گوشی‌های جدید در ترکیه از سرویس‌های گوگل محروم شدند

گوشی‌های جدید در ترکیه از سرویس‌های گوگل محروم شدند

گوگل صدور مجوز برای گوشی های اندرویدی جدید در ترکیه را متوقف کرده و از این پس موبایل های عرضه شده در این کشور از سرویس های پر کاربرد این شرکت محروم خواهند بود.

دلیل این تصمیم به کشمکش های بین گوگل و رگولاتور رقابت ترکیه برمی گردد که سال گذشته به جریمه ۱۷.۴ میلیون دلاری کمپانی به بهانه تخطی از قوانین رقابت منصفانه منجر شده بود. هرچند گوگل در آن زمان برای راضی کردن مقامات تغییراتی را در قراردادهای خود با شرکای اقتصادی‌اش ایجاد کرد اما ظاهرا این تغییرات به حدی نبوده که رگولاتوری را راضی کند و در نتیجه آنها گوگل را به پرداخت نیم درصدش از سود روزانه تا زمان حل مشکل محکوم کرده اند، تصمیمی که خشم گوگل را در پی داشته است.

جریمه گوگل

این کمپانی به شرکای خود اعلام کرده درخواست صدور مجوز برای گوشی های اندرویدی جدیدی که قرار است در ترکیه عرضه شوند را نخواهد پذیرفت. به عبارت دیگر موبایل های جدید به گوگل پلی استور، جیمیل، یوتیوب و غیره دسترسی نخواهند داشت. البته گوگل تاکید کرده که گوشی های فعلی شهروندان ترک مشمول این تصمیم نمی شوند.

دلیل اصلی جریمه گوگل در ترکیه به شکایت موتور جستجوی روسی یاندکس از این شرکت برمی گردد که گوگل را به رقابت غیر منصفانه و تنظیم موتور جستجوی خود به صورت پیش فرض در اندروید متهم کرده بود. ظاهرا یاندکس در پی این بوده که کاربران ترک به صورت پیش فرض امکان انتخاب موتورهای جستجوی دیگری را داشته باشند

گوگل تاکید کرده برای حل این مشکل در حال رایزنی با رگولاتوری ترکیه است و ظاهرا از شرکایش خواسته وزیر تجارت و دیگر مسئولان این کشور را برای تجدید نظر در تصمیمشان تحت فشار قرار دهند.

 

تماشا کنید: رونمایی ارتش ترکیه از پهپاد سونگار مجهز به مسلسل

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato