استارتاپ یونیکورن شکست خورد؛ پایانی تلخ برای مشتریان اسکوتر برقی 700 دلاری

استارتاپ یونیکورن شکست خورد؛ پایانی تلخ برای مشتریان اسکوتر برقی 700 دلاری

درب های استارتاپ «یونیکورن» (Unicorn) به خاطر کمبود منابع مالی بسته شد. این استارتاپ در زمینه تولید اسکوترهای برقی فعالیت می کرد و مؤسس آن «نیک ایوانز» (موسس شرکت Tile) است.

«نیک ایوانز» (Nick Evans)، مدیرعامل استارتاپ یونیکورن با ارسال ایمیلی به مشتریان می گوید که آنها تمام بودجه خود را صرف تبلیغ در فیسبوک و گوگل کرده اند و در ازای این کار فقط 350 سفارش برای اسکوترهای برقی 699 دلاری خود دریافت کرده اند.

اسکوترهای این کمپانی از قابلیت های متعددی از جمله ردیابی با GPS و قفل از طریق تلفن هوشمند بهره می برند و با محصولات کمپانی Tile سازگار هستند. این شرکت نیز توسط ایوانز تاسیس شده و در زمینه تولید محصولاتی که با بلوتوث ردیابی می شوند، فعالیت می کند.

اسکوتر برقی استارتاپ Unicorn

مدیران استارتاپ یونیکورن قصد دارند با فروش دارایی های باقی مانده این استارتاپ، بخشی از بدهی های خود را پرداخت کنند؛ ولی ایوانز با اشاره به اینکه احتمال این کار بسیار پایین است، در انتهای ایمیل از مشتریان معذرت خواهی کرده است.

مشتریان مالباخته از این اتفاق به شدت ناراحت هستند و برخی از آنها ایوانز را به دزدی محکوم کرده اند. یکی از آنها از اینکه این استارتاپ بدون رساندن حتی یک اسکوتر برقی به دست مشتریان بسته شده، ناراحتی خود را ابراز کرد.

یکی دیگر از مشتریان با اشاره به از دست دادن تمام 998 دلار خود به خاطر سفارش دو اسکوتر، ایوانز را «دزد» خطاب کرده و می گوید:

«برایم شوکه کننده بود که کسی مثل نیک ایوانز که به خاطر شرکت Tile در حوزه فناوری شناخته شده است، این چنین فریبکارانه عمل کرد.»

به مشتریان مالباخته توصیه شده تا با شرکت های کارت اعتباری خود تماس بگیرند و شکایت خود را از طریق آنها پیگیری کنند.

استارتاپ یونیکورن شش ماه قبل متولد شد و امیدوار بود با محبوبیت سرویس های اجاره اسکوتر برقی همانند Bird و Lime به موفقیت رسیده و خود را به عنوان گزینه ای مقرون به صرفه در حوزه اسکوترهای اشتراکی معرفی کند.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato