همه چیز درباره آیفون 13
بوئینگ تولید هواپیمای 737 مکس را متوقف می کند

بوئینگ تولید هواپیمای 737 مکس را متوقف می کند

شرکت بوئینگ اعلام کرد که به دلیل پروسه ادامه دار بررسی امنیتی اداره هوانوردی فدرال آمریکا (FAA)، این شرکت ماه آتی تولید هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس را متوقف می کند.

با پایان یافتن سال ۲۰۱۹، بوئینگ ۷۳۷ مکس همچنان موفق به دریافت مجوزهای لازم برای پرواز نشده و این مساله روی تولید این هواپیما تاثیر گذاشته است.

بوئینگ با انتشار بیانیه ای در وب سایت خود اعلام کرد که پروسه ارزیابی امنیتی اداره هوانوردی فدرال آمریکا در سال ۲۰۲۰ پابرجا خواهد ماند و این شرکت به همین دلیل تولید هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس را در ماه ژانویه متوقف می کند.

بوئینگ تولید هواپیمای بوئینگ 737 مکس را در ماه ژانویه 2020 متوقف می کند

هنوز معلوم نیست بوئینگ تا چه مدت زمانی قصد دارد هواپیمای گفته شده را از خط تولید خارج نگه دارد. این موضوع به دریافت مجوز برای پرواز دوباره این هواپیما بستگی دارد و باید دید اداره هوانوردی فدرال این کشور اصلاً مجوزی برای پرواز دوباره به این هواپیما می دهد یا خیر.

ایرلاین ها تا ماه مارس سال آینده میلادی استفاده از بوئینگ ۷۳۷ مکس را متوقف کرده اند و دریافت مجوز تا این تاریخ نیز در هاله ای از ابهام قرار دارد.

به طور تقریبی ۴۰۰ هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس در آشیانه های بوئینگ نگهداری می شوند که فروش آنها به دلیل نقص فنی این هواپیما با مشکل مواجه شده است. البته بوئینگ می گوید فروش این هواپیما کمترین تاثیر را در برنامه های طولانی مدت این کمپانی دارد.

بوئینگ 737 مکس

بدون شک توقف تولید هواپیمای مورد بحث بوئینگ را دچار زیان مالی خواهد کرد. ولی ضرر و زیان مالی این شرکت در مقایسه با مردم بیگناهی که هواپیماهای این شرکت به کشتن داده اند، قابل مقایسه نیست.

۷ آبان ماه سال ۹۷ یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس متعلق به شرکت Lion Air اندونزی از جاکارتا عازم پانگ‌کال پیانگ، اندونزی بود که در دریای جاوه سقوط کرد و تمامی ۱۸۹ سرنشین آن جان باختند.

۱۹ اسفند ماه ۹۷ دومین هواپیمای ۷۳۷ مکس متعلق به خطوط هوایی اتیوپی دقایقی پس از بلند شدن از روی باند فرودگاه دچار سانحه شد و همه ۱۵۷ سرنشین را به کام مرگ فرو برد.

بوئینگ علت سوانح این هواپیما را توسعه نرم افزارهای آن توسط مهندسین کم تجربه هندی عنوان کرد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato