ویدیو رسمی امبینت مود گوگل منتشر شد [تماشا کنید]

اگر به خاطر داشته باشید، گوگل طی مراسم IFA در شهریور گذشته، از امبینت مود رونمایی کرد. این ویژگی مخصوص دستیار گوگل بوده و به نوعی گوشی را به یک نمایشگر هوشمند تبدیل می‌کند.

اما امبینت مود (Ambient Mode) چیست و دقیقا چه کاری می‌کند؟ امبینت مود یکی از ویژگی‌های دستیار گوگل است و زمانی که گوشی در حال شارژ شدن باشد، فعال می‌شود. این حالت با نمایش دادن تقویم، اعلان‌ها، وضعیت آب و هوا و کنترل کننده‌های ابزار هوشمند روی صفحه قفل گوشی، آن را به یک نمایشگر هوشمند یا اسمارت اسکرین تبدیل می‌کند.

تاکنون، ما نمی‌دانستیم که دقیقا نحوه کار امبینت مود چیست، اما با ویدیویی که گوگل منتشر کرده است می‌توان گفت که علاوه بر کاربردهای بالا، ویژگی‌های دیگری نیز برای آن در نظر گرفته شده است. برای مثال کاربر در این حالت قادر خواهد بود مسیر رفت و آمد روزانه اش را مشاهده کند و از وضعیت ترافیک در مسیر خود آکاه شود. همچنین می‌تواند در زمان ترک خانه نیز، با یک لمس، تمامی چراغ‌های هوشمند خود را خاموش کند. در ادامه می‌توانید ویدیو رسمی آن را مشاهده کنید:

با این حال گوشی‌های کمی هستند که از امبینت مود پشتیبانی می‌کنند. گوگل تا کنون نام ۴ دستگاه را به صورت رسمی منتشر کرده است. دو دستگاه متعلق به لنوو، یوگا اسمارت تب و اسمارت تب M8 نام دارند. دو دستگاه دیگر هم، گوشی‌های نوکیا ۶.۲ و ۷.۲ هستند که در حال حاظر از این حالت پشتیبانی به عمل آورده‌اند. اما به نظر می‌رسد که گوشی‌های شیائومی هم امبینت مود را داشته باشند (اعضای تحریریه دیجیاتو آن را فعال کرده‌اند).

با این حال با توجه به این که این قابلیت به صورت پیش‌فرض با اندروید درآمیخته شده، باید انتظار داشت که اکثر گوشی‌های اندرویدی آن را دریافت کنند. البته گوگل اعلام کرده است که امبینت مود تنها روی گوشی‌هایی اجرا می‌شود که اندروید نسخه ۸ یا برزوتر داشته باشند. تاریخ رسمی عرضه آن نیز هنوز مشخص نیست، ولی نباید زمان زیادی با آن فاصله داشته باشیم.

سرور ابری

ویجیاتو

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟