گیمر چینی شخصیت 1.4 میلیون دلاری بازی را تصادفا 552 دلار فروخت

گیمر چینی شخصیت 1.4 میلیون دلاری بازی را تصادفا 552 دلار فروخت

یک گیمر چینی که بیش از یک میلیون دلار خرج شخصیت بازی ویدیویی خود کرده بود، از دوستش به خاطر فروش آن با قیمت ۵۵۲ دلار شکایت کرد.

بر اساس گزارش سایت چینی Abacus، «لو مو» (Lu Mou)، به طور تقریبی ۱.۴ میلیون دلار پول خرج شخصی سازی کاراکتر خود در بازی Justice Online کرده ولی دوست او به طور تصادفی آن را با قیمت ۵۵۲ دلار در فروشگاه بازی به فروش رسانده است.

ظاهراً دوست آقای «مو» کاراکتر را از او قرض گرفته بوده تا کمی با آن بازی کند ولی به علت آنچه «خستگی بیش از حد ناشی از بازی کردن» ذکر شده، کاراکتر را ناخواسته برای فروش لیست می کند.

قاضی دادگاه شهرستان هونگیا (Hongya County) در استان سیچوآن (Sichuan) اعلام کرد که شخصیت بازی باید به صاحب اصلی‌اش بازگردانده شود و مبلغ ۹۰,۰۰۰ یوان (تقریباً ۱۳ هزار دلار) نیز به عنوان خسارت به کسی که کاراکتر را خریده، پرداخت شود.

دادگاه به افرادی که مدت زمان زیادی را پای بازی های ویدیویی صرف می کنند، هشدار داد و آنها را از خطرات چنین کاری آگاه کرد. چین اواسط آبان ماه امسال محدودیت های سفت و سختی برای گیمرهای زیر ۱۸ سال وضع کرد تا با مشکل اعتیاد به بازی های ویدیویی در این کشور مقابله کند.

طبق این قانون، گیمرهایی که زیر ۱۸ سال دارند روزانه فقط ۹۰ دقیقه می توانند بازی کنند و در روزهای تعطیل و آخر هفته نیز ۳ ساعت حق بازی کردن خواهند داشت. قانونگذاران چینی می گویند این تصمیم برای مراقبت از سلامت جسم و روح افراد کم سن و سال گرفته شده است.

رگولاتورهای چین معتقدند افزایش استفاده از تلفن های همراه و بازی های آنلاین سبب افزایش چشم گیر نزدیک بینی و دیگر اختلالات بینایی شده است.

قانون دیگری هم به تازگی در چین وضع شده که مطابق آن افراد زیر ۱۶ سال اجازه دارند ماهانه فقط ۲۸ دلار صرف خرید آیتم های درون بازی کنند.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato