مشارکت اپل در توسعه فرودگاه سانفرانسیسکو

مشارکت اپل در توسعه فرودگاه سانفرانسیسکو

طبق گزارشی که بلومبرگ منتشر کرده اپل در مراحل اولیه مذاکره با خطوط هوایی یونایتد ایرلاینز آمریکاست تا به این شرکت در توسعه پایانه مسافری اش در فرودگاه بین المللی سانفرانسیسکو کمک کند.

علت این کمک مالی چیست: اپل سالانه ۱۵۰ میلیون دلار را بابت پروازهای شرکتی خود به یونایتد ایرلاینز پرداخت می کند و در نتیجه بزرگترین مشتری سازمانی این خطوط هوایی به شمار می رود. با در نظر داشتن همین مساله اگر قرار باشد که یونایتد همچنان گزینه نخست اپل برای انجام سفرهای کاری باشد باید پایانه مسافری خود را بهبود بدهد.

شاید بد نباشد اشاره کنیم که اپل در چارچوب قرارداد کاری خود با یونایتد روزانه ۵۰ بلیط بیزینس کلاس را از سانفرانسیسکو به مقصد شانگهای خریداری می کند و در ماموریت های کارکنانش میان این دو کشور از آنها استفاده می نماید. اپل همچنین تعدادی از کارکنانش را برای پیشبرد برنامه هایش به کشورهای دیگر میفرستد؛ این کشورها عمدتا محل استقرار پیمانکاران اپل در زنجیره تامین، شرکای کاری و عملیات های لجستیک می شوند.

پروازهای شانگهای هزینه ای در حدود ۳۵ میلیون دلار در سال را بر دوش اپل می گذارد با این حال شرکت مورد بحث ۱۱۵ میلیون دلار دیگر را صرف پروازهای کاری اش به مقاصد دیگری نظیر هنگ کنگ، تایپه، سئول، توکیو، لندن و سنگاپور می کند. جالب اینکه همه این اطلاعات محرمانه اسفندماه گذشته تصادفا روی بنر تبلیغاتی یونایتد به نمایش در آمدند و پس از آن این شرکت وعده داد که تدابیر امنیتی سختگیرانه تری را برای اشتراک گذاری اطلاعات حساس داخلی در نظر بگیرد تا از بروز مجدد این  اتفاق جلوگیری نماید.

جزئیات مربوط به این توافق هنوز مشخص نشده و نمی دانیم که آیا اپل صرفا قصد تزریق مبلغی پول بابت توسعه فرودگاه بین المللی سانفرانسیسکو را دارد یا اینکه به عنوان یکی از شرکای اصلی در طراحی این فرودگاه مشارکت خواهد کرد اما طبق گزارشی که بلومبرگ منتشر کرده نمایندگان اپل اخیرا از این ترمینال بازدید کرده اند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato