همه چیز درباره آیفون 13
تخفیف در تخفیف؛ نت برگ و تخفیفان با یکدیگر ادغام شدند

تخفیف در تخفیف؛ نت برگ و تخفیفان با یکدیگر ادغام شدند

خبر ادغام نت برگ و تخفیفان بعد از مدتها که در هاله‌ای از شایعات قرار گرفته بود بالاخره به طور رسمی توسط بنیانگذار تخفیفان تایید شد. پس از اعلام این موضوع توسط «نازنین دانشور»، مدیرعامل نت‌برگ نیز آن را تایید کرده است.

«علیرضا صادقیان» مدیرعامل iiVentures که نت‌برگ را در اختیار دارد، در گفتگوی کوتاه خود با دیجیاتو ضمن تایید این ادغام می‌گوید که بیانیه رسمی دو مجموعه تا چند روز آینده منتشر خواهد شد. صادقیان تاکید دارد که برند و مجموعه نت‌برگ حفظ شده و قرار نیست تعدیل نیرویی در این شرکت رخ بدهد.

به نظر می‌رسد قرارداد بین این دو مجموعه ۴۸ ساعت پیش امضا شده است. «نازنین دانشور» مدیرعامل تخفیفان درباره طولانی شدن فرایند این ادغام گفته که « ادغام نت‌برگ و تخفیفان بسیار چالش داشت و پیچیدگی‌های آن به‌شدت زیاد بود؛ از ارزشگذاری گرفته تا مسائل حقوقی و البته در حال حاضر هر دو تیم در یک مکان کار می‌کنند.»

به گفته دانشور تنها ۹ درصد از کاربران، کاربر مشترک هر دو پلتفرم هستند و به نظر می‌رسد که چالش یکی کردن این مشتریان یکی از چالش‌های پیش روی این مسیر ادغام باشد. گفتنیست نت برگ و تخفیفان پیش‌تر رقابت شدیدی با یکدیگر داشتند و گاهی کارشان به دعواهای حقوقی نیز ختم شده بود ولی آنطور که دانشور گفته، دیگر مساله رقابت بین این دو تیم مطرح نیست.

صادقیان پیش‌تر در گفتگوی خود با دیجیاتو تاکید کرده بود که آنها همیشه به مساله ادغام فکر می‌کنند و تنها تخفیفان نبوده که با آن وارد مذاکره شدند. او ادغام را در شرایط فعلی را یک همکاری خوب اکوسیستمی تعریف کرده بود و نسبت به همکاری با هر مجموعه‌ای، ابراز خشنودی کرده بود.

با ادغام دو مجموعه نت برگ و تخفیفان باید دید که شایعات دیگری نظیر ادغام چیلیوری (دیگر شرکت فعال در هولدینگ iiVentures) و ریحون به کجا خواهد انجامید و آیا این ادغام که پیش‌تر چندباری شایعاتش بر سر زبان‌ها افتاده نیز به واقعیت خواهد پیوست یا خیر.

بیشتر بخوانید - در فیروزه پلت بررسی شد: آیا استارت‌آپ‌های ایرانی آماده‌ ادغام و تملیک هستند؟

بحران اقتصادی و ادغام استارت‌آپ‌های ایرانی؛ نگاهی به تهدیدها و فرصت‌ها

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato