اپل می خواهد خاطره تلخ مشکلات iOS 13 دیگر تکرار نشود

اپل می خواهد خاطره تلخ مشکلات iOS 13 دیگر تکرار نشود

اپل می خواهد خاطره تلخ مشکلات iOS 13 دیگر تکرار نشود

اپل می خواهد روش جدیدی را برای تست قابلیت های جدید سیستم عامل iOS و iPadOS در پیش بگیرد تا از خاطره تلخ iOS 13 را به دست فراموشی سپرده و از دست باگ های بی پایان خلاص شود.

به گزارش بلومبرگ این شرکت می خواهد نسخه های آزمایشی یا «بیلد های روزانه» را با قابلیت های ناقص و پر از ایراد ارائه کند که به شکل پیش فرض، غیر فعال هستند. تسترهای داخلی قادرند این ویژگی ها را فعال کنند ولی برای این کار باید به بخش جدیدی در منوی تنظیمات به اسم Flags مراجعه نمایند.

به کمک این روش، اپل می فهمد که قابلیت های جدید یا کدهای مرتبط با آنها چه زمانی کار نمی کنند. سپس قبل از اینکه قابلیت ها در اختیار توسعه دهندگان ثالث یا کاربران نهایی قرار گیرند، اپل می تواند مشکلات را رفع نماید. البته این شرکت هنوز در این زمینه به شکل رسمی اظهارنظر نکرده است.

اتخاذ این راهکار جدید چندان تعجبی ندارد. iOS 13 به قدری مشکل دارد که حتی انتشار اولیه آن توجیه پذیر نبود. اپل در فاصله زمانی کوتاهی آپدیت های دیگری را برای رفع باگ ها و مشکلات ریز و درشت منتشر کرد. آخرین نسخه این سیستم عامل iOS 13.2.3 است که برای رفع باگ اسپات لایت منتشر شد ولی به خاطر قطع اینترنت در کشورمان، شمار زیادی از کاربران قادر به دریافت آن نیستند؛ همان طور که کاربران اندرویدی قادر به بروزرسانی اپلیکیشن ها نخواهند بود.

از جمله مشکلات نسخه اولیه iOS 13 می توان به اجرا نشدن اپ دوربین یا روشن شدن فلاش اشاره کرد. نسخه iOS 13.1 با اشاره به رفع ۲۴ باگ منتشر شد و سپس در iOS 13.2 شاهد مدیریت سختگیرانه حافظه رم بودیم که امکان مالتی تسکینگ را از کاربران می گرفت. این باگ اساسی در iOS 13.2.2 رفع شد و نهایتاً به iOS 13.2.3 رسیدیم.

به گفته خبرگزاری بلومبرگ، راهکار جدید توسعه سیستم عامل روی تمامی پلتفرم های اپل از جمله آیپد او اس، واچ او اس، مک او اس و تی وی او اس هم پیاده سازی خواهد شد. این شرکت در حالا حاضر توسعه iOS 13 با نام رمز Azul را در دستور کار دارد که طی ماه های آینده معرفی خواهد شد.

نظرات ۲۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل