ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

رونمایی ادوبی از چندین قابلیت جدید مبتنی بر هوش مصنوعی

کمپانی ادوبی در رویداد ادوبی مکس از چندین قابلیت مبتنی بر هوش مصنوعی رونمایی کرد. یکی از این قابلیت ها About Face نام داشته و با آنالیز پیکسل های تصاویر، احتمال دستکاری شدن آنها را محاسبه ...

پیمان حسنی
نوشته شده توسط پیمان حسنی | ۱۶ آبان ۱۳۹۸ | ۱۹:۰۰

کمپانی ادوبی در رویداد ادوبی مکس از چندین قابلیت مبتنی بر هوش مصنوعی رونمایی کرد. یکی از این قابلیت ها About Face نام داشته و با آنالیز پیکسل های تصاویر، احتمال دستکاری شدن آنها را محاسبه می کند.

کمپانی ادوبی در جریان رویداد Adobe's Sneaks در کنفرانس سالانه ادوبی مکس، از قابلیت هایی که از پلتفرم هوش مصنوعی Sensei AI این کمپانی بهره می برند رونمایی کرد. در رویداد Sneaks، اپلیکیشن ادوبی Fresco و قابلیت content-aware fill برای اولین بار نمایش داده شدند؛ بنابراین احتمال اینکه در آینده برخی از این ابزارها را در اپ های کریتیو کلود ببینیم زیاد است.

«جان مولانی» (John Mulaney)، کمدین و بازیگر آمریکایی میزبان رویداد امسال ادوبی بود و محققان این شرکت قابلیت های جدید خود را روی او آزمایش کردند. یکی از این قابلیت ها Go Figure نام دارد که حرکات فرد را به طور خودکار دنبال کرده و آنها را به انیمیشن تبدیل می کند.

ابزار About Face ادوبی دستکاری شدن عکس ها را تشخیص می دهد

قابلیت بعدی About Face نام دارد. این ابزار با تحلیل پیکسل های عکس، ویرایش شدن آنها را با ایجاد یک نقشه گرمایی (heat map) نشان داده و سپس احتمال دستکاری شدن عکس را محاسبه می کند. در حال حاضر این ابزار در دست توسعه بوده و همانطور که از نامش مشخص است، تمرکز در آن روی تشخیص دستکاری شدن عکس هاست.

ابزار All In برای موقعیت هایی طراحی شده که کاربر قصد دارد عکس گروهی انداخته ولی می خواهد خودش هم در کادر باشد. به کمک این قابلیت می توان دو عکس انداخت (یکی زمانی که کاربر پشت دوربین است و دیگری زمانی که در قاب حضور دارد) و بعد به کمک هوش مصنوعی Sensei آنها را با هم ترکیب کرد.

ابزار Sweet Talk ادوبی

هماهنگ کردن دیالوگ ها با دهان شخصیت های انیمیشن یکی از کارهای سخت است. قابلیت Sweet Talk چهره کاراکترهای درون تصاویر و نقاشی ها را تشخیص داده و حرکات صورت و دهان آنها را با فایل صوتی سینک می کند.

ابزار Sound Seek توانایی تشخیص صداهایی مثل «آم» حین حرف زدن را داشته و آنها را با فشار یک کلیک از صحبت ها حذف می کند. قابلیت Awesome Audio نیز برای اپ ویرایش صدای ادوبی به نام Adobe Audition طراحی شده و نویزهای محیطی، reverb و اکوی زیاد را را از فایل های صوتی حذف می کند و صدابرداری های آماتور را حرفه ای جلوه می دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی