صدور حکم ۳ سال زندان برای دانشجوی چینی به خاطر قاچاق آیفون

صدور حکم ۳ سال زندان برای دانشجوی چینی به خاطر قاچاق آیفون

یک فرد چینی به نام «Quan Jiang» روز سه شنبه به خاطر همکاری در تعویض آیفون تقلبی با اصل و قاچاق آنها به چین، به ۳۷ ماه حبس در زندان فدرال آمریکا محکوم شد. متهم از این روش خسارتی تقریباً یک میلیون دلاری به اپل زده است.

اوایل سال جاری میلادی، «Jiang» و یکی از دانشجویان پیشین دانشگاه ایالتی اورگن به نام «Yangyang Zhou»، به جرم سوءاستفاده از قوانین گارانتی اپل و تعویض هزاران آیفون جعلی با اصل و ارسال آنها به چین دستگیر شدند. اپل میزان خسارت هایی که از این روش به این شرکت وارده شده را ۸۹۵۸۰۰ دلار برآورد کرده است.

اولین جلسه دادگاه «Zhou» روز جمعه برگزار شد و بازرسان فدرال اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا (CBP) مدعی شدند او به همراه متهم دیگر، چندین محموله از آیفون های تقلبی را از چین تحویل گرفته اند و آنها را به طور غیرقانونی با نمونه اصل در خاک آمریکا تعویض کرده اند.

دستگیری دو چینی به خاطر قاچاق قطعات آیفون
جعبه های آیفون های تقلبی که در خانه Zhou کشف شده اند.

بین ژانویه ۲۰۱۶ تا فوریه ۲۰۱۸، «Jiang» با دریافت ۲۰ الی ۳۰ آیفون تقلبی در هر محموله از طریق رابط های خود در هنگ کنگ، آنها را در اپل استور با آیفون های اصل تعویض می کرده است. وی سپس آیفون های اصل را به چین می فرستاده تا مادرش سود حاصل از فروش آنها را به حسابش واریز کند.

مامورین مرزی آمریکا آوریل سال ۲۰۱۷ و پس از کشف یک محموله شامل ۲۸ آیفون ۶ که به آدرس «Zhou» ارسال شده بودند، به او مشکوک شدند. شش ماه بعد یک محموله دیگر شامل ۲۵ آیفون ۷ کشف شد. اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا دستور ضبط هر دو محموله را داد و با وجود اخطارهایی که این اداره و اپل به هر دو متهم داده بودند، سه محموله دیگر که در هر کدام ۲۹ آیفون جاسازی شده بود، در نوامبر سال ۲۰۱۷ کشف و ضبط شدند.

«Jiang» تا پیش از دستگیری دریافت هرگونه اخطار از اداره گمرک آمریکا و اپل را تکذیب کرد. او بعداً اعتراف کرد که از محموله های قاچاق آیفون و همچنین غیرقانونی بودن کار خود باخبر بوده است.

گزارش شده «Jiang» در مجموع بیش از ۲ هزار آیفون تقلبی را در بازه دو ساله به آمریکا قاچاق کرده. او از این تعداد حدوداً ۱۵۰۰ آیفون را تعویض کرده و در ازای اینکار سود تقریبی به ارزش ۶۰۰ دلار برای هر آیفون به جیب زده است.

هنوز معلوم نیست «Zhou» با اتهاماتی همانند «Jiang» روبرو خواهد شد یا خیر.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato