توانیتو به دنبال برگزاری تورهای گردشگری و راه‌اندازی تخفیف گروهی برای معلولان است

تیم توانیتو قصد دارد در آینده وارد حوزه‌های جدیدی از خدمات برای توان‌یابان شود و برای یک طرح بلند مدت ۵ ساله برنامه‌هایی چیده که در آن موضوعاتی همچون خدمات گردشگری معلولان و خدمات رفاهی، نظیر تخفیف‌های گروهی مختص این افراد و همچنین کرادفاندینگ برای توان‌یابان به چشم می‌خورد.

امروز (۱۴ آبان) در نشست دوستانه توانیتو با فعالان NGOها، «وجید رجبلو» مدیرعامل این پلتفرم که خود از توان‌یاب‌های شناخته شده است، اعلام کرد که هیچ‌گاه فکر نمی‌کرد روزی برسد که مدیرعامل یک مجموعه شود و با ساز و کارهای یک بیزینس واقعی دست و پنجه نرم کند. او ضمن تشکر از محل کار اشتراکی باکس که دفتر توانیتو در آن قرار گرفته تاکید کرد که جرقه اولیه این استارتاپ در دل مجموعه رعد بوده و حالا مراحل رشد و بلوغ خود را طی می‌کند.

به گفته رجبلو مخاطب اصلی توانیتو جامعه معلولان است و در کنار این افراد، سالمندان هم دیگر مخاطبین خدمات توانیتو هستند.

«آزاده سه دهی» مدیر مارکتینگ توانیتو تاکید دارد که جامعه سالمندان بالای ۶۵ سال در ایران جامعه بزرگی است که ۴۴ درصد آنها نوعی از معلولیت را تجربه می‌کنند. او می‌گوید بیماران خاص و بستری شده موقت خانگی نیز جزو مشتریان مجموعه توانیتو هستند و این استارتاپ قصد ارائه خدمات حرفه‌ای و با نظارت دقیق را به تمامی مشتریان خود دارد. سه‌دهی خدمات توانیتو را در چندین دسته معرفی می‌کند و می‌گوید:

«خدمات پزشکی و پیراپزشکی، خدمات آرایشگاهی، آموزشی و تحصیلی، توان بخشی و فیزیوتراپی و نیازهای عمومی از جمله سرویس‌هایی است که در توانیتو به چشم می‌خورد.»

به گفته مسئولان توانیتو، آینده راه این استارتاپ بسیار روشن است و آنها قصد دارند در بخش‌های جدیدی شروع به فعالیت کنند. درواقع یک برنامه ریزی بلند مدت ۵ ساله تعیین و تنظیم شده که در آن موضوعاتی همچون خدمات گردشگری معلولان و خدمات رفاهی نظیر تخفیف‌های گروهی مختص این افراد و همچنین کرادفاندینگ برای توان‌یابان به چشم می‌خورد. سه‌دهی همچنین خبر می‌دهد که توانیتو قصد دارد در ایجاد فضاسازی مناسب شهری برای توان‌یابان نیز با نهادها و شرکت‌های گوناگون مذاکره کند و در این راه مشارکت داشته باشد.

مدیر مارکتینگ توانیتو همچنین به موضوع ایجاد فضای کار برای توان‌جویان اشاره می‌کند و می‌گوید: «باید توان‌یابان خودشان را قبول کنند و استعدادشان را بروز دهند. برخی از آنها می‌توانند کارآفرین باشند و برخی از آنها نیز باید به سازمان‌ها و شرکت‌ها معرفی شوند. ما در توانیتو هم‌اکنون این کار را انجام می‌دهیم و در آموزش افراد توان‌یاب علاقه‌مند نیز مشارکت می‌کنیم.»

شرکت سرمایه‌گذاری «توسعه دانش‌بنیان سینا» (سینا وی‌سی) چند ماهی است که اولین تزریق سرمایه در این مجموعه را انجام داده. «محمد رازینی»، مدیرعامل سینا وی‌سی در گفتگو با دیجیاتو تاکید می‌کند که مجموعه آنها هیچ تفاوتی بین توانیتو و دیگر شرکت‌های زیر نظرشان ندارد و آنها باور دارند که نباید تفاوتی بین توان‌یابان و دیگران در بیزینس گذاشت: «وحید رجبلو هم همانند هر بیزینس‌من و کارآفرین دیگری است و با مشکلات این حوزه دست و پنجه نرم می‌کند. او هم توانایی‌های خاص و ناتوانی‌های خاص خودش را مانند هر انسان دیگری دارد و در این راه تاکنون به خوبی قدم گذاشته است.»

رازینی به دیجیاتو می‌گوید که آنها افق روشنی برای توانیتو را دیده‌اند و چند ماه پیش، پس از انجام مذاکرات تصمیم گرفته‌اند تا در توانیتو سرمایه‌گذاری کنند چرا که باور دارند جمعیت چند میلیونی معلولان در کشور باید خوشحال‌تر زندگی کنند: «رجبلو خود یکی از همین توان‌یابان است و می‌تواند مشکلات بخشی از این افراد را لمس کند و آنها را بفهمد. برای همین کاری که انجام داده درست پیش می‌رود.»

توانیاب‌ها و موضوع توانمندسازی در دو الی سه سال اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. افراد توانیاب که بیش از ۱۱ درصد جامعه ما را تشکیل می‌دهند، به دلیل مشکلات و چالش‌های مختلف از فرهنگی تا شهری، حضور کمرنگ‌تری در جامعه دارند و شرایط بهره‌مندی از فرصت‌های زیادی برای آن‌ها فراهم نیست. همین مسأله، دلیلی شد برای «وحید رجبلو» تا به راه‌اندازی کسب و کاری برای کمک کردن به توانیاب‌ها فکر کند و امروزه توانسته با داشتن بیش از ۲ هزار مشتری، کار خود را در این حیطه گسترش دهد.

مطالب مرتبط

وحید رجبلو در میان ۱۰ جوان ممتاز دنیا

سازمان غیرانتفاعی اتاق بین المللی جوانان اسامی ۱۰ جوان ممتاز دنیا در سال ۲۰۲۰ را اعلام کرد و امسال نام وحید رجبلو، مدیرعامل استارتاپ توانیتو نیز در میان اسامی دیده می شود.این سازمان هر سال ۱۰ مدیر جوان برتر را که کمتر از ۴۰ سال دارند از میان ۱۴۰ کشور دنیا انتخاب می کند. این... ادامه مطلب

این آنتن برای استارتاپ‌ها زنده نیست: آنچه درباره تعامل صداوسیما و استارتاپ‌‌ها نمی‌دانید

با شیوع ویروس کرونا و بحرانی که در کشور پیش آمد، برخی استارتاپ‌ها توانستند به مردم در این شرایط کمک کنند و خدمات خودشان را بهتر و کاربردی‌تر به آنها ارائه کنند اما سنگ اندازی در برابر این کسب‌وکارهای نوپا در این شرایط هم ادامه داشت و این بار آن طرف ماجرا سازمان بزرگی به... ادامه مطلب

سرویس کسب درآمد از آپارات متحول می‌شود: چرخش تمرکز به سوی تولیدکنندگان محتوا

آپارات اعلام می‌کند که نحوه درآمدزایی تولیدکنندگان ویدیو را متحول ‌می‌کند. از زمان تاسیس تاکنون، این جدی‌ترین تلاش از سوی بزرگ‌ترین پلتفرم اشتراک ویدیو در ایران است تا تولیدکنندگان ویدیو را با خود همراه کند. با شرایط جدید آپارات، بین ۵۰ تا ۷۰ درصد از سود حاصل از نمایش تبلیغات، به تولیدکننده آن ویدیو خواهد... ادامه مطلب

نقشه گوگل یافتن مکان‌های قابل دسترسی با ویلچر را آسان‌تر کرد

گوگل قابلیت جدیدی به گوگل مپس اضافه کرده که با فعال کردن آن، امکان دسترسی به محل مورد نظر با ویلچر و همچنین دیگر اطلاعات دسترسی آن برای افراد دارای معلولیت نمایش داده می‌شود. این قابلیت به مرور برای کاربران اندروید و iOS منتشر خواهد شد.گوگل با انتشار پستی در وبلاگ این شرکت می‌گوید با... ادامه مطلب

مرکز فناوری سامسونگ امیرکبیر چگونه استارتاپ‌ها را پذیرش می‌کند؟

کار کردن روی ایده‌های استارتاپی همواره یکی از چالش‌برانگیز‌ترین کارهاست. حالا تصور کنید ایده شما در حوزه بهداشت و سلامت، آموزش، محیط زیست و آب و انرژی است. همان طور که می‌دانید جذب سرمایه برای این ایده‌ها کار چندان ساده‌ای نیست و احتمالا چند راه بیشتر پیش رو ندارید: یا اینکه بخشی از سهامتان را... ادامه مطلب

تاریخ درباره نتیجه اخراج کارکنان در زمان بحران چه می‌گوید؟

دنیای فناوری این روزها شاهد تعدیل هزاران نیرو در شرکت‌های بزرگ و کوچک داخلی و خارجی است. شرکت‌ها در بیانیه از تاثیرات منفی بحران کرونا بر کسب و کار و تعدیل از سر ناچاری سخن به میان می آورند اما با نگاهی به سابقه IBM طی بحران «رکورد بزرگ» می بینم که اخراج نیروها همیشه... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟