مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل همراه اول شد

مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل همراه اول شد

«مهدی اخوان بهابادی» امروز (۹ آذر) جایگزین «حمید فرهنگ» و مدیرعامل بزرگ‌ترین اپراتور موبایل ایران شد. فرهنگ که دی ماه ۹۶ به عنوان مدیرعامل همراه اول انتخاب شده بود، کمتر از ۲۴ ماه این سمت کلیدی را در اختیار داشت.

اولین حضور اخوان بهابادی در فضای ارتباطات ایران به سال ۱۳۸۸ برمی‌گردد؛ زمانی که او به عنوان معاون آموزش، پژوهش و امور بین‌الملل در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مشغول به کار شد. کمتر از یک سال بعد، او قائم‌ مقامی وزیر وقت ارتباطات رسید.

مدیرعامل جدید همراه اول، در سال ۱۳۹۰ با حکم رهبری به عنوان یکی از اعضای شورای عالی فضای مجازی منصوب شد و در خرداد ۱۳۹۱، با حکم رییس جمهور وقت، «محمود احمدی نژاد»، به عنوان دبیر شورای عالی فضای مجازی و رییس مرکز ملی فضای مجازی منصوب شد. اخوان بهابادی در اردیبهشت ۹۷، عنوان «رییس هیات مدیره همراه اول» را از آن خود کرده بود.

از همان ماه‌های اول مدیریت فرهنگ بر همراه اول، چندین بار خبر تغییر او شنیده می‌شد و گزینه‌های مختلفی نیز در این رابطه مطرح شده بودند، اما در نهایت این پست به اخوان بهابادی رسید. اخوان بهابادی دانش آموخته رشته برق (گرایش مخابرات) در مقطع دکترا از دانشگاه تهران است و در سال ۱۳۷۵، رتبه نخست کنکور سراسری را دریافت کرده بود.

فرهنگ در زمان مدیریت خود بر همراه اول، بارها از طرح ویژه‌ و ۵ ساله «تحقق رویای دیجیتال» گفته بود؛ طرحی که می‌خواست درآمد همراه اول را تا سال ۱۴۰۱، به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برساند. در واقع این طرح حکایت از آن داشت که فرهنگ به عنوان مدیرعامل همراه اول، ماندنی است و برنامه‌های مهمی برای آینده این اپراتور دارد.

آخرین بار او در اردیبهشت ۹۸، در مجمع عمومی سالیانه همراه اول همزمان با ارائه آمارهای مالی از عملکرد سال ۹۷، درباره آینده همراه اول صحبت کرده بود که می‌توانید گزارش دیجیاتو را در این رابطه ببینید.

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato