها کاری بسیار پیش پا افتاده به نظر می رسد. بشر از کامپیوتری بسیار پیشرفته به نام مغز برخوردار است که انجام این کار و بسیاری از کارهای دیگر را آسان می کند. اما پیشرفته ترین ربات ها هم برای انجام کار ساده ای مثل برداشتن لیوان از روی میز به محاسبات بسیار پیچیده نیاز دارند؛ تازه باید محاسبات طوری انجام شود تا لیوان نشکند.

محققان موسسه فناوری ماساچوست (MIT) روشی ابداع کرده اند که ربات ها به کمک آن می توانند با سرعتی بسیار زیاد اشیاء را از روی زمین بلند کرده و تغییر وضعیت دهند. محققان می گویند در این روش برداشتن شی از 10 دقیقه یا بیشتر به کمتر از یک ثانیه کاهش پیدا می کند؛ مدت زمانی که فوق العاده به نظر رسیده و ربات را از نظر مدت زمان واکنش نشان دادن در کنار انسان قرار می دهد.

روش ابداعی جدید محققان MIT توانایی ربات ها در برداشتن اشیا را بسیار سریع می کند

تور کیش

در روش ابداعی جدید ربات با هل دادن جسم در برابر یک جسم ساکن (مثل دیوار) در مورد تغییر وضعیت آن تصمیم گیری کرده و می تواند از این طریق اشیا را از روی زمین برداشته یا مرتب کند؛ قابلیتی که برای استفاده در کارخانه ها و انبارها کاربردی خواهد بود.

محققان موسسه مورد بحث روش ابداعی خود را روی یک ربات گیره ای آزمایش کردند. این ربات موفق شد جسمی T شکل را در مدت زمانی کوتاه و به کمک ستون تغییر وضعیت داده و به شکل درست روی میز قرار دهد. محققان می گویند انجام چنین کاری با الگوریتم های فعلی بیش از 500 ثانیه زمان می برد.

پژوهشگران MIT می گویند روش ابداعی آنها توانایی ماشین ها در کار کردن با ابزارهای پیچیده را نیز بهبود داده و می توان به کمک آن توانایی های ربات های پیشرفته و همچنین ساده را در کار کردن با ابزارها افزایش داد.

منبع:
Tech Crunch
برچسب ها

مطالب مرتبط

این ربات دو پا با تقلید از انسان تعادلش را حین دویدن حفظ می‌کند [تماشا کنید]

محققان رباتی دو پا و با قابلیت کنترل از راه دور ساخته اند که با تقلید از انسان، تعادل خود را حین پریدن و دویدن حفظ می کند. محققان می گویند ساخت این وسیله گامی مهم برای تولید ربات های انسان نما با توانایی انجام کارهای موثر است.یکی از چالش های اصلی در ساخت ربات... ادامه مطلب

انسان در مسیر قیام ربات ها؛ چقدر مانده تا به ترمیناتور برسیم؟

با اکران فیلم جدید «ترمیناتور: سرنوشت سیاه»، آرنولد شوارتزنگر و لیندا همیلتون به نقش‌آفرینی به جای کاراکترهای نمادین این فرنچایز بازگشته‌اند و جیمز کامرون هم به عنوان نویسنده و تهیه‌کننده به عوامل آن پیوسته است. اگرچه ربات‌های مرگباری که در سری فیلم‌های ترمیناتور به نمایش در می‌آیند صرفاً ترکیبی از جلو‌ه‌های ویژه و تصاویر کامپیوتری... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟